• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

UMF - modele lokomotyw serii SM48

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#41
Ranger, a możesz dać mi jakiś kontakt do tego winnerxp? Bardzo chętnie przyjmę, oraz bardzo chętnie z nim nawiążę kontakt, w sprawie składania modeli z blach.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#46
Uważam, że w tej chwili to jeszcze nie czas. Ale jeśli już to poproszę kolegów aby wpisali sie w tym wątku. Ja nie lubię być pośrednikiem.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#48
Ja mam z Piotrkiem zdrowy układ. Ale mniejsza o to, odbiegliśmy trochę od tematu.

Tak jak obiecywałem teraz pare fotek detali z dachu. Na początki pokrywy dachu i wydech:


Pokrywa z krótszej strony przedziału maszynowego:


Komin chłodniczy z wentylatorem, niestety bez siatki która z powodu lekkiego przetrawienia zestawu rozleciała mi się :cry:


Skrzyneczka juz zamontowana na pomoście:


I fotka prawie poskładanej lokomotywy:


Do zamontowania zostały poręcze wszelkiej maści i brakujaca siatka . Do wózków trzeba domontować jeszcze cylindry hamulcowe i rurki od piasecznic.
 

Załączniki

winner_xp

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#50
Z racji że jest to mój pierwszy post chciałbym się przywitać ;), a teraz do sedna, sam nie lubię być pośrednikiem wiec się wypowiem, składanie lokomotyw będzie możliwe dopiero jak bedą gotowe zestawy, wiec czekamy 8)
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#53
Kolejna dawka prac nad SM48 - poręcze:



Później pokażę jeszcze pare fotek wykończeniowych dot. ramy - poręcze, podpora wózka, sprzęg itp.

Dobra wiadomość - mam juz zaplanowaą płytkę elektroniczną. Władek nadchodzę :D
 

Załączniki

Jarosław

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
737 4 0
#54
W nadziei że już niedługo zapisy na ten piękny model, w międzyczasie postanowiłem przerobić sobie maskownicę wózka M62 Roco tak aby pasowała do SM48. Robiłem to na podstawie zdjęć. Po przerobieniu wózek jest krótszy z jednej strony o 2mm.
 

Załączniki

OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#55
Parę kwestii technicznych oraz start zapisów. Przed zdecydowaniem sie na zamówienie koniecznie przeczytaj poniższy tekst

Dzisiaj po raz pierwszy SM48 ruszyła z miejsca, jeszcze w analogu. Tak jak się spodziewałem naped Roco działa bardzo dobrze i płynnie.
Zapadłu kluczowe ustalenia dot. elektroniki. W lokomotywie zainstalujemy jedną płytkę z konwencjonalnym wypróbowanym układem. Elektronika będzie działała pod dekoderem MX631 który ma być umieszczony w kabinie. Jeśli ktoś będzie się chciał pobawić można przeniesć całą płytke na drugą stronę lokomotywy. Tak czy inaczej kabina nie bedzie pusta bo znajduje sie w niej dość spory korpus wózka.
Pomimo tego, że układ z procesorem jest juz wystarczająco zaawansowany i jego zastosowanie nie było bym problemem w innej lokomotywie tutaj musimy z niego zrezygnować. Wąski przedział maszynowy przedzielony na dwie cześci dużym i wysokim silnikiem uniemożliwił zastosowanie super zaawansowanego układu. Również dekoder 21pinowy stanowi problem. Gniazdo ma za duże gabaryty i na jego zastosowanie nie ma miejsca.

Podsumowując, lokomotywa będzie miała sprawdzony układ ze światłami zmiennymi biało-czerwonymi, manewrowymi. Być może Władek dołoży jeszcze coś extra.

Zestaw będzie zawierał:
-blacha + płytka elektroniczna z komponentami (do samodzielnego montażu),
-kalki,
-2 śruby M4
-być może odlewy zbiorników powietrza i bufory.

Przewidywana cena zestawu 425zł +/- 3%.

Zainteresowani proszeni są o kontakt na PW. Osoby które ujuż wcześniej deklarowały zainteresowanie teraz proszę o potwierdzenie w związku ze zmianami opisanymi powyżej.

Z góry zaznaczam, że nie przyjmuję zaliczek. Cały koszt produkcji biorę na siebie. Zapisy potrwają do wyczerpania pierwszej serii - 40 sztuk lub nie dłużej niż do 25 stycznia. Planowany termin gotowości towaru do wysłania to poczatek lutego. Terminy mogą ulec zmianie, jest to ode mnie niezależne.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#56
Parę dokładniejszych informacji o płytce, jej funkcjach i dekoderach które można użyć w lokomotywie napisze WM-Model.
A tymczasem ruszyły prace nad przygotowaniem zbiorników i cylindrów hamulcowych do odlania.

Ponadto jest jeszcze jeden kolega który posklada parę lokomotyw na gotowo. Napisze tutaj na forum.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#58
Jeżeli byłaby możliwość kupienia gotowej (złożonej, pomalowanej i z opisami, niekoniecznie z dekoderem), byłbym może zainteresowany (oczywiście zależy to również od ceny). Prosiłbym o informację o cenie i terminie ew. dostawy, tu albo na pw.

Pozdrawiam
 

ktoto37

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#59
Witam

Jeżeli będą chętni na montaż SM48 z zestawów to mogę się podjąć czegoś takiego. Oczywiście wszystko będzie zależało od ilości chętnych i wolnego czasu. Jak by był ktoś chętny to proszę na priv.

Pozdrawiam
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#60
W załączniku zamieszczem listę części Roco + silnik mashimy z kołami zamachowymi. Ceny sa liczone z katalogu pricegroupe - to w przypadku Roco. Motor i koła ze strony Pojezdy.eu. Po przeliczeniu cena całego zestawu cześci z rabatem to ok 450zł.

Być może uda się załatwić same podwozia Roco bez bud albo całe lokomotywy po atrakcyjnej cenie.
 

Załączniki

Podobne wątki