• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

UMF - modele lokomotyw serii SM48

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#82
Fabry do pomalowania Sm48 masz w instrukcji SM48 dostępnej na mojej stronie. Jenakże są to numery farb. RAL'i nie pamietam.


Jaki jest adres strony
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.442 7 1
#85
Wszystkie części zostały zamówione. Jak będą gotowe to podam numer konta. Będzie termin zapłaty więc proszę abyście przyszykowali pieniądze.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.442 7 1
#88
Nie wiem, jak zmierze się znów pewna ilość chętnych to zrobimy serie, ale to minimum 10 zestawów będe trawił.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.442 7 1
#91
UPDATE:
Dzisiaj rano dotarły silniki Mashima z kołami zamachowymi i parę innych gratów do SM48.
Wczoraj odebrałem próbne blachy, wszystko ok więc puściłem powielenie arkusza. Blachy powinny być gotowe do odbioru w piątek za tydzień. Zamówiłem też trochę części od KLUBY do waszych lokomotyw. Czekamy nadal na fakture za czesci Roco.
 

Pawel

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
344 1 1
#94
Ponieważ wszystko wskazuje na to, że w tym roku możliwe będzie posiadanie modelu SM48, za chwilę pojawią się osoby chcące ten model udźwiękowić, i tu pojawia się pytanie: czy są dostępne dźwięki do tej lokomotywy? Nie jestem specem, ale dźwięk ST44 raczej się nie nadaje.
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#95
Są dwie możliwości. Można nagrać z oryginału. Można skomponować tylko trzeba ustalić z jakiej lokomotywy ALCO TEM2 był skopiowany.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#97
Zaraz, zaraz. Chwileczkę!
Ja nie byłbym tak do końca przekonany co do teorii, że jak Rosjanie skopiowali lokomotywę, to silnik także (i to co do detalu), zatem i dźwięki wydawał takie same. Podobnie reszta urządzeń, na przykład sprężarka. A zatem i cała lokomotywa.
Nie zapędziliście się za bardzo przypadkiem? Bo zakładacie w takim razie, że obie lokomotywy były zupełnie identyczne. Skoro zewnętrznie się różniły, to wewnątrz...
 

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#98
Nie ma wielkiej różnicy.Lokomotywa była dokładnie skopiowana bo od 47 roku była produkowana w Charkowie w/g dokumentacji ALCO i oznaczona była jako seria TE1.
Po 10ciu latach eksploatacji tej serii wprowadzono szereg udoskonaleń.
I tu się zaczynają różnice.
Zastosowano między innymi inny silnik na licencji General Motors Company.Te lokomotywy zostały oznaczone już jako TEM1.
W 58 roku TEM1 poddano kolejnej modernizacji a co do silnika to zmieniono fazy otwarcia zaworów, zwiększono obroty wału korbowego z 740 obr/min do 750 obr/min, zastosowano chłodnicę powietrza doładowującego oraz zmieniono napęd filtra powietrza z elektrycznego na pneumatyczny. Odtąd silnik otrzymał oznaczenie PD1M a moc wzrosła z 750kW do 880kW.Po tej modernizacji wprowadzono oznaczenie TEM2

W trakcie eksploatacji tych lokomotyw wprowadzano jeszcze wielokrotnie różne innowacje ale nie tak istotne dla dźwięków.

Generalnie dźwięk ALCO 539T nadaje się ale tylko do TE1.

Nad dźwiękiem już pracuję ;)
 

Podobne wątki