• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

UMF - modele lokomotyw serii SM48

OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
#62
Oznaczenia będą z Vep. Ale jak nie nakleisz kolorowych znaczków ostrzegawczych i przesawisz cyfry w nr. rewizji to będzie IVep. Ponadto ubrudzenie jej pogłębi efekt 8)
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#63
Ranger, w pliku PDF narobiłeś błędy.
12 cardan shaft - 107011 - po co aż 4 sztuki, jak wystarczą 2?
31 wheel current contact strip right - 114822 - powinno być 114833. Następna pozycja na liście przez to ma ten sam numer, ale jest prawidłowa.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#65
Bo zapewne nikt w to nie wnikał.
Ileś tam osób najara się tylko na blachy, a nawet nie pomyśli, że potrzeba do tego jakiś napęd.
 

OJO

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#68
CoCu napisał(a):
Bo zapewne nikt w to nie wnikał.
Ileś tam osób najara się tylko na blachy, a nawet nie pomyśli, że potrzeba do tego jakiś napęd.
Z twojego budowania zestawów niewiele wynika , więc nie klep bez potrzeby w klawiaturę
Na blachy jestem najarany ,aż mi z uszu dymi.Jak dostanę blachy to reszta problemem nie będzie.Jak Ranger zorganizuje zestawy napędowe w odpowiedniej konfiguracji ,to też będzie bardzo dobrze.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#69
Fakt. Z mojego budowania niewiele wynika. Bo ze mnie słaby modelarz i za mało czasu na to. Między innymi dlatego mało czasu, że staram się w pełni nadzorować i pomagać w budowie dla mnie modeli przez innych. Dlatego staram się skompletować całość potrzebnych do tego elementów (blachy, napęd, kalki itd.), do tego staram się wyszukać zdjęcia na wybrany do odtworzenia egzemplarz, tak by model nie był jednym z wielu, ale faktycznie odzworowywał w pełni to, co ma odwzorowywać.

Między innymi dzięki takim długotrwałym działaniom, już jest wszystko nagrane na złożenie dla mnie kilku modeli z blach przez dwóch różnych modelarzy utalentowanych, gdzie ja im podsuwam jak największą ilość części oraz dokumentacji. Mam nadzieję za jakiś czas się tym pochwalić.

Co by nie było, że klepię bez potrzeby w klawiaturę, jak Ci się wydaje. Staram się z wieloma naszymi wykonawcami nie raz współpracować, oferując im pomoc w zdobyciu pewnych rzeczy do modeli. Sporo wiem o samym procesie budowy i wykonania modeli, mimo iż sam się tym nie zajmuję. Dzięki temu też, wiem co jest możliwe i czego się spodziewać po kim. Zapewne nie wiesz, że jestem również zamieszany w skombinowanie większej ilości "Gagarinów" Roco, jako dawców części do SM48 z tego wątku. Ale co tam... Nie wiem o czym piszę i bez potrzeby klepię w klawiaturę. :p

Tobie zaś życzę, szczerze, by po zdobyciu blach, cała reszta nie stanowiła dla Ciebie żadnego problemu i byś w niczym związanym z tym modelem nie musiał nikogo prosić o pomoc.

A co do mojego stwierdzenia że ktoś tam się "najara na blachy, a nawet nie pomyśli, że potrzeba do tego jakiś napęd". Tego nie wyssałem sobie tego z lalca. Kumpel, do którego kilka osób zwróciło się o złożenie modeli z blach napisał wczoraj: "Paru gości sie pytało o montaż a nikt nie zapytał o napęd".
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
#70
Maverick33 napisał(a):
a czy ktos moze mi pomoc z doborem zieleni do Sm48 ? moze w RAL
Fabry do pomalowania Sm48 masz w instrukcji SM48 dostępnej na mojej stronie. Jenakże są to numery farb. RAL'i nie pamietam.

Koledzy odpuście sobie licytacje nt. zasług bo ja zaraz sobie order przypnę :D
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
#71
Mamy czas do 25, jeszcze trzy dni. Spóźnialskich i tych którzy się jeszcze zastanawiają proszę o jednoznaczne decyzje do końca dnia - 25.01.2011r.
 

kareks

Aktywny użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
ŁKMK
Reakcje
192 10 2
#73
To może podaj kogo zamówienia są aktualne jak sa wątpliwości i ile jeszcze zostało wolnych "kitów".
Pozdrawiam
Arek K
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
#74
Wszystkie zamówienie są aktualne. Do 25 jest czas na to aby się dopisać albo rozmyślić.
W tej chwili mam jeszcze 6 wolnych zestawów.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
#76
Zamykamy listę, zapasy wyczerpane. Płytki są już w trakcie produkcji, będa ok. na wtorek w przyszłym tyogdniu. Blachy wysyłam lada dzień do trawienia.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
#79
Robię sondę. Kto potrzebuje napędu do SM48 :?: Prosze wpisujcie się tylko w tym watku albo na PW. Wszyscy którzy deklarowali chęć nabycia napędu niech wpiszą się w tym temacie jeszcze raz albo też na PW.

Dodatkowo jest opcja aby kol. Mirek odlał z mosiądzu troche gratów do SM48 - zbiorniki powietrza, cylindry hamulcowe z tłoczyskiem i dźwignią, przednie reflektory. Jest tylko jeden problem - + 40zł do ceny zestawu. Co o tym myslicie :?:
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#80
Napędu na pewno będę potrzebował. Ale w tym momencie go nie będę mógł nabyć bo to kolejny spory koszt.
Jeżeli chodzi o dodatkowe graty to chciałbym zobaczyć zdjęcie.
 

Podobne wątki