• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

UMF - modele lokomotyw serii SM48

D

Dariusz

Gość
#21
Bardzo ladny model. Jak wszystko dopracujesz to napisz kiedy bedzie mozna zamawiac. Mnie sie nie spieszy.
Mam jeszcze setki roznej wielkosci srubek pozostalych z produkcji w Korei i bede mogl niektore wykorzystac w tym modelu.
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#22
Tak, model wygląda rewelacyjnie. Mam pytanie, tak jak już gdzieś pisałem nie znam się na własnoręcznej budowie modeli ale widzę, że poszczególne elementy Kolega Ranger lutuje - czy nie można ich kleić - są super mocne kleje do metalu. Mam nawet taki klej - złącze nie jest wiele gorsze wytrzymałościowo od spawanego.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
#25
Jak najbardziej można kleić, wszak karoserie samochodowe są teraz klejone. Tylko, że lutowanie ma tą przewagę że składasz dwie części, "psssyk" i już się trzyma. Klej wymaga docisku no i jak pisali przedmówcy może być problem jak się zorientujesz, że coś nie tak zamontowałeś.

Śruby z których można zrobić kołki prawie każdy majsterkowicz znajdzie w piwnicy. A jak nie to w metalowym będą max za 1zł. W ostateczności kupię worek śrub i dorzucę po 2 na zestaw.
Dzięki za słowa poparcia. Wypowiadajcie się na temat lokomotywy, jeśli coś jest nie tak to zawsze na tym etapie można wszystko poprawić.
 

arch_przemo

Aktywny użytkownik
Reakcje
6 0 0
#26
Ranger napisał(a):
jeśli coś jest nie tak to zawsze na tym etapie można wszystko poprawić.
No właśnie :twisted: . "Nie tak" to jest to, że to będą kity, a nie Twoja produkcja w całości :D Ja tak chyba nie potrafię :D
Super robota - podziwiam, gratuluję i czekam na dalszą relację. :D
 

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#28
Model faktycznie....rewelacja !! Ale takie pytanie zasadnicze....choc moze troszke na wyrost :D Cena kitu+ montaz+ malowanie. Jaka bedzie cena??? Sam nie mam ani mozliwosci ani umiejetnosci do wykonania tego modelu od podstaw... tak wiec prosze o wyrozumialosc w zwiazku z moim pytaniem
:D
 

arch_przemo

Aktywny użytkownik
Reakcje
6 0 0
#29
Ranger napisał(a):
Wiesz, znam ludzie którzy będą składać te lokomotywy na zamówienie, wiec spoko.
;) :!:
Bipa1966 napisał(a):
Model faktycznie....rewelacja !! Ale takie pytanie zasadnicze....choc moze troszke na wyrost :D Cena kitu+ montaz+ malowanie. Jaka bedzie cena??? Sam nie mam ani mozliwosci ani umiejetnosci do wykonania tego modelu od podstaw... tak wiec prosze o wyrozumialosc w zwiazku z moim pytaniem
:D
Przyłączam się do pytania - czy można coś określić na obecną chwilę?
 

Załączniki

OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
#32
Pewnie tak. Ale taki model w całości z blach jest dość ekskluzywny. Na razie nia ma co gdybać, trzeba będzie zobaczyć, czy zamawiając cześci Roco hurtem da się coś zbić z ceny. I od razu zapowiadam, że wersja gotowa nie będzie miała silnika Roco, tylko najmocniejszą Mashimę. No chyba, że ktoś ma dawcę. :D
 
D

Dariusz

Gość
#33
U mnie jest gosciu, ktory tego typu rzeczy sklada. Obejrzal to i mowi, ze nie widzi najmniejszego problemu ze zlozeniem i pomalowaniem takiego pudla jezeli wszystko jest w miare dopasowane. Jedyny problem to wozki.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#35
A ja myślę, że jak przyjdzie co do czego, jak już będą dostępne kity, to nie będzie komu składać z tego modeli dla takich jak ja, co chcą kupić "gotowca".
 

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#37
Racje prawisz CoCu.....w koncu to model......exkluzywny :D
Jak sie juz cos urodzi w miare ciekawego.....to zawsze znajdzie sie ktos ,,wyjatkowy,, kto bedzie chcial zarobic na tym krocie , a i posiadacze takiego cacka tez beda czuc sie .....wyroznieni !!!!!
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#38
Nie, nie czarnowidz. Realista raczej.
Na chwilę obecną mam powiedzmy że przynajmniej ze trzy modele do złożenia z blaszek. Znajdź mi chętnego i daj namiary na niego, takiego co z chęcią przyjmie to do poskładania, pomalowania, itd. Ja nawet napęd dostarczę i inne duperele. Tylko potrzeba kogoś, kto zrobi z tego model gotowy.

Ale jak już znajdziesz, to nie takiego, co weźmie w gudniu 2010, zacznie składać w czerwcu 2012, a skończy koło maja 2014 i to jak dobrze pójdzie. Bo takich to i ja znam.
 
D

Dariusz

Gość
#39
Ranger napisał(a):
Wózki to nie problem, jeśli nie ma się dawcy to zamieszczę listę części Roco do kupienia.
Mowiac szczerze to nas czesci Roco nie beda interesowaly. Silniki i trybiki lacznie z walami kardana i podstawa wozka powinny byc z NWSL. Pytanie czy bedziemy w stanie dopasowac odpowiedni rozstaw osi (i oczywiscie srednice kol).
Koreanczycy robili dla OMI cale podwozia z silnikiem (Canon EN22), wozkami i zbiornikiem paliwa. To nawet nie bylo drogie. Oscylowalo w granicach $100-150.00 dla standartowego diesla typu SD45. I mozna by do twojego tez zrobic takie podwozie (oczywiscie producent musi zobaczyc pudlo aby zaprojektowac odpowiednie podwozie).
Jest tylko jedno pytanie jak zawsze. ILE SIE TEGO SPRZEDA ?????
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
#40
Ekskluzywny to będzie za 7K i zrobimy go ze srebra albo pozlacany :)

Bredzicie jak zawsze. Przykład - kolega winnerxp z FTT chętni poskłada dla was SM48. Wersję TT potrafi poskładać w weekend więc nie piszcie bzdur, że nie będzie nikogo. Oczywiście nikt tego nie zrobi ze free, nie ma w życiu nic za darmo.

Co do części to cieszę się, że możecie kupić inne albo sami je zrobić. Problem polega na tym, że mocowanie wózków i sposób ich osadzenia jest dopasowany do Roco. Jeśli będziecie potrafili sami dostosować inne części do instniejącej konstrukcji to ok, ja tego nie bede zmieniał. Dla mnie napęd Roco jest niezawodny i pewny w działaniu.

Cena cześci Roco z motorem oscyluje w okolicach 400zł +/- 5% i są dostępne od ręki.
 

Podobne wątki