• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

UMF - modele lokomotyw serii SM42/SP42

zuk

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
159 8 1
#21
Czy w Polsce ktoś handluje silniczkami Mashima? Czy też trzeba ściągać je od naszych południowych lub zachodnich sąsiadów?
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#23
Stonka dostała oczka, gniazda sprzęgów i pare drobnych detali na budzie. W zasadzie idzie do malowania. Można powiedzieć, że lokomotywa jest w 95% lutowana więc dość wytrzymała.
Zestawy będa troche później bo zdałem sobie sprawę z tego, że nie każdy potrafi zrobić zb. pow. ręcznie i dałem je do odlewania.
Jest jeszcze jedna fotka dla kolegi który mówił cos o pustce za bleka bujakową;)
DSC09947.JPG DSC09952.JPG DSC09953.JPG
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#28
Nie ma żadnych przeróbek napędu. Na wózki Roco sa naciągniete maskownice z korpusem mojego pomysłu. Wózki podparte i zablokowane jak w BR290 Roco.
Może będzie troche fotek jak pomaluję loczka.
Ramki okienne itp montuje po pomalowaniu całości.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#30
Oj to masz problem, ja je ręcznie zrobiłem. W zestawie jest tylko podstawka pod nie. Same sprezyny zwinięte ręcznie, siłowniki tez zrobione ręcznie na podst. planów.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#32
Poprawione blachy właśnie sie trawią, bańki w odlewaniu. W tzw. miedzyczasie postaram sie załatwić reflektory i bufory.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#33
Ponadto jest już dostępny dźwiek u kolegi Elvisa. 460zł ekoder + 35zł głośnik. Jesli zamawiacie gotowe lokomotywy to można wysłać loka ode mnie prosto do Elvisa, zeby nie mnożyć kosztów.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#37
Poprawiona SM42 przyjechała z trawialni. Wszystko jest ok więc wchodzi na stałe do oferty. Wszystkie dotychczasowe zamówienia sa aktualne. Zleciłem wykonanie blach, pech chciał że szef trawilni który tym sie zajmuje jest na urlopie także blachy będa najwcześniej za dwa tygodnie. W tym czasie mam zamiar załatwić bufory i dolne relektory.
Mam jednak propozycje dla osoby która ma w posiadaniu reflektory i już teraz chce zestaw. Zapraszam na PW.

Cena zestawu to tak jak było wczesniej mówione 450zł +KW. Gotowe lokomotywy zaczynają sie od 2500zł. Możemy zrobić na życzenie każde udziwnienie, detal, dźwięk, brudzenie itp.

Gotową lokomotywę zaprezentuję w przeciągu tygodnia w mairę możliwości czasowych.
 

Podobne wątki