• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

UMF - modele lokomotyw serii SM42/SP42

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#81
Ja porównuję z realem a nie z jakimiś rysunkami, robię Ol49 na podstawie kompletnej fabrycznej dokumentacji i tam też jest pełno błędów więc jakiś rysunek nie jest żadną podstawą.
 
K

Kpt.Nemo

Gość
#82
. Ma też ostre krawędzie a nie porozmywane kształty.
Jeśli Twoja Sm-ka jest tak ostra i nie porozmywana jak Tamara, to chyba lepiej kupić tą rozmyta i nieostrą z EFC.
Jak dla mnie to jesteś bufonem, radzę uważać na rozdęte ego.
Nie można odmówic ci pewnych osiągnieć, ale skromność to nie jest twoje drugie imię.
O wadach i zaletach produkcji konkurencji, najlepiej gdyby opowiedział ktoś niezalezny, w Twoich usteczkach brzmi to co najmniej fałszywie.

Zamieszczanie jakiegoś odręcznego rysunku fabrycznego stonki,jak wzorca kształtu dachu, to jak robienie modeli na podstawie rysunków Pana Pokropińskiego, z całym szacunkiem dla niego.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#83
Przykro mi ale nie zaszczycę Cie równie chamską odpowiedzią. Zyj sobie w swoim przekonaniu. A z tego co wiem to właśnie powyższy opis charakteryzuje Ciebie bardziej nież mnie.
Wszyscy którzy kupili ode mnie gotowe SM42 jakoś nie narzekają. Dach SM42 EFC jest niepoprawny i koniec kropka. Podobnie wiele innych elementów.
Skoro to co piszę dla kogoś jest fałszywe podobnie jak schematy poglądowe Fabloku to trudno.
Powiem jedno, wychodzicie na wojne na argumenty której nie wygracie.
Na koniec, nie życzę sobie postów jakim popisał się szanowny kolega Ktp. Nemo. Jak na kapitana zachowanie niegodne. Ostrzegam, że publiczne wypowiedzi w tym stylu skończa sie dla Ciebie pozwem o znieważenie słowne.
Krzysztof, pokaż zdjęcie SM42 w realu z takich dachem jak EFC:confused:
 

By1

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#84
Skoro to co piszę dla kogoś jest fałszywe podobnie jak schematy poglądowe Fabloku to trudno.
Ale na tym "schemacie poglądowym" to nawet okna są całkowicie do d.... narysowane :D

A teraz prosimy o fotkę realnej stonki z dachem takim jak na tym "schemacie" - może jest takowa. Bo z takimi oknami to napewno nie.

By1
 

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
#85
Zaczynam powoli rozumieć tą 'holenderską ogładę' Pawła 'Wiatraczka'.. Musicie się o wszystko tak zajadle żreć i ciągle znieważać..? Jeszcze trochę i na następnej giełdzie ludzie zaczną się tłuc z powodu tych słownych przepychanek, o wspólnej zabawie na makiecie nie wspominając.

Widać wyraźnie że przyjmowanie krytyki i samo krytykowanie jest sztuką i umiejętnością, której nie tylko tym rzekomo młodym i głupim brakuje.

Wymienić co jest źle, przyjąć do wiadomości, skrytykować coś bez obrażania konstruktywnie i konkretnie, nie grozić sobie, grozić pozwami, umieć się zrozumieć i dogadać.. Tu na forum już tego nie sposób zauważyć, chyba że komuś się niechcący uda wyleźć za schemat dyskusji tutaj :cenzura:
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#86
Na tym foto z sieci nawet widać, że lok nie ma dachu w którego przektoju jest łuk opisany na kole. Widać również, że jeden łuk przechodzi w drugi.
Pod pewnym kontem wygląda to jakby dach miał jeden łuk, tak lokomotywa została zaprojektowana. Pewrpaktywa robi róznice.
SM42-499.JPG
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
#87
tak czytam ten wątek i stwierdzić muszę, że najlepszą stonką jak dotąd wyszła, to jest ta stonka przywieziona do nas do Europy z Ameryki ... jest cudna, każda inna stonka się chowa przy niej :)



stz_01.jpg
 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.253 18 1
#90
tak czytam ten wątek i stwierdzić muszę, że najlepszą stonką jak dotąd wyszła, to jest ta stonka przywieziona do nas do Europy z Ameryki ... jest cudna, każda inna stonka się chowa przy niej :)
Tu nie ma co dyskutować - na tą Stonę nie ma bata, idealne proporcje, wyposazenie, malowanie, detale, napęd, o skuteczności i innych walorach nie wspominając.
Ale wracając do dyskusji o powyższej Stony podróbkach, tych duzych i tych małych - załączam klatkę z dzieła filmowego, jakie nakręciłem z małą podróbką SM42 EFC - widać na niej ze promień łuku dachu jest zachowany na całej jego długości, tymczasem w podróbce Stony w skali 1:1 na brzegach dach jest w rzeczywistości mocniej zagięty. Trudno to wychwycić na fotkach, gdyz większość jest robiona lekko z boku, a jednocześnie nawis dachu poza kabinę z przodu i z tyłu się zmniejsza po bokach kabiny, co powoduje, ze trudniej to zauwazyć.

Ale to jeszcze nie powód, zeby jeden producent deprecjonował drugiego, zeby komentującego straszył wytaczaniem i tak dalej. Jedyna i prawdziwa (prawidłowa) Stonka została ukazana przez kolegę telewizor11 i tego trza sie trzymać!
W dobie nadciągającej inwazji - wyluzujcie :)

SM42_EFC[(001567)20-16-08]-2.jpg
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#91
Koledzy, tu nie chodzi o jakieś straszenie itd. konstruktywna krytyka jest wręcz wskazana. Argument rzucony ot tak sobie nie mający żadnej podstawy w formie faktu wygląda tak "ja sobie coś powiem o Ty się broń".
Jednakże wrzucanie już na osobe jest nie na miejscu.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#93
Cześć 3 i 5 to korytko silnika. 7 to podpora płytki do której dajesz dekoder. Jak teraz zlutuje SM42 to dam fotki. Obecnie wszystki skończone już wyjechały ;)
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#95
Na wiertle. Można też przeciagać wiertłem lub walcem i same się zaczną zawijać. To moje metoda. Można też zawijać wokół walca odpowiedniej średnicy.
Jeśli to Twój pierwszy model z blach to troche sie porwałeś z motyką na słońce. Popróbuj sobie na jakiejś blaszcze podtrawi0onej do połowy zanim zaczniesz formować łuki w SM42.
 

Ty2-911

Użytkownik
Reakcje
8 0 0
#96
A to nie znaczy, ze takich nie ma:podstepny:
Czy więc mogę Cię prosić, żebyś pokazał fotę SM42 w skali 1:1, na której widać lemiesze zgarniaczy o dokładnie takich kształtach jak w Twoim modelu ??
Chętnie zobaczę takie zdjęcie.

Zdaje się, że Twój model, który przedstawiłeś na zdjęciach na stronie, ma numer 615.
Tu jest zdjęcie SM42-615 w skali 1:1 :
http://zbaszynek.stargardcom.pl/details.php?image_id=959&sessionid=fc00e07c8f44a1dfada6c1abf776ab28

Dlaczego w Twoim modelu są inne zgarniacze, bufory i inaczej wygięte barieki czołowe skoro ten model ma przedstawiać SM42-615 ??
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#97
A co kolega powie na to:
DSC06772.JPG
pewnie nic...(y)
615 jest modelem przykładowym, jak słusznie kolega zauważył lokomotywa nie posiada barierek jednoczęsciowych. Bufory to kwestia epoki i aktualnego stanu w magazynie PKP. Mam fotki SM42 z Lublina która do dzisiaj jeździ a okragłymi tarczami buforów.
Jeśli budujemy lokomotywe z zaokrąglonymi zgarniaczami zawsze można podpiłować na rogach te z zestawu. Łatwieksze to niż dodać materiału do już zaokrąglonych. Nie muszę chyba pisać, ze zestaw został tak przygotowany aby był uniwersalny. A może muszę... :D
 

Ty2-911

Użytkownik
Reakcje
8 0 0
#98
Ranger,
Ale SM42 z Lublina to inna Stonka. I może ma okrągłe bufory, skoro to widziałeś. Ja jednak mówię o SM42-615 czyli tym konkretnym egzemplarzu. 615 na fotach z 2008 roku ma bufory prostokątne, więc model SM42-615 też powinien mieć prostokątne bufory (chyba, że teraz, albo wcześniej oryginał miał okrągłe, ale tego nie wiem).

Co do zagrniaczy - przecież nie chodziło mi o zaokrąglenia na rogach, tylko o kształt. To co na focie pokazałeś wygląda inaczej niż w Twoim modelu.
Krawędzie dolna i górna jak widać na focie, którą pokazałeś, w oryginale NIE są równoległe do siebie, a to ścięcie na dolnym rogu w oryginale jest większe od tego, które zrobiłeś w Twoim modelu. Poza tym te lemiesze zgarniaczy mają zaokrąglony profil, a nie płaski (w Twoim modelu wyglądają na płaskie).
Czy teraz już wiesz o co mi chodzi ?
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#99
Tak wiem, tylko w moim modelu zgarniacze nie są anie płaskie, ani równoległe. Może tego nie widać na fotkach ale są zaokrąglone i ustawione wobec siebie pod kątem.
 

Podobne wątki