• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Konwersja UMF - konwersje modeli taboru

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
#62
z całym szacunkiem ,ale akurat te detale u Mirka są bardziej precyzyjne i filigranowe,a i lepsze w montażu ,chociażby muffy rurowe maja otwory.
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
#63
z całym szacunkiem ,ale akurat te detale u Mirka są bardziej precyzyjne i filigranowe,a i lepsze w montażu ,chociażby muffy rurowe maja otwory.
Z całym szacunkiem do kogokolwiek, ale na detale Mirka bym czekał do grobowej deski. W rezultacie model-matka i tak u Ciebie, FENIX, wylądowała po 2 latach oczekiwania. Od Konrada detale mam w zasadzie na zawołanie. I preferuję, z całym szacunkiem, detale Konrada niż żadne.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#65
Kolejne uzupełnienie oferty detali do parowozów - SHP (mocowanie pasujące do ramy BR03 FL.) i drzwi dymnicy Ty2 (mocowanie pasujące do kotła Roco).
WP_20160220_14_17_15_Pro__highres.jpg WP_20160220_14_20_16_Pro__highres.jpg WP_20160220_14_52_41_Pro.jpg WP_20160220_14_53_31_Pro.jpg
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#66
Możesz pokazać foto SHP po pomalowaniu? Ogólnie detale fajne, ale trochę martwi mnie "kaszkowata" powierzchnia będąca wynikiem wydruku 3D (wiem, że na innych detalach też to jest ale na tym SHP wyraźnie jest widoczne). Mam nadzieję, że jest to na tyle drobne, że po pomalowaniu będzie wyglądać jak należy.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
#68
mosiądz mosiądzowi nie równy,używać stopów specjalistycznych i odpowiedniej chemii i temperatur
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
#70
Parę godzin przegadałem z Mirkiem 5x5, jego powierzchnie prawie jak lustro ,aż za gładkie pod farbę
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#72
Być może, że to efekt samego odlewania, choć sama drukarka też pewne nierówności wprowadza. Prawda, że u Mirka powierzchnia jest jak lustro, aczkolwiek ja chciałbym i tak zobaczyć foto z bliska pomalowanych większych detali Rangera.
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#74
No to bardzo chętnie obadam foty :) bo też jestem zdania, że choć detale Mirka są niepodważalnie lepsze, to jednak dostępność od ręki również i dla mnie jest ważniejsza, życie jest za krótkie żeby jeden model budować kilka lat :)
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#76
Jakość moich detali jak i sama powierzchnie można sobie zobaczyć w dziale galeria na stronie

Co do samego SHP to lekkie ziarno jest wynikiem nie druku bo ten wychodzi gładki. Bardziej krystalizacji mosiądzu jak wyżej wspomniano oraz okrojenia jakości fotek - pikseloza.
Pomalowane SHP będzie można zobaczyć jak skończę Pm2. Pochwalę się na pewno.
Jacek proszę pomaluj maźnicę i pokaż jak to wychodzi w realu.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#80
Nie odlewam sam więc mogę tylko poprosić firmę aby się temu przyjrzała. Nie ma to jednak sensu bo jak widać na innych moich odlewach już pomalowanych to bardzo drobne ziarno znika pod farbą.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 26
Tabor 49
Tabor 26
Tabor 25
Tabor 304

Podobne wątki