• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Dioramy kolejowe - Irokez46

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#65
Fotografem nigdy dobrym nie byłem, więc fotki nie są najlepsze.Kilka zbliżeń dioramy.
Bardzo ładne wykonanie, patyna, asfalt, tego typu rzeczy - bez zastrzeżeń - ale moim zdaniem ta trawa coś mi nie pasi w ogólnym zapatrzeniu... jakaś taka za piękna, za równa, za bujna... za dużo jej między torami czy coś. Wydaje mi się, że w takich miejscach zieleń wychodzi tylko gdzieniegdzie a nie wywala się bokami wszędzie gdzie tylko toru nie ma jak gdyby ktoś ją codziennie podlewał i nawoził. Przy torach jakby cięta od linijki. Nie wiem, może powinieneś dosadzić zieleni średniej. Sama niska jakoś tak nienaturalnie wygląda jak w jakimś ogródku. Absolutnie nie czepiam się - to tylko tak od siebie piszę jeśli interesują cię inne opinie o tym generalnie bardzo ładnym segmencie. ;)

To o co mi chodzi widać to generalnie na tym ujęciu:

 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#66
No i w zasadzie gotowe.Zostało okleić przód deski taśmą, żeby jakoś to lepiej wyglądało, dać szyldy z logiem Trabanta i Wartburga na warsztat, zrobić jakieś odpływy bądź rynny na warsztacie.Zastanawiam się jeszcze nad dwiema małymi brzozami na trawniku po lewej stronie od peronu bo jakoś tam pusto.

1.jpg
1 (2).jpg
1 (1).jpg
1 (3).jpg
1 (4).jpg
1 (5).jpg
1 (6).jpg
1 (7).jpg
1 (8).jpg
1 (9).jpg
1 (10).jpg
1 (11).jpg
1 (12).jpg
1 (13).jpg
1 (15).jpg
1 (14).jpg
1 (16).jpg
1 (17).jpg
1 (18).jpg
1 (19).jpg
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#67
Nie wiedziałem, że Trabanty i Wartburgi to jedyne auta z których nigdy nie kapie olej...
Nawet gdyby codziennie szorowali plac to i tak koło bram, na parkingu a zwłaszcza pod zwyżką byłby ciut bardziej wymazany. I trochę więcej drobnicy by się zdało.
Ale podoba mi się.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#68
Jeśli chodzi o drobnicę to mam zamiar dokupić trochę dupereli, jakieś narzędzia itp.Co do oleju to na chwilę obecną mam tylko washe Mig'a a one w połączeniu z wtartymi pigmentami dają koszmarny efekt.Muszę kupić preparat AK do robienia sladów oleju i wtedy może wyjdzie to lepiej niż tymi washami.;)
 

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#73
Nie wiedziałem, że Trabanty i Wartburgi to jedyne auta z których nigdy nie kapie olej...
No to już wiesz ;) Ale dałeś do myślenia: pamiętam, że dwusuwy kapały mieszanką paliwowo - olejową z różnych dziwnych miejsc, przede wszystkim z rury wydechowej, tworząc w okolicy tęczowo mieniące się kałuże, a co za tym idzie plamy w serwisie Trabanta i Wartburga powinny mieć swój unikalny wygląd. Zanim Autor zakupi preparat AK niechaj wypowiedzą się na ten temat miłośnicy enerdowskiej motoryzacji, a diorama osiągnie jeszcze wyższy poziom mistrzostwa.
Genialnie uchwycony męczący klimat przemysłowej okolicy i szalonych lat osiemdziesiątych. Szacunek.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#74
W garażu mam i Trabanta i Syrenkę. i można tu mówić o dwóch rodzajach kapania.
Pierwsze to kapanie benzyny z baku a w zasadzie z kranika. ( w trabancie bak jest pod maską i benzyna spływa do silnika grawitacyjnie) i za każdym razem trzeba ten cholerny kranik odkręcać i zakręcać. Jak się nie zakręci to jest kapanie benzyny. jak się zakręci to też kapie:p jak kranik jest wyrobiony ;-)
Drugie kapanie to mokra "sadza z wydechu" ale to ma raczej typ aerozolu(więc jest to rozproszone promieniście). Nie zauważyłem żeby z wydechu kapało.( może w kiepskich już autach)
W trabancie nie ma konwencjonalnego oleju jak we współczesnych autach, nie ma misy olejowej. nie ma w ogóle oleju w silniku.
Jedyny olej to ten który się miesza z benzyną. Stare rozklekotane cieknące silniki będą ciekły czarną miesza paliwowo-sadzową.
A więc ja bym sugerował plamy pod silnikiem(czarne i przebarwienia z benzyny) oraz z promieniste kropki za wydechem.(wszelakie odcienie od jasnoszarego bo głęboką czerń)
Oczywiście mowa tu o silnikach dwusuwowych
 

AdamG

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#76
Super, widać realną konkurencję dla Daniela, patrząc na dioramkę wydaję mi się jak bym przeniósł się w tamte czasy. Może dorzucisz tam jeszcze trochę krzaków i wszechobecnych w tamtych latach chaszczy? Tak jakoś mi się skojarzyło, nie krytykuję boże broń:)
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#77
Jak uda mi się zdobyć jakieś krzaczory to pewnie dam.Na chwilę obecną zdobyłem narzędzia, więc będe mógł je na placu przy pojazdach poukładać w jakiś skrzynkach.Konkurencją dla Daniela nie będę bo nie lubie robić modeli ani dioram dla innych, nie sprawia mi to jakoś frajdy.Co do krytyki to konstruktywna nie jest zła.;)
 

AdamG

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#78
Jak uda mi się zdobyć jakieś krzaczory to pewnie dam.Na chwilę obecną zdobyłem narzędzia, więc będe mógł je na placu przy pojazdach poukładać w jakiś skrzynkach.Konkurencją dla Daniela nie będę bo nie lubie robić modeli ani dioram dla innych, nie sprawia mi to jakoś frajdy.Co do krytyki to konstruktywna nie jest zła.;)
Chodziło mi raczej o kunszt, poczucie smaku i realiów życia codziennego, to jest dar i nie każdy potrafi go przełożyć na umiejętności i efekt końcowy:) Wspólnie z kolegami zmagamy się z makietą od jakiegoś czasu więc wiem jak to jest. Póki co, nareszcie zaczynamy wygrywać z elektroniką.Hehehe.
 

adeon

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#79
Witam
Diorama zapiera dech w piersiach.
Mam pytanie do właściciela - mógłbyś napisać jak uzyskałeś efekt drogi i chodnika krok po kroku? Interesuje mnie patynowanie, (czym i jaką techniką) oraz jak zrobiłeś taki asfalt.
Pozdrawiam
p.s. jeżeli było w tekście to wskażcie, bo nie umiałem się doszukać.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#80
Chodnik to produkt GPM-u.Asfalt dla odmiany to klej Fallera, taki szary nie mam numeru, bo ostatnie opakowanie już wywaliłem.Zarówno chodnik jak i ulica została pomalowana kilkoma odcieniami szarości.Sam chodnik jeszcze delikatnie prysnąłem jakimś piaskowym kolorkiem a jak nieco wysechł to przetarłem papierem ściernym 800-ką.Jak już wszystko wyschło zaczęła się zabawa pigmentami.Użyłem dwóch odcieni: Beach sand i Dry mud.Wcieralm na sucho dość dużym pędzlem.Nadmiar starłem delikatnie szmatką.W zasadzie to wszystko.Jakoś dużo czasu temu nie poświęciłem, ale ogólnie chcialem uzyskać efekt brudnej ulicy i chyba się udalo.
 

Podobne wątki