• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

układ torów H0

wieczur3

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Cześć
Kiedyś już pisałem na forum, ale mój wpis został wrzucony na bocznice. Wiec postanowiłem zacząć od nowa. Poniżej daje załącznik. (nie jest on zbyt profesjonalny, ale narazie nie mam żadnego programu) Chciałbym się spytać czy mogę tak ułożyć tory na makiecie? co trzeba zmienić ? co dodać a co zdemontować.
dzięki za odpowiedzi

mam jeszcze jedno pytanie. ile powinna wynosić długość peronu.
 

Załączniki

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#3
Witam miło :D .
Układ torów jest ciekawy, ale wydaje mi się, że w realu raczej niespotykany z uwagi na wąskie gardła (np wschodnia głowica dolnej stacji) lub ograniczone możliwości manewrowania (bocznice obsługiwane są przez tor wyciągowy, który jest przy okazji głównym). Są gotowe schematy (przykłady nawet w sąsiednich wątkach) które można adaptować do swoich potrzeb. Co do długości peronów, to chyba w obliczu tego, że budujesz tort a nie moduły, to Ty tu jesteś szefem. Jeżeli Twoje "pasażery" bedą miały 5 wagonów - peron musi być na 5 wagonów ;) Układ który proponujesz to układ stacji szeregowych (sam mam też taką w planie aczkolwiek w fromie modułów). Jeżeli tak, to musisz zapewnić tory przelotowe dla przebiegów bez zatrzymania na obu stacjach - osobowej dla towarowych, towarowej - dla osobowych. Może lepiej zrobić z tego dwie stacje oddzielne i dwa fragmenty szlaku je łączące?
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#5
Sensowna długośc torów stacyjnych dla fajnego torta to moim zdaniem 2m. BWE z lokomotywą sie mieści ;)
Tak informacyjnie: materiał torowy na ten układ w zależności od rozmiaru makiety szacuje na jakieś 2-3Kzł (jest tu np 12 rozjazdów) Żeby dało się to zrealizować w H0 będzie potrzebna powierzchnia o wymiarach mniej więcej 4x3m Poza tym trochę nietrafiony wydaje mi się pomysł z tą druga mniejszą "stacją" lepiej jakąś lokomotywownię z torami do manewrów przygotować albo bocznicę przemysłową może.
 
OP
OP
wieczur3

wieczur3

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
czyli co? mogę zacząć budować torowisko?? coś trzeba zmienić? zależy mi na szybkiej odpowiedzi bo jutro jade po tory.

co mogę zrobić na środku tortu z torów??
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#12
Stacja za krótka, lokomotywowonia nie wygląda jak lokomotywownia tylko parodia jakiejś grupy towarowej Na tej powierzchni do zrobienia dla składów max 2 wagonowych.
 

Podobne wątki