• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Elektryka i DCC Ucyfrowienie pierwszej lokomotywki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Tak, ale nie wiem, co ten dekoder może. Dlatego napisałem, że nie znam dokładnie tego dekodera, a nie, że nie wiem, jaki to jest dekoder. A szukać w internecie danych technicznych mi się po prostu nie chciało.
 
Reakcje
23 1 0
Dzięki, właśnie a jaka to dla mnie różnica? Bardziej skomplikowane przy podłączeniu bo trzeba wiedzieć co gdzie z czym i w którym miejscu podłączyć. Szczerze za bardzo nie mam o tym pojęcia, muszę wszystkiego się uczyć
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Ta płytka wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, mogącym ułatwić pracę. Ma jednak jedną wadę: umożliwia podłączenie jedynie dwóch grup LEDów, każda włączana/wyłączana jednym wyjściem dekodera. Przy takim połączeniu, jak na rysunku, sygnał na jednym wyjściu dekodera (przewód biały lub żółty) spowoduje, że zaświeci się 6 LEDów, 3 białe i 3 czerwone. Nie ma więc możliwości niezależnego sterowania światłami przednimi (białymi) i tylnymi (czerwonymi). A przy okazji pytanie: dlaczego są pokazane aż 3 LEDy czerwone w każdej grupie? Lokomotywa ma tylko dwa czerwone światła.
 
Reakcje
23 1 0
To pewnie tylko przekład który pokazuje że można max po 3 ledy podłączyć.
Miało być prosto :) jedzie do przodu świecą sie światła białe z tyłu a z tyłu czerwone.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Będę pewnie trochę nudny, ale jeżeli ma być prosto, to ja bym w ogóle zrezygnował z czerwonych świateł, bo lokomotywa najczęściej nie jeździ sama, lecz prowadzi pociąg, a wtedy czerwone światła powinny być wyłączone. Ale to tylko moje zdanie.
 
Reakcje
23 1 0
Czyli ten temat mam w miarę ogarnięty czas na działanie.
To mam inne pytanie ostatnio zakupiłem loko która ma już wbudowany dekoder , ktoś wie jaki to model i jakie ma możliwości. Nie wiem czy to coś pomoże model lokomotywy Roco 2018 12 06_0066.JPG 2018 12 06_0069.JPG 2018 12 06_0070.JPG E 144. Ma zainstalowane ledowe oświetlenie, miga szczególnie w czasie ruszania czy to wina braku kondensatora?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dla początkujących 14

Podobne wątki