• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

U Zbycha na gumowych kołach..

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
#61
Zauważ Sławku że z tego ogórka niezły "ananas", miał przeszczepiane klapy bagażnika i to nie jedną, wentylacyjne są z lewej strony, tu kolejna stopklatka;
Tak, ale widzę, że jest na 6-znakowych starych czarnych tablicach, czyli rejestrowany przed 1975, a cytowane przeze mnie zasady nadawania oznaczeń taboru obowiązywały od 1975 roku. Wcześniej musiały być inne. Na zdjęciach, które przytoczyłeś, tylko Autosan ma numer taborowy nadany według tych zasad, i tak pewnie powinno być, bo ten model był w produkcji od 1980 roku.
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.401 68 0
#62
Tak, ale widzę, że jest na 6-znakowych starych czarnych tablicach, czyli rejestrowany przed 1975, a cytowane przeze mnie zasady nadawania oznaczeń taboru obowiązywały od 1975 roku. Wcześniej musiały być inne. Na zdjęciach, które przytoczyłeś, tylko Autosan ma numer taborowy nadany według tych zasad, i tak pewnie powinno być, bo ten model był w produkcji od 1980 roku.
San z Tomaszowa i z Rawy zaczyna się na 13, może wcześniej okręgi miały swoje numery zamiast liter:niepewny:
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.401 68 0
#63
Dziękuję Tomek za miłe słowa.
Te opisy o których wspomniałeś ( ilość miejsc ) wyłapałem ze zdjęć jakie oglądałem przed tą przebudową i pomyślałem aby je zrobić. Dziś widzę, że napisy " WEJŚCIE, WYJŚCIE " są trochę za duże. Już to zmieniłem w swoim projekcie kalki. A numer taborowy - o i to jest dla mnie zagwozdka. Zupełnie nie mam pojęcia z czego on wynika :rolleyes: a napisanie czegokolwiek aby było uznałem za bezzasadne. No właśnie co taki numer zawierał ?
U Sławka @SD jest "E 50134 " na innych zdjęciach widziałem np. 117797, 78647 itp. Jeżeli to tylko cyfry to można dodać w projekcie kalkomanii :niepewny:
No i oczywiście również oznaczenia o ciśnieniu w kołach ;) zapewne było w MPa tylko ile/jaka wartość ?

Jeszcze jedna sprawa mi się przypomniała był też napis na dachu nad oknem w miejscu gdzie przyczepiało się drabinkę do bagażnika dachowego ale nie potrafiłem rozszyfrować co tam było napisane :oops:
Pozdrawiam serdecznie
Takie dwa zdjęcia znalazłem, wychodzi na to że było różnie;
10358989_1438627723082251_1573286063755016943_o.jpg
forum-0428503894.jpg
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.401 68 0
#65
Jeszcze jedna sprawa mi się przypomniała był też napis na dachu nad oknem w miejscu gdzie przyczepiało się drabinkę do bagażnika dachowego ale nie potrafiłem rozszyfrować co tam było napisane
Znalazłem taką fotkę z której coś tam wyczytałem;
NOŚNOŚĆ BAGAŻNIKA ????
WYSOKOŚĆ ŁADOWANIA 50cm
Screenshot 2022-06-15 at 00-16-24 Społeczeństwo - Chłoporobotnicy.png

ósma minuta, czternasta sekunda tego filmu;
https://cyfrowa.tvp.pl/video/spoleczenstwo,chloporobotnicy,59581020
polecam Ci obejrzeć cały film, napisy są z obu stron.
 
Ostatnio edytowane: