• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

U Zbycha na gumowych kołach..

OP
OP
Zbigniew Gałczyński

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#22
Dziękuję za wszystkie miłe opinie i życzenia zakończenia projektu :)
A tym czasem Jelcz wrócił z lakierni - zdjęcia może nie oddają rzeczywistych kolorów ale na żywo wydaję się ok.
z lakierni.jpg z lakierni 2.jpg
z lakierni 3.jpg z lakierni 4.jpg

Teraz walczę nad lampkami sygnalizacyjnymi czyli kierunkowskazy, tylne lampy , obrysówki . Choinka strasznie to małe :eek:
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Zbigniew Gałczyński

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#23
Dzień krótki więc najgorszy to okres na modelowanie- światło naturalne jest najlepsze zaś przy świetle sztucznym już nie te oczy.
Udało mi się dzisiaj "wystrugać " klosze kierunkowskazów, oraz zrobić lampy główne ( w zasadzie ich ogólny zarys ) i przygotowałem
materiał do zrobienia lamp tylnych.
Sławek zrobił to z pręcika polistyrenowego i całość pomalował farbami do szkła. Ja wybrałem inny sposób - wszystkie te lampki na model chcę zrobić z przeźroczystych ramek w kolorze czerwonym, pomarańczowym i białym. Mój aparat nie radzi sobie z fotkami makro ale coś tam widać.
Kierunkowskazy
klosze kierunkowskazów.jpg
Klosze lamp tylnych
Tylne lampy.jpg
I lampy główne
lampy przód.jpg
Muszę się odstresować - może przy dobrym piwku, bo dały mi w kość te maleństwa :D jutro walczę dalej.
Pozdrawiam
 
OP
OP
Zbigniew Gałczyński

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#25
Panowie niestety poległem przy malowaniu tych aluminiowych listew :(. Po zdjęciu maskowania byłem w szoku :eek: farba w kolorze aluminium podciekła mi na niebieski kolor . Próby podmalowania mnie rozczarowały więc zmyłem całą malaturę na modelu.
Zaczynam zabawę na nowo. Tym razem wybiorę jednak inną kolejność malowania. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
Przy okazji uzupełniłem poszycie balach na ,które zwrócił uwagę Tomek @Tomek M.
korekta.jpg
Aby nie zwariować odłożyłem Jelcza do jutra i zacząłem składać kolejny model taka mała zjawka elementy podwozia ;)

elementy podwozia.jpg
Pozdrawiam
 
OP
OP
Zbigniew Gałczyński

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#28
Do listew stosuje Mołotowa w pisaku , daje radę a jak ręka się omsknie to zawsze można wytrzeć wilgotnym patyczkiem z wacikiem tylko od razu , nie czekaj aż wyschnie :)
Też robiłem tym pisakiem ale jak zdjąłem maskowanie już była kicha :( Teraz najpierw pomaluję te listwy zamaskuje je a potem pomaluję całą resztę.
Może to będzie dobry pomysł :niepewny:
 

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
#29
Odnośnie lamp do jelcza, jest prostszy sposób, używając do tego żywicy clear, przednie robię w ten sposób że nakrapiam sobie wykałaczką odrobinę żywicy na kawałek podkładki z silikonu do form, w ten sposób mogę uzyskać różne średnice, jednorazomo z 2 ml żywicy mozna uzyskać ponad 300 szkiełek, kierunkowskazy odlewam również z clear tylko zabarwionej odpowiednimi barwnikami do żywic a formę robię z kierunków na modelu .Wbrew pozorom wcale nie jest to trudne .
 
OP
OP
Zbigniew Gałczyński

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#37
Bardzo fajna wersja(y) A jak oceniasz jakość wydruków kabiny, kipra oraz jakie odczucia przy montażu?
Wydruki są bardzo dobre można powiedzieć, że wystarczy odciąć z podpór delikatnie te miejsca obrobić pilniczkiem/papierem ściernym i można malować podkładem. Model wymyślony i opracowany przez p. Andrzeja do perfekcji (lepszego jeszcze nie miałem) - przejrzysta instrukcja i składa się bardzo dobrze. Myślałem, że nie dam rady go poskładać ale jest bardzo intuicyjny . Jak taki tuman jak ja sobie daje radę to każdy może go złożyć. Jak skończę z "ogórkiem" to będzie relacja z składania Stara ;)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Zbigniew Gałczyński

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#38
Wracając do Jelcza. Tym razem wybrałem inną kolejność przy malowaniu. Po zmyciu farby wcześniejszej pomalowałem aerografem najpierw miejsca gdzie są te listwy po czym zamaskowałem je taśmą o szer. 0,5 mm

malowanie srebrnym.jpg malowanie srebrnym 2.jpg
Następnie pomalowałem górę na kolor kremowy - tutaj zmieniłem odcień na mocniejszy w stosunku do wcześniejszej wersji - ale czy nie za mocno ?? :niepewny:
Na zdjęciach widać też zdjęte już maskowanie koloru srebrnego na oknami. Jestem zadowolony z efektu - czyli chyba mój pomysł się sprawdzi ;)

kolor góra.jpg kolor góra2.jpg

Kolor na dolną część też będzie nieco ciemniejszy.
Pozdrawiam i życzę udanej zabawy sylwestrowej (y)
 
OP
OP
Zbigniew Gałczyński

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#39
Witajcie w Nowym Roku :)
Pomysł zmiany kolejności malowania się sprawdził (y)Kolejny etap za mną.
Zdjęcia troszkę przekłamują rzeczywistość ten kremowy tak na prawdę jest jaśniejszy ( na zdjęciach wyszedł prawie żółty :eek:)
Minimalne poprawki pędzelkiem i powinno być ok.

malowanie 1.jpg malowanie 2.jpg
malowanie 3.jpg malowanie 4.jpg

Skończyłem też lampki kierunkowskazów pozostaje mi zrobić oświetlenie obrysowe na dach.

kierunkowskazy.jpg

Teraz jak nadwozie dobrze wyschnie biorę się za kładzenie kalek.
Pozdrawiam