• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

U Luke'a na warsztacie

OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
Cześć Panowie,

Wielkie dzięki za ciepły odbiór kolejnych prezentacji warsztatowych(y)

Na początek trochę o nowościach GPM'u:

A kiedy można się spodziewać tej naczepy w sprzedaży?
Na dniach ma się pojawić cementowóz w ofercie sklepu (w tym tygodniu).

Kurcze, piękna jest ta cemenciara. Żeby taką beczkę strażacką albo przynajmniej paliwową CPNu...
Doniesiono mi, że będzie ale na razie, ciiiiii;)

W końcu człowiek doczekał tej chwili że "jelonki" dostępne będę w sklepie, a nie na przedpłaty i termin realizacji nieznany...
GPM ostro ruszyło z modelami. Super :)
Jelonki dla każdego i od ręki! I bez zapisów, hihihi no chyba, że na gotowe modele, hihihi;)

A teraz pozwolę sobie zaprezentować Nyskę WSW, tak, tak wiem zanudzam Was już nimi, ale ta jest wyjątkowa.
Po pierwsze, powstała specjalnie na Imprezę w Sulejowie , gdzie mogliście ją zobaczyć na żywo wraz z innymi pięknymi modelami i modułami.
Impreza zorganizowana została przez Naszych kolegów forumowych @Arti2811 @marek1704 @Mafo.
Po drugie została zainspirowana filmem Kroll:
i121739.jpg

A po trzecie ma otwarte drzwi boczne, a taki bajer, a może fanaberia autora który chciał pokazać detale wnętrza;)
WSW-02.jpg
WSW-01.jpg
WSW-03.jpg
WSW-00.jpg

Pozdrawiam,
Łukasz
 
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
Chłopaki! Miód na moje serce czytać Wasze komentarze i oceny(y)
Dzięki wielkie! Ale nie osiadamy na laurach i dalej jedziemy z koksem:cool:

Obiecałem, że nie będę Was zamęczał kolejnymi Nyskami (przynajmniej na tą chwilę:ROFL::ROFL::ROFL:) więc zapraszam do obejrzenia prezentacji z postępu prac nad przedpremierową naczepą GPM'u - Zremb do przewozu cementu. Oczywiście jeszcze trochę detali zostało do dopieszczenia oraz kalki do położenia (które notabene się produkują) z wiiiieeeellllllllkim napisem CEMENT;)
Zremb-cement-8.jpg
Zremb-cement-7.jpg
Zremb-cement-5.jpg

PS Barierki i drabinka w rzeczywistości nie są takie masywne jak wyszły na fotce;) Aczkolwiek z blaszek byłyby fajne i filigranowe...

Pozdrawiam,
Łukasz
 

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
957 2 0
Chłopaki! Miód na moje serce czytać Wasze komentarze i oceny(y)
Dzięki wielkie! Ale nie osiadamy na laurach i dalej jedziemy z koksem:cool:

Obiecałem, że nie będę Was zamęczał kolejnymi Nyskami (przynajmniej na tą chwilę:ROFL::ROFL::ROFL:) więc zapraszam do obejrzenia prezentacji z postępu prac nad przedpremierową naczepą GPM'u - Zremb do przewozu cementu. Oczywiście jeszcze trochę detali zostało do dopieszczenia oraz kalki do położenia (które notabene się produkują) z wiiiieeeellllllllkim napisem CEMENT;)
Zobacz załącznik 832103 Zobacz załącznik 832104 Zobacz załącznik 832105
PS Barierki i drabinka w rzeczywistości nie są takie masywne jak wyszły na fotce;) Aczkolwiek z blaszek byłyby fajne i filigranowe...

Pozdrawiam,
Łukasz
Hej Łukasz,
A jest możliwość zamówienia kalek i dla mnie ;)
Pozdrawiam
Dariusz
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
Maestro!!!!
Pięknie to zaczyna wyglądać, kolor podwozia super(y)(y), zwłaszcza jelonkom to bardzo pasuje(y), kabina na biało ?
Wydaje mi się że zbiornik paliwa jest trochę za duży:niepewny:, ale to błąd GPM nie Twój;)
Może Ci się takie kalki przydadzą ;
https://allegro.pl/oferta/kalkomania-transbud-zestaw-1-87-10209310193
Co do napisu "cement", jest też plan B, czyli oznaczenia fabryczne, które też fajnie wyglądają ;)
10923301_803877429700154_767140885008322715_o.jpg CN-163.jpg Jelcz 317 PZZ.jpg jelcz zement 1.jpg
 
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
Maestro!!!!
Pięknie to zaczyna wyglądać, kolor podwozia super(y)(y), zwłaszcza jelonkom to bardzo pasuje(y), kabina na biało ?
Wydaje mi się że zbiornik paliwa jest trochę za duży:niepewny:, ale to błąd GPM nie Twój;)
Może Ci się takie kalki przydadzą ;
https://allegro.pl/oferta/kalkomania-transbud-zestaw-1-87-10209310193
Co do napisu "cement", jest też plan B, czyli oznaczenia fabryczne, które też fajnie wyglądają ;)
Zobacz załącznik 832182 Zobacz załącznik 832183 Zobacz załącznik 832184 Zobacz załącznik 832185
Tomku, to ja dziękuje Tobie, bo jesteś skarbnicą wiedzy merytorycznej i zawsze służysz pomocą! Dzięki raz jeszcze! Jesteś niesamowity Kolego z Bielska(y)(y)(y)

Przedstawiona przez Ciebie naczepa to troszkę inna wersja, ma inne błotniki (chlapacze), drabinki na prawej burcie, i piękne ażurowe pomosty i oczywiście kolory piaskowo-żółte (fabryczne):) Super(y)(y)(y)

A swoją drogą uwielbiam czerwone i pomarańczowe podwozia w polskich ciężarówkach, pięknie prezentują się z białymi/żółtymi kabinami:love:

W temacie zbiorników paliwa, to przeglądając fotki w necie, mam wrażenie, że ile zdjęć Jelonka to tyle wersji baku... więc jak się domyślam GPM musiał znaleźć złoty środek...

Nasz kolega Stefan (Kotebi) przygotował na potrzeby Luke's Workshop limitowany zestaw kalek, dzięki wielkie!
Kalki1.jpg

Hej Łukasz,
A jest możliwość zamówienia kalek i dla mnie ;)
Pozdrawiam
Dariusz
Jak jesteś zainteresowany to z przyjemnością podzielę się kalkami Transbudu Katowice;)

Pozdrawiam,
Łukasz
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
Dzięki Łukaszu za miłe słowa,
zasadniczo wiem tyle samo co każdy w wieku 40+ którego fascynowały w dzieciństwie pojazdy większe niż maluch czy syrena i się z tego nie wyleczył,
pamięć ludzka jest zawodna, na szczęście wynaleźli internet;)
Kalki przez ciebie pokazane mają literę "S" która była stosowana po upadku PRL;
https://www.gmkfreelogos.com/116147-Transbud-Nowa-Huta.html
Rasowy PRL-owski transbud wygląda tak;
4f885cb41c7d5_p.jpg
Polecam Ci dwa ciekawe artykuły okraszone fajnymi fotkami, na których te loga również widać doskonale
https://40ton.net/trasa-jelczem-z-p...roku-galeria-zdjec-i-ciekawostki-z-przejazdu/
https://40ton.net/berliet-gbh260-przyczepa-barwach-transbud-warszawa-kolorowe-zdjecia-1976-1984/
https://cyryl.poznan.pl/katalog.php?reset=1&baza=obiekty&szukaj_obiektu= Transbud
Kalki z allegro mają numery taborowe, to jest naprawdę świetny "smaczek" na modelu;)
 
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
I za to Was uwielbiam Chłopaki, jesteście niesamowici @Tomek M. & @Mafo jedno spojrzenie i wszystko wychwycicie(y)(y)(y) Brawo:cool:

A powiem Wam, że coś mi nie pasowało od początku w tych literkach... tylko się nie śmiejcie, ale zanim pochwaliłem się na forum, kalki poszły na kabinę i jeszcze zdążyłem zabezpieczyć je lakierem:X3::ROFL::devil: Ale zawsze można je potraktować Wamodem a jak się będą opierały to całą kabinę, siup do kąpieli hihihihi:ROFL::ROFL::ROFL:
transbud1.jpg

A teraz "pytanie do experta", czy takie malowanie Jelcza 325 cysterny CPN jest realne, bo nie ukrywam, że prezentuje się bardzo atrakcyjnie:cool:
JELCZ-315-CYSTERNA-CPN.jpg

Fotka z Allegro, konwersja 1:43

Z kalkami nie będzie problemu, gdyż są takie fajne od Kotebiego:
1629624227738.png
1629624308232.png

To tak oczywiście w ramach najnowszego wypustu GPM'u:
-produkty-297403-jelcz-325-cysterna-gpm-jpg-1900-1200.jpg

Pozdrawiam,
Łukasz
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
Ta cysterna, a właściwie "mobilny dystrybutor" została stworzona na potrzeby LWP, i najczęściej można ją było spotkać na lotniskach, oprócz pomp
miała też wbudowane filtry, stąd tak duże "szafy".
Po upadku PRL wiele z nich trafiło, i trafia nadal w prywatne ręce;
2 (1).jpg 2 (2).jpg

Najbliżej cywilnego malowania z tej epoki, wykopałem to;
3.jpg

Jako że miałem dwóch sąsiadów którzy jeździli beczkami w CPN, to coś tam z dzieciństwa pamiętam, ale zdaje mi się że to były te typy;
4.jpg 5.jpg
Co do kalek, to jest dobrze, tyle że na kabinie powinno jeszcze być małe logo CPN wraz z nazwą dyrekcji/oddziału;
6.jpg 7.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 208

Podobne wątki