• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

U Luke'a na warsztacie

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
#1
Dobry wieczór,

Oglądając i podziwiając prace "wielkich modelarzy" tego forum, postanowiłem spróbować swoich sił w modelach pojadów:)
I tak o to po zeszłotygodniowej giełdzie modelarskiej w Sosnowcu zrobiłem pierwszy krok i zakupiłem mój pierwszy w życiu model żywicznego pojazdu gąsienicowego - spychacza Staliniec S100.

Poniżej fotki po sklejeniu bazy miniaturki, wybaczcie za jakość ale smartfon nie dał sobie rady z tą ilością żółci:confused: i wyszło żółte na żółtym jadące po zielonym... ;)

Pozdrawiam,
Łukasz

_Luke-001.jpg
_Luke-004.jpg


_Luke-003.jpg
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#3
Super początek, pamiętaj jednak, że lepsze efekty daje malowanie w częściach i późniejsze złożenie, niż w całości. Unikasz niedomalowań w trudnych miejscach, a jak używasz aerografu, to zbyt grubych powłok farby.
I nie zapomnij o uszczegółowieniu modelu np. Uchwytami i przewodami hydraulicznymi. Trzymam kciuki za powodzenie tej szlachetnej misji..
 
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
#4
Dzięki Grzegorzu @Astro za cenne podpowiedzi:) bo przyznam się szczerze, że miałem obiekcję malować żywice w kawałkach a później ją kleić...
Poniżej fotki na świeżym powietrzu po psiknięciu modelu podkładem. Muszę powiedzieć, że bardzo fajnie prezentują się detale spychacza, które teraz fajnie widać:cool:

Pozdrawiam
Łukasz
Luke-07.jpg
Luke-06.jpg
Luke-05.jpg
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#6
Fajnie, tylko jak się przyjrzysz to zobaczysz babol o którym mówiłem. W miejscu trudno dostępnhm masz niedomalowaną gąsienicę, gdzie prześwituje światło. Farba zatrzymała się na krawędzi, a w kącie już jest cieńsza warstwa i prześwituje. Być może jak pomalujesz docelowo kolorem, rdzą, brudem, to nie będzie tego widać. Ale często najfajniejsze foty wychodzą pod światło i wtedy widać wszystkie prześwity. Dlatego ja zawsze po malowaniu elementów sprawdzam pod słońce, albo światło mocnej lampy, czy powłoka jest równomierna. Kilka modeli mi przez to nie wyszło, dlatego wymyśliłem sobie taki sposób kontroli malatury :)
Tak czy siak, kciuki trzymam.
 
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
#7
Dziękuje Grzesiu @Astro za konstruktywne uwagi, bardzo mi miło, że dzielisz się swoją wiedzą i dokonaniami w zakresie modeli(y)
Tak jak wspomniałeś pójdą kolory na gąsiennice, rdza i zanieczyszczenia, więc myśle, że uda mi się zamaskować "ten" problem.
I kolejne modelarskie doświadczenie zdobyte;) tak by każdy następny żywiczniak był jeszcze lepszy:cool:

Pozdrawiam,
Łukasz
 
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
#8
Dobry wieczór Panowie,

Prace nad kabiną ciągnika trwają:gwizd:... tak wiem leflektory wsteczne tak średnio fajnie wyglądają na tym etapie ale uwierzcie pracuję nad tym...;)

Pozdrawiam,
Łukasz

Luke-08a.jpg
 
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
#9
Dobry wieczór,

Po pomalowaniu, spatynowaniu powstał taki oto Staliniec S100, poniżej mała sesja spychacza w (nazwijmy to) kamieniołomie;)

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania:)
IMG_20200127_180803.jpg
IMG_20200127_180809.jpg
 
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
#14
Dzięki wielkie Panowie za tak ciepły odbiór mojego premierowego modelu.:D Muszę przyznać, że zmotywowaliście mnie mocno do dalszej pracy(y)(y)(y)
Poniżej przedstawiam rolniczą przyczepo-wywrotkę produkcji naszych południowych sąsiadów (zarówno w oryginale jak i modelu).;)
IMG_20200125_144451.jpg
IMG_20200125_144155.jpg
Pozdrawiam,
Łukasz
 
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
#15
Dobry wieczór,

A tym czasem przyczepa Icara wylądowała na lakierni:cool: pierwsza warstwa podkładu wyciągneła ciekawe detale modelu.
IMG_20200125_175742.jpg

Równocześnie na warsztacie zawitał pług również czeskiego Icara:
IMG_20200131_193532.jpg

Z którego to powstało takie coś:
IMG_20200202_192216.jpg

Pozdrawiam,
Łukasz
 
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
#18
U mnie leży taki sam sprzęt i czeka na łaskę. (y)(y)(y)
Marku, przyczepa jest lekka, łatwa i przyjemna w sam raz na poniedziałkowy wieczór;) gorzej jest z pługiem, tam jest sporo rzeźbienia szczególnie w uchwytach lemieszy i siłownikach od hydraulikio_O tam bez conajmniej jednej szklanki whisky się nie obejdzie :cool:

Widzę Łukaszu że nabierasz rozpędu :), oby tak dalej no i powodzenia !
Nie dziękuje Danielu;) pędzę siłą rozpędu i kolejne wynalazki wjeżdzają na warsztat:cool: Ale o tym jutro...

Pozdrawiam
 
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
#19
Dobry wieczór,

Co by dotrzymać słowa, zaprezentuje kolejny wynalazek który wylądował na warsztacie to "znowu" model czeskiego Icar'a i jego słynna koparka Balarus czyli Białoruśka;) Nie obyło się bez lekkiego szpachlowania dachu:X3:
Bialoruska-00.jpg

PS Przyczepa i pług gotowe, teraz czekają na sesję zdjęciową gdyż słoneczko znowu wywineło nam psikusa... ;)

Pozdrawiam,
Łukasz
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#20
Patrzę na Twoje prace i jestem pod wrażeniem. Świetnie Ci to wychodzi. Czekam teraz na gotowe modele i trzymam kciuki za Białoruśkę. (y) Robisz ją ruchomą czy w ustalonej pozycji?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 208

Podobne wątki