• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

U Luke'a na warsztacie

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.867 86 0
Kolejne cudeńko :) Rejestracja, grill, napis Tarpan, klamki, lustereczka - miodzio :) Ludziki w środku :)

Wybrałeś rzadki schemat malowania :) Ale w takim razie przyczepię się jednego detalu - zobacz koła poniżej.

 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.649 33 4
Wypisz wymaluj nasz własny Cadillac Escalade EXT ;) Miałem w takim Tarpanie przygodę, mianowicie zabłądziłem w okolicach jakiejś wioski w drodze do dziewczyny na działkę, zaproponowałem biwakowiczom którzy takowego posiadali o podwiezienie mnie chociaż do początku lasu, za odpowiednią opłatą. Jak leśne drogi wyglądają wszyscy wiemy, nagle chlust i czuję, że mam nogę mokrą, patrzę w dół, a tam dziura w podwoziu na 20 cm i noga w błocie z kałuży ;) Nie zapomnę... A model świetny(y)
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
 
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
Bardzo dziękuje Panowie za komentarze(y)
A tym czasem wracamy do żywicy i projektu: Star 660.
Poniżej aktualny postęp prac przy szoferce pojazdu leśnego:
Star660-07.jpg

Pozdrawiam,
Łukasz
 
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
Dzięki Panowie za pozytywny odbiór Uaza, takie maleństwo mające jedynie 16mm długości, jak na skalę 1:220 przystało. Jakość odlewu żywicznego coś pięknego:) W H0 potrafią być dużo słabsze... Bardzo przyjemnie się go malowało. Szkoda, że niemam takiego pojazdu w skali H0 to by było fajne porównanie wielkości:cool:

A teraz przedstawiam Wam pana Edka, zamieszkałego w Sopotni Małej a pracującego w Nadleśnictwie Jeleśnia w dawnym województwie Bielskim. Pan Edek jak na zawodowego kierowcę przystało nie rozstaję się z kierownicą swojego Stara 660;)
Star660-08.jpg

A poniżej pierwsze metrówki drewna czekające na załadunek...
Star660-07.jpg

Pozdrawiam,
Łukasz
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.867 86 0
Kapitalny pomysł z omszonymi gałęziami :)

Mógłbyś trochę obrobić końcówki. Realne klocki drewna (nie w miejscu ścięcia drzewa, ale w miejscu cięcia na mniejsze odcinki), po cięciu piłą łańcuchową mają prawie gładką płaszczyznę:

IMG_20210305_131504.JPG


Próbując naśladować to w skali 1:87, stosuję dość drobny (ale nie najdrobniejszy) pilnik:

IMG_20210305_132822.JPG


i wychodzi coś takiego:

IMG_20210305_133145.JPG



Oczywiście stosujemy wyłącznie drewno liściaste. Żadnych żywicznych ;)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
Dziękuje Piotrze @PP1970 za Twój przepis na drewno w skali H0(y)

Ja przygotowując metrówki drewna dla Stara 660 wykorzystałem takie oto gałązki i niezawodny japoński miecz świetlny;):
Star660-10.jpg

Robi delikatne ślady po cięciu, a niektóre końcówki dla urozmaicenia przejechałem drobnym pilniczkiem:
Star660-09.jpg

Wyszczerbione końcówki na kilku kawałkach mają świadczyć o podcięciu obalanych drzew siekierą.
Zmurszała powierzchnia gałązek daje świetny efekt naturalnej kory.
Na koniec powiem, że przy tworzeniu ładunku nie użyłem żadnej chemii podkreślając czy też wyciągającej efekt usłojenia drewna.
100% natury:cool:

Pozdrawiam,
Łukasz
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 208

Podobne wątki