• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

U Luke'a na warsztacie

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.867 86 0
Model jest wypasiony :)

Ale zgadzam się z przedmówcami co do ilości ładunku. W młodości mieszkałem na osiedlu, gdzie ciągle budowano kolejne bloki. Kojarzę, że po załadunku 2 dużych płyt betonowych ciężarówka miała "dosyć". Zwracałem na to uwagę, bo takie "na pół puste" samochody na początku wywoływały moje zdziwienie.

Nie pamiętam tych kaset, ale transport płyt na leżąco pamiętam. Dwie i koniec.

W późniejszym okresie (koniec lat 80-tych) na praktyce uczestniczyłem w transporcie bloczków z betonu komórkowego, to tego można było załadować na długiego Kamaza tyle, żeby się nie wysypało :D Przyjmował tyle, co 8 przyczep ciągnikowych :D
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.941 386 20
Ale zgadzam się z przedmówcami co do ilości ładunku. W młodości mieszkałem na osiedlu, gdzie ciągle budowano kolejne bloki. Kojarzę, że po załadunku 2 dużych płyt betonowych ciężarówka miała "dosyć". Zwracałem na to uwagę, bo takie "na pół puste" samochody na początku wywoływały moje zdziwienie.
Nie pamiętam tych kaset, ale transport płyt na leżąco pamiętam. Dwie i koniec.
Tak załadowanych kaset ja też nie pamiętam, ale pamiętam jak Tatry ciągały przyczepy z takimi kasetami. W Kutnie była fabryka produkująca wielką płytę. Znalazłem takie zdjęcie w necie podczas załadunku kasety, nie wiem gdzie je zrobiono.

1711.jpg
 
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
Bardzo dziękuje za ciepły odbiór kasety transportowej OW-T/75:cool:
Hydros T-321
1643787860303.png

Piękny:love:
Przekopałem skrzynie ze skarbami modelarskimi i znalazłem takie coś:
dZWIG-1.jpg

I może powstać z powyższych klocków np to:

1643788144515.png

Tylko ma to jedną zasadniczą wagę... ramie się nie rozkłada:X3: I druga sprawa czy Tatra 815 AD-28 mogła być używana na naszych budowach?
Pewnie mało prawdopodobne skoro posiadaliśmy swojego Hydrosa ze Stalowej Woli, jak myślicie Panowie experci?

Panowie Heniu @jestrabh, Piotrze @PP1970 i Maćku @Mafo tak zgadzam się w 100%, że ilość płyt jest zdecydowanie za dużo, kaseta została załadowana wszystkimi dołączonymi do zestawu przez producenta płytami, docelowo (jak przyjadą kolejne kasety) będzie ich zdecydowanie mniej.:cool:

Zdjęcie z Tatrą 813 zostało wykonane w fabryce domów w Skarżysku-Kamiennej (system OWT-75) a pojazdy są znakowane jako Transbud Kielce.
Jest jeszcze jedna fotka z tego samego dnia czyli z 03.02.1980r z parką Tatr:
1643789049465.png

Pozdrawiam,
Łukasz
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.935 5 0
I druga sprawa czy Tatra 815 AD-28 mogła być używana na naszych budowach?
Pewnie mało prawdopodobne skoro posiadaliśmy swojego Hydrosa ze Stalowej Woli, jak myślicie Panowie experci?
Według mnie zależy jaki okres chciałbyś zaprezentować. Wspomnianą Tatra 815 AD-28 celowałbym od drugiej połowy lat 80-tych ubiegłego wieku. To jest stosunkowo nowa konstrukcja, bardziej pasująca do schyłkowego PRL-u. Dodatkowo pokazany przez Ciebie model ma nietypową kabinę. Nie spotkałem się z taką w rzeczywistości. Być może to jest późniejsza wersja, budowana już po zmianach ustrojowych w okolicach 1990 roku.
 
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
Według mnie zależy jaki okres chciałbyś zaprezentować. Wspomnianą Tatra 815 AD-28 celowałbym od drugiej połowy lat 80-tych ubiegłego wieku. To jest stosunkowo nowa konstrukcja, bardziej pasująca do schyłkowego PRL-u. Dodatkowo pokazany przez Ciebie model ma nietypową kabinę. Nie spotkałem się z taką w rzeczywistości. Być może to jest późniejsza wersja, budowana już po zmianach ustrojowych w okolicach 1990 roku.
Bardziej bym się chciał wpisać w czasy budowy budynków z wielkiej płyty czyli lat 70/80-tych, lub początku tych drugich... więc będzie trzeba poszukać innej konstrukcji. Dzięki za podpowiedz Tomku @Flotoma(y) A przedmiotowy model zawsze może powędrować do działu giełda;)
Dokładnie Tomku, to jest jakaś inna lub rzadko spotykana wersja kabiny, przeglądam zdjęcia w internecie i wszędzie jest ta "obła" wersja a tej nie widzę... Pomijając fakt, że ta jest wybitnie nie wyjściowa:X3:

Na rozgrzewkę przed Tatrą 813 postanowiłem wziąć na warsztat model tego samego producenta czyli czeskiego SDV - naczepę Orlican.
W trakcie prac nad modelem miałem wrażenie jakbym cofnął się do czasów jak byłem łebkiem i kleiłem RWD-5 albo Łosie z ówczesnych zestawów plastikowych.o_O

Projekt: Naczepa Orličan N12CH

Naczepa dostała biżuterie dedykowaną do modelu od Haulera (jako, że jest strasznie delikatna:eek: drabinka i błotniki jeszcze nie została zamontowane) oraz trochę własnych rozwiązań z prętów, tworzywa i żywicy, gdyż podwozie wymagało zmiany miejsca półki na koło zapasowe, skrzynkę czy też bak.
Czekam jeszcze na profile z tworzywa by dorobić podpory pod łapy, tuleję pod oś oraz oczywiście zestawy kołowe do ciągnika i naczepy.
Lukes Workshop-Orlikan-00.jpg

Lukes Workshop-Orlikan-01.jpg
Lukes Workshop-Orlikan-02.jpg
Lukes Workshop-Orlikan-03.jpg

cdn...

Pozdrawiam,
Łukasz
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
No pacz pan - też mam tego orliczana... ale Haulera dodatków nie... muszę się w nie zaopatrzyć.
Koła skrętne na stałe?
Ten ciągnik to ciut za długi jest i orlican wygląda jakby za głęboko na siodle siedział. Zobacz na fotkę - naczepa zachodzi tak na trochę ponad pół koła ciągnika, a u ciebie półtorej koła.
No i trilexy by się przydały.
skoda_706_ciagnik_siodlowy.jpg

czekam na więcej - jak skończysz, wezmę się za swojego :D
 
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
No pacz pan - też mam tego orliczana... ale Haulera dodatków nie... muszę się w nie zaopatrzyć.
Koła skrętne na stałe?
Na stałe w lewo lub prawo w zależności jak się ustawi:ROFL:
Ten ciągnik to ciut za długi jest i orlican wygląda jakby za głęboko na siodle siedział.
Tak dokładnie, siedzi za głęboko gdyż siodło jest osadzone w firmowych zagłębieniach ciągnika (tych bliżej kabiny), natomiast przy tym dalszym jest za zaś za płytko, docelowo będzie przyklejone na środeczek by wizualnie wyglądało jak należy;)
No i trilexy by się przydały.
Trilexy będą, czekam na przesyłkę:cool:
czekam na więcej - jak skończysz, wezmę się za swojego :D
Akcja motywacja Grzechu:devil: W kolejce czeka BWP-1 i pływak od Ciebie;)

Pozdrawiam,
Łukasz
 
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
@Luke
A czy ten ciągnik Skoda, nie ma za długiej ramy? A może tylko, na fotkach tak wygląda?
Wydaje mi się, że to złudzenie optyczne ponieważ ramę ogołociłem ze zbiorników paliwa/powietrza i wydaje się być cienka (niska).
Jak dojdą zbiorniki w nowych miejscach oraz skrzynka i zapas w stelażu na ramie za kabiną to powinno być ok.
Bazą jest ciągnik od Brekiny;)

Pozdrawiam,
Łukasz
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Akcja motywacja Grzechu:devil: W kolejce czeka BWP-1 i pływak od Ciebie;)
pływak się zmaterializował, zaryzykowałem nawet uchwyty na wieży, bo te druciane mnie zmordowały, ale są za delikatne i się kruszą. Poza tym muszę pogrubić końcówkę lufy i dołączyć ci byś sobie wymienił bo przy byle dotknięciu się łamie
PSX_20220203_153916.jpg

PS widzę, że coś mu się dupka pofalowała... czasem od płukania takie rzeczy się dzieją. Jeśli się nie wyprostuje, to będzie trzeba zaszpachlować albo wydrukować na nowo :/
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 208

Podobne wątki