• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

U Luke'a na warsztacie

OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
#21
Dzięki Maćku, powiem tak, pozytywne oceny i komentarze motywują mnie do dalszej pracy i rozwijania umiejętności:)
Białoruśkę planuję zrobić w wersji ruchomej, a jak wyjdzie to się okaże w praniu:niepewny: No ale trzeba być dobrej myśli(y) jeśli nie ta to następna...

Pozdrawiam,
Łukasz
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
#22
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
#23
Jak ma być ruchoma to popatrz sobie jak to zrobił Tomek @Flotoma, warto korzystać z jego wiedzy, bo robi kapitalne rzeczy. Poniżej masz link do Białoruśki - Klik i do Ostrówka - Klik
Maćku @Mafo, dzięki za linki, postawiłeś mi wysoko poprzeczkę;) Podpatrze rozwiązania Mistrza Tomka @Flotoma i spróbuje coś wymodzić:niepewny:
Ale na początek trzeba będzie zakupić odpowiednie wiertła i jakąś oprawkę do nich... o_O Polecacie coś Panowie?

Pozdrawiam
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
#25
Ale na początek trzeba będzie zakupić odpowiednie wiertła i jakąś oprawkę do nich... o_O Polecacie coś Panowie?
Do niewielkich otworów używam takich mikrowierteł, bez żadnej oprawki, bo mają grubszy koniec do trzymania i obracania w palcach. W pewnym stopniu zabezpiecza to przed złamaniem wiertła. Dostępne są w Polsce np u Kotebiego.

Mikrowiertła 1.jpg Mikrowiertła 2.jpg


Mam też taką mikrowiertarkę, którą kupiłem u Chińczyka za nieduże pieniądze na bangood.com
Nie mogę wkleić linka bo po kliknięciu nie działa, ale kupiłem taką jak na zrzucie z ekranu:
Zrzut ekranu 2020-02-27 o 16.10.16.png


Tu też możesz kupić sobie takie mikrowiertła.
 
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
#26
Super, dzięki Chłopaki @Kempol @Mafo za pomoc i linki do narzędzi:), widzę, że jedno i drugie rozwiązanie jest godne uwagi(y)
Teraz zostało tylko wybrać odpowiedni do własnych potrzeb zestaw:niepewny:

A tym czasem pokaże pierwsze przymiarki ciągnika leśnego do zrywki drewna oczywiście od Icara i oczywiście żywicznego:)
Nie obyło się bez szpachli (oczywiście niezawodna Tamiya poszła w ruch), a po wyszlifowaniu powstał piękny dach.
Dużym plusem zestawu jest bogaty zestaw blaszek, kalkomanie oraz dwa pnie ściętych drzew:cool:

Pozdrawiam
Ltk by Luke.jpg
 
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
#28
Nie za bardzo wierzę w plastikowe albo żywiczne pnie... No ale może...
Proponuję zrobić Ci pnie sosny albo świerka z leszczyny. Kiedyś zamieściłem taki poradnik jak to zrobić KLIK. :)
Maćku miałem na myśli, że Icar się postarał i w skład zestawu dorzucił ciekawe dodatki w tym m.in. pnie.
Ale jednocześnie się zgodzę, że niema to jak naturalne materiały które (po pewnych zabiegagach) udają w naszej skali ścięte drewno,
oczywiście również dziękuję Ci za link do Twojego poradnika(y) Napewno skorzystam:)

Pozdrawiam
 
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
#31
Dobry wieczór, cześć,

Dawno niczego z warsztatu nie pokazywałem... jakoś mało czasu ostatnio na modelarstwo było, eghhh ;)
Ale do rzeczy - na warsztat wjechał autobus Jelcz PR110U kit od kolegi @Michal88(y)
Tym bardziej ucieszyłem się z zestawu bo doskonale je pamiętam jak jezdziły w barwach WPK Katowice:)
Co nie zmienia faktu, że będzie to mój pierwszy autobus, hihhi ale kiedyś musi być "ten" pierwszy raz:cool:

Na początek buda pryśnięta podkładówką.
Jelcz-01.jpg

A wnętrzę zaczyna nabierać kolorków;) Dodatkowo myślę nad zrobieniem orurowania we wnętrzu...
Jelcz-02.jpg

Pozdrawiam dyngusowo
Łukasz
 
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
#34
Witajcie Panowie,

Na wstępie dziękuję za pozytywne reakcje:)

Zarejestrowane pojazdy jak i nowy projekt wyglądają rewelacyjnie. I pomyśleć z jakim dylematem niedawno się mierzyłeś to nikt by Ci w to nie uwierzył :D.
Żebyś Daniel wiedział:cool: Dzięki za pomoc merytoryczną i motywację do rozpoczęcia projektów(y)

I jak tu Mistrzowi Adamowi @Adam66 odmówić... ;) zmobilizował mnie i pokopałem w necie i znalazłem taki ciekawy rysunek orurowania wnętrza Berlieta:
Berliet - wnętrze.jpg

W swojej skrzyni ze skarbami znalazłem profile plastikowe Tamiyi ale niestety 1mm wyglądą zbyt masywnie... zresztą niema się co dziwić bo w rzeczywistości to ciężko byłoby złapać się aż takiej średnicy w autobusie...:gwizd:
Trzeba będzie pomyśleć o czymś cieńszym... co proponujecie? jakiś drut stalowy, czy może inny materiał?
Jelcz-06.jpg

A tu wstępnie pomalowana buda Berlieta:cool: oczywiście drobne poprawki czekają...
Jelcz-05.jpg

Zapraszam do komentowania;)

Pozdrawiam,
Łukasz
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.527 68 0
#36
Świetnie że się wziąłeś za ten model, jak już się bardziej angażujesz we wnętrze to pomyśl też nad okrągłym wewnętrznym lusterkiem wstecznym, rolecie przeciwsłonecznej kierowcy, oraz ścianie oddzielającej kierowcę od przestrzeni pasażerskiej.
W moim wątku masz peerkę w malowaniu WPK Katowice;)
http://forum.modelarstwo.info/threads/autobusy-tomekm.45849/#post-780612
 
OP
OP
Luke

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
#37
Ja zawsze polecam struny od gitary.
W sklepie muzycznym można kupić różne grubości. Uwaga, każda ze strun E, H, D itd ma kilka wersji grubości, bo część gitarzystów woli struny grubsze, a część nieco cieńsze.
Dzięki Adamie za podpowiedz, muszę obadać sklep internetowy, bo niestety przez zarazę fajny sklep muzyczny tuż obok mnie jest zaspawany na cztery spusty...
Struny lutuwać? czy na CA proponujesz?

Świetnie że się wziąłeś za ten model, jak już się bardziej angażujesz we wnętrze to pomyśl też nad okrągłym wewnętrznym lusterkiem wstecznym, rolecie przeciwsłonecznej kierowcy, oraz ścianie oddzielającej kierowcę od przestrzeni pasażerskiej.
W moim wątku masz peerkę w malowaniu WPK Katowice;)
http://forum.modelarstwo.info/threads/autobusy-tomekm.45849/#post-780612
Podziwiałem Twoją kolekcję modeli autobusów:love:
Tomku, pozycję które wymieniłeś są obowiązkowe i będę się starał je odzwierciedlić w modelu;)
I koniecznie ekipa ludzików, hihihi wracająca z szychty na grobie do stolicy Zagłębia Dąbrowskiego.

Pozdrawiam
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
#39
Struna może być ciekawym materiałem, tylko struny są stalowe i z lutowaniem będzie ciężko. Pozostanie Ci klejenie. Polecałbym drut miedziany 0,35-0,4 mm. To jest dobry materiał, giętki, dobry do lutowania jak i do klejenia. Poszukaj na allegro albo w sklepach elektronicznych.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 208

Podobne wątki