• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

U Heńka na torach

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#47
A dałbyś radę robić zdjęcia tak, aby światło padało z przodu. Trudno docenić kunszt waloryzacji jak cały pierwszy plan jest w cieniu :)
 
Ostatnio edytowane:

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#49
Kiedy ja się nauczę tak substelnie brudzić tabor... chyba muszę wystawiać wagoniki na działanie wiatru i deszczu na parapet, a nie kompromitować się farbami :mamdola:
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
#50
@Adam Okuń nic się nie martw tylko podglądaj tabor i próbuj ;) Ja swój pierwszy wagon zwaloryzowałem niecały rok temu, tak że nie jest to jakaś super tajemna sztuka, której trzeba się uczyć latami (przynajmniej do mojego obecnego poziomu). Najprościej zacząć od węglarek. Wkrótce mam zamiar zrobić taki mały instruktaż waloryzacji krok po kroku ze zdjęciem po każdym etapie ;)
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#53
Kiedy ja się nauczę tak substelnie brudzić tabor... chyba muszę wystawiać wagoniki na działanie wiatru i deszczu na parapet, a nie kompromitować się farbami :mamdola:
Ech to też nie działa tak, jak by się chciało. Wystawiłem na działanie słońca, wiatru, deszczu i chłodu jeden z moich wagonów restauracyjnych. Pancerne kolory Tilliga nawet trochę nie wyblakły. Tymczasem w środku codzienne balangi mrówek i innych stworzeń - aż musiałem zdjąć wagon z parapetu, bo od tego podglądania co się tam dzieje robota mi nie szła.
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
#56
Towarzyszu, zabezpieczacie jakoś tą patynę aby przy macaniu nie starła się? Jeśli tak, to jak?
Zabezpieczam jeśli używam pudrów do patyny. Wtedy na wierzch kładę albo lakier bezbarwny (gdy chcę uzyskać efekt takiej bardziej starej patyny - tutaj efekt może być różny w zależności od lakieru, ja stosuje lakier vallejo) ewentualnie fluid z AK - ten nie zmienia efektu pudru http://exito.sklep.pl/pl/p/AK-INTERACTIVE-048-Pigment-Fixer/9676

Jeśli patyna zrobiona z farby to oczywiście nie ma potrzeby żeby zabezpieczać - chyba że znowu chcemy złamać efekt bezbarwnym.

I jeszcze trzecia możliwość - nie zabezpieczam i nie dotykam paluchami - np. wapno na wapniarce najładniej wygląda jak z pudru się pociągnie i nie zabezpiecza - wtedy efekt jest znacznie lepszy ;)
 

Podobne wątki