• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

U Heńka na torach

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Kolejnym tematem jest ST43 czeskiego producenta MTB. Szkoda, że twórca nie dopilnował tych kilku detali, które mocno poprawiły by odbiór modelu. Właściciel chciał aby upodobnić miniaturę do takiej lokomotywy. Efekty prac poniżej ;)

Zobacz załącznik 479282

Zobacz załącznik 479284
Zobacz załącznik 479285
Malkontentów nie brakuje na tym forum. Model ST43 od MTB może i nie jest NAJ o czym było rozprawiane na kilku stronach forum, ale tu kolega Heniek pokazał patynę, a nie premierę ST43 od MTB. Nie powiedziałbym, że to kicha, a z takiej prostej (wręcz - prostackiej) wypowiedzi wynika, że patyna jest "kicha". Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania, ale gdy się ocenia czyjąś pracę miło byłoby napisać nieco konkretniej, co się nie podoba.

Heniek_Star - dobra robota. Bardzo ładna patynka - widać, że wzorowana na rzeczywistości, co widać na dołączonym zdjęciu oryginału. Dodam, że moim zdaniem ten fajny brudzing odwraca uwagę od niedociągnięć modelu. Zamierzony efekt "maskowania" osiągnięty. Ale to moje zdanie.

nohab - dla mnie dołączasz do grona mistrzów nieuzasadnionego czepiania się i narzekania na tym forum. Za chwilę pewnie będzie mściwe "nie doceniam", ale co mi tam....
 
Ostatnio edytowane:

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
Tu akurat zacny makijaż trochę pomógł tej pannie odzyskać swe walory. To chyba jedyne zdjęcia, na których ten model wygląda całkiem przyzwoicie.
Oczywiście, że pomógł. Tylko znając prace Wojtka i to co on potrafi z modelami zrobić, to przy zapewne sporym nakładzie jego pracy efektu "WOW"osiągnąć się nie udało.:)
 

kolejowy Marwin

Znany użytkownik
Reakcje
70 0 0
Realistycznie wykonana patyna, a na żywo wygląda pewnie jeszcze lepiej.
Najlepiej moim zdaniem prezentuje się podwozie (wózki), ale cała reszta też jest całkiem zacna.;););)
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
Dyskusja rozgorzała na dobre;) model kontrowersyjny chociaż moim zdaniem zbyt surowo oceniany. Nie chcę wskazywać palcem ale wcale nie lepsze eksponaty stoją w gablotach zacnych kolekcjonerów i nikt po nich aż takich psów nie wieszał. Inne sprawa że do swojej kolekcji też bym go nie przygarnął.
Wrzuciłem do tematu oczywiście pod kątem patyny. Założeniem właściciela było ukryć pewne niedoróbki. Oczywiście lakiernicze bo okna nie podjąłem się przesunąć.
Dzięki za miłe słowa, zwłaszcza że komplementował nie byle kto ;)
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
Pierwszy próbny wagon do kompletowanego składu zdawczego. Transport starów 28 z FSC Starachowice do SHL Kielce pod zabudowę wywrotek. Platforma patynowana typu Res.

DSC04199.JPG
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.614 107 12
Chyba czasu na nowe okulary gdyż ja widzę ciemność zamiast wagonu typu Res. Czy kolega towarzysz mógłby kliknąć dodatkowe jaśniejsze zdjęcie z dedykacją?
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
Jest klimat i podoba mi się to niesamowicie. Z jednego Stara już zajumali lusterko i wycieraczkę.:D
Zauważyłem szkodę dopiero na zdjęciu :) Już naprawione :)

Ale zaraz! Rbh to chyba PIKO robiło, a nie Roco.
[DOUBLEPOST=1513016788,1513016181][/DOUBLEPOST]Te DECe wyglądają "ślicznie", a zwłaszcza w pojedynkę :love:;). Do tego jakaś manewrówka i mamy mini, mini składzik. Jakiej firmy są te cysterny, bo jak dotąd to mam sam tabor PIKO, a muszę mieć ten wagon!
Rbh jest od roco - https://www.dcc24.eu/node/874/426

Co do cystern DEC, musisz zapytać kolegi @zgodny
 

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
Mała uwaga co do zabezpieczenia transportu, a mianowicie jak już robisz pasy(liny) to zarówno z przodu jak i z tyłu pojazdu. Tu dla przykładu zdjęcie, które zamieścił kiedyś PiotrM, z samochodami jest podobnie.
P8010017.jpg
 

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
Model robiłem inspirując się taką fotografią. Tu raczej podwójnych lin nie widzę, choć przyznaję, że z tej perspektywy trudno to ocenić.

Zobacz załącznik 527198
Fakt, że ciężko dostrzec, ale zgodnie z przepisami powinno być też mocowanie z tyłu. Pod tym linkiem ciekawy artykuł o przewozie ładunków w transporcie zasady
I tam w podpunkcie 1.2 mamy o pojazdach na wagonach. Co prawda akurat w przypadku tych Starów na zdjęciu nie jest na krzyż, tylko z jednego punktu, ale reszta się zgadza.
 

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2
Model robiłem inspirując się taką fotografią. Tu raczej podwójnych lin nie widzę, choć przyznaję, że z tej perspektywy trudno to ocenić.

Zobacz załącznik 527198
Wygląda na skręcony drut wg.mnie
Poprawiłem co ukradli i zrobiłem fotki na których lepiej widać detale. Widać też zmienione deskowanie z forniru.
Zobacz załącznik 527170

Zobacz załącznik 527171

Zobacz załącznik 527172
Wojtek jak zwykle klasa sama w sobie (wiesz że znajdujesz się na liście Artura!).
Ostatnio przez warsztat przewinął się sympatyczny nurek. Choć model zupełnie nie z mojej bajki, trzeba przyznać, że ma coś w sobie. Malowanie bardzo ładne. Dodałem trochę śladów eksploatacji.

Zobacz załącznik 476358
Zobacz załącznik 476359
Fajny "Nurek" i ma herb z "mojego" miasta.
Ostatnie sztuki bogatej kolekcji Szymona ;)

Platforma z kłonicami Ks. Roco 66482 z ładunkiem c-330 ;)

Zobacz załącznik 253099

Zobacz załącznik 253100
Jak się dokładnie przyjrzeć to zaś złodzieje grasowali. Ze środkowego Ursusa ktoś "zajumał kiermanke"! Chyba ktoś przy odbiorze przesyłki będzie miał problem :cry:;) .
Zrobiłem dwie węglarki dwuosiowe Es (Wddo) OPW (Roco66404) dla jednego z forumowych kolegów. Oprócz waloryzacji wagonu poprawiłem także ładunek złomu ;)

Zobacz załącznik 285087

Zobacz załącznik 285089

Zobacz załącznik 285092
Jeśli Ty wykonałeś ów złom to trza go bylo poprawiać ?;)
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.931 5 0
Bardzo fajny pomysł z ładunkiem Starów! Sam kiedyś po zobaczeniu fotki z prawdziwymi Starami na wagonie miałem podobny pomysł :) Jak koledzy napisali wcześniej, dla równowagi, musi być olinowanie z drugiej strony pojazdu. Potrzebne są też kliny pod kołami z dwóch stron. Może być jeden pod jednym kołem, drugi dla przeciwnego kierunku pod drugim kołem oraz prawdopodobnie występowały kliny od zewnętrznej strony koła blokujące możliwość przesunięcia się pojazdu w poprzek wagonu. Z tymi bocznymi klinami nie pamiętam teraz dokładnych instrukcji. Prawdopodobnie wszystko zależało od masy pojazdu. Poszperam jeszcze w literaturze.
 

Podobne wątki