• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ty5 Roco problem z dźwiękiem

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#21
Rocznicowo - :idea: tak :idea:
Aczkolwiek Adolf bardziej sobie na nie zapracował niż Wojtek.
I to globalnie - nie lokalnie.
Tawarisz Wojtas "to pikuś - nie pan pikuś".

ZIMO i ESU, wąsik i okulary.
Zestawienie mamy niezłe :D
No cóż. Taki mamy dzień. Bez teleranka i to w poniedziałek nie w niedzielę...
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#22
Pawel napisał(a):
Tak, tylko skoro sam dekoder ma wyjście 1,1W, to po co dawać mocniejsze głośniki.
A to kup sobie wzmacniacz 100 W i podepnij do niego 100 Watowe kolumny i daj teraz na trochę więcej niż połowa mocy wzmacniacza..... zobaczysz jak Ci zagrają te Twoje kolumny.

Podłącz sobie do Zimo 3 Watowy głośniczek i poczujesz różnicę. Ja mam dwie Ty5, jedną Draculową Ty5-12 z ESU i drugą zwykłe Roco Ty5-31 z ZIMO MX640 + 3 Watowy głośnik... i co zaskakujące ta z Zimo ma lepszy dźwięk.
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#23
Bo muzyczka z ESU jest plastikowa.
ZIMO jest bardziej miękki.

Im większy gabarytami głośnik, pudło rezonansowe i moc tym lepiej.
Jak tylko jest miejsce - nie ma co się zastanawiać.
Głośnik mocniejszy dwa, trzy razy od końcówki w tym wypadku też jest wskazany.
 
OP
OP
Pawel

Pawel

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
344 1 1
#24
Ok, rozumiem że mocniejszy głośnik rozwiąże problemy złej jakości dźwięku przy większych poziomach głośności.
Dzięki wszystkim za pomoc ;)

Z ciekawości pytanie do Corwina, piszesz że Twój Ty5 z ZIMO gra czysto i pięknie, jaką masz ustawioną wartość CV266 (poziom głośności)? Zakładam, że w czasie jazd przy większych prędkościach nie masz problemu zagłuszania dźwięków z głośnika przez dźwięki modelu.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#25
Pawel napisał(a):
Z ciekawości pytanie do Corwina, piszesz że Twój Ty5 z ZIMO gra czysto i pięknie, jaką masz ustawioną wartość CV266 (poziom głośności)? Zakładam, że w czasie jazd przy większych prędkościach nie masz problemu zagłuszania dźwięków z głośnika przez dźwięki modelu.
Wiesz ustawiałem to już jakiś czas temu. Ale w ciągu kilku dni sprawdzę tą wartość i podam Ci.
 

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#27
DRACULA napisał(a):
Wiesz dlaczego jest rejwach z tym Zimo ?
Bo Zimo jest tańsze ...
A jak wiemy NIC NIE JEST TAŃSZE ! :)
Przestrzegam Cię przed Uhlenbrock czy jak mu tam.
Swego czasu kljenci w niemieckiej części UE zwracali je masowo do sklepów ...były "jeszcze tańsze" ... :D

Nie jestem fachowcem od dekoderów , nie zanam się na tym i nie zamierzam nawet się znać.Jestem użytkownikiem i to w gorącej wodzie kąpanym.
Za 109-119 euro bzyczek ma mile działać.
No faktycznie nie jesteś fachowcem od dekoderów, więc po co zabierasz głos w tym temacie sącząc jad do wątku??
DRAKULA pierdoły wypisujesz. ESU ma się do ZIMO jak Trabant do Mercedesa.
ZIMO jest produkowane we Wiedniu od A-Z i jest 100x bardziej zaawansowane od ESU.
Miałem ostatnio w ręce ESU LokSound V2.0 z przed kilku lat wielkości małego kalkulatora :D i niczym (oprócz procesora i pamięci) się nie różni od obecnych.
Dźwięk w ESU zawsze będzie kiepski z racji 8 bit sampli. Najnowsza wersja ma 16Mb pamięci i 2 wyjścia funkcyjne :shock:
ZIMO tym czasem w MX640 mamy 16bit sample, 32Mb pamięci 4ro kanałowy dźwięk i 9 wyjść funkcyjnych oraz SUSI które można wykorzystać jako kolejne wyjścia.
Możliwości mapowania wyjść praktycznie nie ograniczone.
Pisać by dużo o wyższości ale co z tego jak TANIE.Pewnie do dupy jest ;)
ESU zaj.....te bo prawie dobija do pięciu stów ze swoją PENTAGONALNĄ muzealną technologią :D
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#28
Tomuś! To wytłumacz mnie i wielu innym dlaczego ROCO, TRIX, BRAWA, Fleishmann, Gutzold używają badziewnego drogiego ESU a nie tańszego i o niebo (wg Ciebie i paru innych) lepszego ZIMO???? :shock: :?
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#30
tomek 05 napisał(a):
Tomuś! To wytłumacz mnie i wielu innym dlaczego ROCO, TRIX, BRAWA, Fleishmann, Gutzold używają badziewnego drogiego ESU a nie tańszego i o niebo (wg Ciebie i paru innych) lepszego ZIMO???? :shock: :?
- bo Niemcy się przywiązują do marki ?
- bo Niemcy (a to w dalszym ciągu największy rynek) wspiera firmy z .de ?
- bo maja od dawna dobry z nimi układ ?
- bo ZIMO przynajmniej na razie się zachowuje trochę jak opensource ?
- bo ZIMO póki co jeszcze nie wszedł na obroty i nie ma takich zdolności produkcyjnych ?
- bo ZIMO jest o wiele krócej na rynku i ma na razie mniejszą bazę dzwięków ?

- bo może w końcu - wielu uważa, że droższe to lepsze bo... droższe...

Macam się z tym dzień w dzień.
Nie sprzedaję i nie diluje ani jednej ani drugiej firmy.
Wolę zakładać ZIMO.
Wolę jeździć ZIMO.
Wolę słuchać ZIMO.

Wolę też samemu ustalić czy dekoder ma do mnie gadać, pierdzieć czy grać loka.
A to - mając dostęp do dzwięków z life - jest możliwe jedynie w ZIMO.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#31
Tomek K napisał(a):
Tomuś! To wytłumacz mnie i wielu innym dlaczego ROCO, TRIX, BRAWA, Fleishmann, Gutzold używają badziewnego drogiego ESU a nie tańszego i o niebo (wg Ciebie i paru innych) lepszego ZIMO???? :shock: :?
A to się już powoli zmienia. Roco właśnie wprowadza na rynek pierwsze lokomotywy z interfejsem PLuX oraz zamontowanymi fabrycznie dekoderami ZIMO.

http://www.zimo.at/web2010/newsletters/ ... ber_EN.pdf
 

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#32
martinezo napisał(a):
tomek 05 napisał(a):
Tomuś! To wytłumacz mnie i wielu innym dlaczego ROCO, TRIX, BRAWA, Fleishmann, Gutzold używają badziewnego drogiego ESU a nie tańszego i o niebo (wg Ciebie i paru innych) lepszego ZIMO???? :shock: :?
- bo Niemcy się przywiązują do marki ?
Chyba tak.Niemieckie to dobre, reszta to gówno
martinezo napisał(a):
- bo Niemcy (a to w dalszym ciągu największy rynek) wspiera firmy z .de ?.
Też tak myślę
martinezo napisał(a):
- bo maja od dawna dobry z nimi układ ?
Układy to na pewno
martinezo napisał(a):
- bo ZIMO przynajmniej na razie się zachowuje trochę jak opensource ?
Może?
martinezo napisał(a):
- bo ZIMO póki co jeszcze nie wszedł na obroty i nie ma takich zdolności produkcyjnych ?
Oj chyba ma zdolności, mają swoją linię montażową w Wiedniu.Zero Chinoli :D

martinezo napisał(a):
- bo ZIMO jest o wiele krócej na rynku i ma na razie mniejszą bazę dzwięków ?
I tu jest pies pogrzebany

martinezo napisał(a):
- bo może w końcu - wielu uważa, że droższe to lepsze bo... droższe...
I wracamy do punktu wyjścia.


martinezo napisał(a):
Macam się z tym dzień w dzień.
Nie sprzedaję i nie diluje ani jednej ani drugiej firmy.
Wolę zakładać ZIMO.
Wolę jeździć ZIMO.
Wolę słuchać ZIMO.

Wolę też samemu ustalić czy dekoder ma do mnie gadać, pierdzieć czy grać loka.
A to - mając dostęp do dzwięków z life - jest możliwe jedynie w ZIMO.
Ja też wolę ZIMO, dźwięk jest rewelacyjny w porównaniu z "szeleszczącym" ESU :D
Już na dzień dzisiejszy mogę wgrać do ZIMO każdy dźwięk.
Co do tradycji to ZIMO już w 79 roku miało swój produkt DCC (cytat z ich historii): 1979 The first ZIMO Digital system (BGT-1, FP-2, FZE-2) came on the market. The first decoder measured 1.7" x 1.18" x .78" (45 x 30 x 20 mm). At the same time only one other product came on the market: an English manufacturer offering a system for 16 trains and only 6 speed steps. In comparison, the Zimo system with 99 trains and 16 speed steps seemed almost over engineered.
ZIMO jest firmą produkującą dekodery od dawna i ciągle ulepszającą swoje produkty.Najnowsze dziecko to MX646 - Miniature Sound Decoder - 28 x 10.5 x 4 mm i to 1 watowy :D

A czym się może ESU pochwalić??????? Ciągle od lat to samo.Jeden dźwiękowy w tym wersja mini i jeden jazdy :D Nie mówię tu o odmianach dla LGB i Marklin
Jakiegoś Select zrobili ale dla Wielkiego brata :D Pewnie do Pentagramu tfuuu....Pentagonu :D :D
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.368 463 29
#33
Ja jakoś też przywiązałem się do ESU i, póki co, nie żałuję. Wcześniej w tym wątku było stwierdzenie, że głośnik im większy, tym daje lepszy dźwięk. Trudno się z tym nie zgodzić, dlaczego więc głośniki ZIMO, mniejsze od ESU (pomijam te najmniejsze ESU), miałyby grać lepiej? Fakt, że im mniejszy głośnik, tym łatwiej go ukryć w modelu, ale czy rzeczywiście grają lepiej? Nie mam nic "z założenia" przeciwko ZIMO, ale, jak pisałem w innym wątku, dla mnie b. istotną sprawą jest jazda wybiegiem. Jak ZIMO będzie to miało (słyszałem, że nad tym pracują - czy ktoś ma jakieś informacje o efektach?), pomyślę o spróbowaniu ZIMO. Póki co, najlepszy dźwięk w mojej (niewielkiej) kolekcji ma Pt31 z fabrycznym ESU - a to m.in. z powodu dużego głośnika w tendrze (co mnie nie przeszkadza).
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#34
Andrzeju - głośniki które daje ESU w zestawie trudno nazwać głośnikiem (membrana z folii - gra prawie jak przetwornik pizzoelektryczny). Pudełeczko rezonansowe - pudełeczkiem rezonansowym...Lepiej gra trzykrotnie mniejszy głośnik od komórki...

W ZIMO mogę włożyć świergot ptaszków lub fragment z "kwestią" pani z filmu... przyrodniczego... - co kto lubi :D
Jedyna wada - nie jest to DTS MA, DTS, AC3 ani poczciwe Stereo...
Głośniej, ciszej, w loopie, w...
A najbardziej lubię dłubać w dizelkach 8)

A w ESU - "to se dopiero mogę"...

PS.
Drakulo drogi - nie chciałbyś mieć możliwości implementacji w swoich produktach poleceń mrocznych Wampi ?
:idea: W każdym loku inna...
Oryginalna...
:D
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
#35
tomek 05 napisał(a):
No faktycznie nie jesteś fachowcem od dekoderów, więc po co zabierasz głos w tym temacie sącząc jad do wątku??
Nic nie sączę ... barek zamknięty i nie chce mi się iść po piwo.
Więc nic nie sączę :)

Za to Ty już masz pianę na ustach :LOL: bez piwa.
Jak to się nazywa w krakowskim ? Wścik ! :D

Napisałem co uważam i inni napisali co uważają po to jest to forum opinii.
Odzywam się w temacie jako zwykły użytkownik co jasno stwierdziłem.
Do ESU mam wieloletnie zaufanie !

Samodzielne wgrywanie dźwięków mnie nie interesuje.
9 wyjść do niczego mi nie potrzebne.
A 100 funkcji z których w praktyce się nie korzysta tym bardziej.
Dźwięk w Pt31 - ESU rzeczywiście imponujący.

Andrzej Harassek :
Nie mam nic "z założenia" przeciwko ZIMO, ale, jak pisałem w innym wątku, dla mnie b. istotną sprawą jest jazda wybiegiem. Jak ZIMO będzie to miało(...)
A to Zimo tego ...nie ma ?! :shock:
To Zimo można rzucać za wróblami ... :LOL:


Tomek05 !
Szyjemy Ci z Hesselem kaftan bezpieczeństwa.
Z nadrukiem E S U !
I z ogrodzonym wy-bie-gi-em ... :D
A idze ! Idze ! Idze z tym cjmo ...

Jedynie Martinezo mnie trochę przekonał ... z tym głosem wampi :D
 
K

Konrad 0

Gość
#36
W mojej kolekcji z 1-szej epoki niemieckiej oraz III PKP z orzełkiem :D staram się, aby wszystkie loczki grały i buczały.
Stosuję do malutkich loków z dużym powodzeniem dekodery CT-electronic 0,8A (podwykonawcy ZIMO) z głośniczkami LS8x12. Rewelacja, czysto i głośno.
Zadowolono jestem zarówno z ESU ale z fabrycznym wgraniem (raz dałem słynnej firmie w stol(n)icy i spaprali), jak i z ZIMO MX640 (1W audio) i jeszcze mocniejsze MX642 (3W audio, jak ktoś przygłuchy, albo silnik rzęzi), a do niego można podłączyć równolegle /czyt. = 4 Ohm/ dwa LS'y 8 Ohm'owe, jak jest miejsce i będzie zaje...głośno). Równie dobrze grają moduł Dietz'a z LS8x12.
Ale mistrzami dźwięku i synchronizacji ESU jest tylko Brawa...! I dla nich wielkie Brawa...!!! :D
Silników w ogóle nie słychać, tylko dźwięk...!
P.S. i tak więcej niż dwie z grającą szafą nie da się wypuścić, bo robi się targowisko.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
#37
CoCu napisał(a):
DRACULA napisał(a):
skurwysyna(Hitlera)
Oczywiście, ponieważ napisał to sam Dracula, a nie ktoś inny, to ujdzie mu to płazem.
A później inni dyskutują w innym wątku o wulgaryzmach na forum...
I nie ważne czy użyty wulgaryzm jest na miejsciu w stosunku do osoby, o której tak napisano. To tylko niepotrzebne dyskutowanie. Są zamienniki, na przykład "skurczybyk".
To napisał WódkaCzystaOczywista :)
I za to że nazwał Hitlera skurwysynem ...został wyrzucony z forum :eek:
Dziwne trochę to forum ... :roll:
Ja tylko przejąłem wolne konto po tym "kljencie" :?

Wyniko Google :
kljent - 3300
klijent - 500000
klient - 8700000

No ale nie ważne jestem w UE w mniejszości i przysługują mi spec.prawa i tolerancja ! :p
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 6
Tabor 1
Tabor 5
Tabor 6
Tabor 4

Podobne wątki