• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Ty5 - jaki zestaw wagonów?

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
#1
Witam wszystkich,

Niewiele się znam na parowozach bo jedyny jaki posiadam w kolekcji to ROCO-wski Ty5. Nie chciałbym żeby biedactwo skończyło jak inne parowozy gdzieś zapomniany na bocznym torze wiec pomyślałem ze może uda mi się uzyskać trochę informacji na temat składów wagonów jakie byście proponowali podłączyć to w/w lokomotywy.
Moja wiedza na temat wagonów z epoki III jest niestety tak samo uboga jak na temat lokomotywy. Wiem ze jest troszkę wagonów w ofercie ale tez chciałbym uniknąć takich których modele w niczym nie przypomina oryginału. Licze na Wasza pomoc

pozdrawiam

Michal
 

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
#5
Tak naprawdę do Ty5 możesz podpiąć prawie wszystko z wyjątkiem 4 osiowych wagonów pośpiesznych - Ty5 był na czas swojego powstania bardzo nowoczesnym parowozem, to właśnie na Ty5 wzorowali się projektanci 52, czyli późniejszej popularnej w Polsce Ty2, która ciągnęła wszystko. Co prawda oznaczenie parowozu wskazuje na pociągi towarowe, ale na zachowanych zdjęciach Ty5 widać, że prowadziły też pociągi osobowe w dyrekcji poznańskiej.

L
 
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
#7
Dziękuje za porady. Czyli cokolwiek z epoki III będzie grało. A co do firm. Jakie są wasze preferencje?

Z jakiegoś dziwnego powodu składy z lokomotywą parową zawsze bardziej kojarzyły mi się ze składem zbiorczym. Ten klimat..
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#9
Dziękuje za porady. Czyli cokolwiek z epoki III będzie grało. A co do firm. Jakie są wasze preferencje?

Z jakiegoś dziwnego powodu składy z lokomotywą parową zawsze bardziej kojarzyły mi się ze składem zbiorczym. Ten klimat..
Tak było w ostatnich latach planowej pracy trakcji parowej, czyli w latach 1980-tych i początku 90-tych. Dawniej parowozy prowadziły wszelkie pociągi towarowe.

Ja swojego Ty-eka puszczam z wagonami z ep.II,III i IV
No, to Kolega pojechał z tą II epoką! Ty4 na PKP był po wojnie, więc tylko III i IV epoka wchodzą w grę.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#11
Nie wiem, o co Kolega pyta, bo zdanie jest jedno bez żadnych znaków przestankowych i trudno stwierdzić, czego dotyczy słowo "Czemu". Dlaczego Ty4 nie mógł (w rzeczywistości) jeździć z wagonami z II epoki chyba już wytłumaczyłem. Wagony z II epoki z Ty5 to mógłby być tylko (fikcyjny) skład muzealny, nie najlepiej zestawiony z ppowyższych powodów (ale ze składami muzelanymi tak już jest). Faktem jest jednak też, że oznakowania II epoki mało różnią się od wczesnej epoki III (z orłem).
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#13
To zależy, w jakiej epoce jest odwzorowany Tp1 (sposób oznaczeń, data rewizji itp. - nie znam na pamięć tego modelu). Ale generalnie tak, Tp1 mógłby być.
 
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
#14
Ok, na chwilę obecną wiem jakiej epoki się trzymać żeby nie podpaść:) a macie jakieś sugestie których wagonów za wszelką cenę unikać? Nie chcę skończyć z modelami które nie miały zupełnie nic wspólnego z rzeczywistoscia tak jak wagon Bh od tilliga
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.898 111 7
#15
Ok, na chwilę obecną wiem jakiej epoki się trzymać żeby nie podpaść:) a macie jakieś sugestie których wagonów za wszelką cenę unikać? Nie chcę skończyć z modelami które nie miały zupełnie nic wspólnego z rzeczywistoscia tak jak wagon Bh od tilliga
Najnowsze IC, chyba ze pociag jedzie jako specjalny do Wolsztyna na parade;) Tak na serio skoro juz troche namieszane Ty5 z Ty4, to Ty4 byly wycofane ze slozby w latach 70-tych i zaden nie istnieje w Polsce. Mozliwe ze Ty5 jeszcze w kilku egzeplarzach pracowaly do wczesnych lat 80-tych, czyli epoka IV. Tak jak jeden kolega napisal do teigreka mozna podpiac prawie wszystko, nie dawno widzialem na necie nawet zdjecie z Ty51 zasuwajacego pelna para ze zwezakami:)
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.898 111 7
#18
Ze zwierzami! A podał by Pan linka:)[DOUBLEPOST=1366047496][/DOUBLEPOST]Ja nie wiedziałem że niektóre Ty5 przerabiano na wzór Ty2. Teraz znalazłem w ŚK6/02
To co napisal Pan Karol_mar;) Wagony z rodziny 8A/7A i starsze nazywane sa potocznie zwezaki. Niestety linku nie pamietam, na zdjecie natknalem sie przypadkiem. Pamietam ze byla to strona z historycznymi zdjeciami parowozow w GOP.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 1
Tabor 5
Tabor 36
Tabor 6
Tabor 4

Podobne wątki