• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ty42-24 już z dopuszczeniem

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#4
Nie wiem co w tym paskudnego. Bardzo ladnie pomalowany i te lemiesze na tendrze to zadkosc i elegancko z nimi tender wyglada. Trzeba by sie tam zatrzymac bo widac zapalency w Pyskowicach:) Chyba przyzwyczajeni jestesmy do brudnych teigrekow za dziecinstwa i troche nie swojo wyglada;)
 

Robert

Znany użytkownik
Reakcje
475 1 0
#6
Mam podobne zdanie co hugwa. Wygląda paskudnie. Powinni wziąć przykład z Chabówki jak należy pomalować Ty2. Ale o gustach się nie dyskutuje.
 

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
134 0 0
#7
Mam podobne zdanie co hugwa. Wygląda paskudnie. Powinni wziąć przykład z Chabówki jak należy pomalować Ty2. Ale o gustach się nie dyskutuje.
W Chabówce też tak malują parowozy, które są świeżo po naprawie. Na początku wypindrzone ale z biegiem lat brudzą się. I z tym parowozem będzie tak samo teraz pięknie pomalowany a za 2 lat będzie brudniejszy.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#8
Parowoz pomalowany typowo po polsku jesli chodzi o teigreka, tylko z bardzo kilkoma malutkimi dodatkami to nie rozumiem co tu nie lubic. A jesli chodzi o gusty (bo to forum wbrew niektorych opinii o tym jest) to zamiast bialo-czerwonych obwodek na reflektorach pomalowal bym na bialo;) bo to fajnie z daleka wyglada:)
 

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
134 0 0
#12
Pyskowice potrafią. Grupka zapaleńców(ok.10) przywróciła parowóz do życia. A mnie się marzy wygrać w totka 13000000zł. i przywrócić do życia parowóz Ty42-19 i pomalować go tak jak tu http://www.kolejcieszyn.pl/index.php?s=ty42:rolleyes: ale pomarzyć sobie można w każdym miejscu o każdej porze.[DOUBLEPOST=1371747301][/DOUBLEPOST]
Miałem na myśli Chabówkę, też ma bliżej.:ROFL:kilkanaście godzin pociągiem.
A nie to ja mam 2 godz. autem 100km. przez Żywiec.[DOUBLEPOST=1371747426][/DOUBLEPOST]http://raclawice.net/raclawice_slas...lsko_czeskim_2013_w_raclawicach_slaskich.html tam będzie można ją spotkać.
 

brian-82

Moderator Grupy KSK Wrocław
Donator forum
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
190 2 0
#13
Nic tylko wypada pogratulować ekipie z Pyskowic, że w końcu im się udało. Piękne cacko i w końcu z papierami. (y)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#14
Parowoz pomalowany typowo po polsku jesli chodzi o teigreka, tylko z bardzo kilkoma malutkimi dodatkami to nie rozumiem co tu nie lubic. A jesli chodzi o gusty (bo to forum wbrew niektorych opinii o tym jest) to zamiast bialo-czerwonych obwodek na reflektorach pomalowal bym na bialo;) bo to fajnie z daleka wyglada:)
No właśnie o to chodzi, że typowo poprzystrajany, a ja np. wolałbym "wersje standardową" z 4 epoki: bez czerwonych pokryw łożysk wózków i innych czerwonych ozdóbek, z pomarańczowymi czołownicami i zgarniaczami, czarnymi zawiasami drzwi dymnicy itd. Ale zgadzam się, że jest to kwestia gustu, tak i bardziej kolorowo malowane też bywały (choć nie jestem pewien, czy w sprawie koloru czołownic była taka dowolność). A że czysty i świecący, to mnie akurat nie przeszkadza, i tak się "spatynuje".
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#15
No wlasnie te czolownice, na wielu zdjeciach z lat 70 sa pomaranczowe. Ja w zasadzie przyzwyczajony jestem do czerwonych tak ze pasuja kolorem do reszty, ale jak to oficjalnie mialo byc to chyba nie wielu to wie. Teigreki na Dolnym Skasku z tego co ja pamietam byly wyjatkowo brudne i tylko gdzie niegdzie bylo widac czerwony kolor, przewaznie na przeciwwagach. Ale racja, spatynuje sie:)
 

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#16
Dla mnie bomba:Dtylko się cieszyć, że kolejny parowozik wrócił do życia. Wygląda jak by był prosto z salonu:Dklinkier nówka nie śmigany:ROFL:
Wolosztyn ma w remoncie Pt47 z tenderem konstrukcji niemieckiej, więc niedługo będzie kolejny parowozik do wglądu:D
 
OP
OP
PX48-28

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
#17
Co do "sweterka" Polnloka to czołownice w dużej ilości nosiły czerwony korolek i pomarańczowy bo normy, nawet do dziś na to zezwalają (z tego co udało mi się ustalić to samo co z czołownicami w EU/P07). Reflektory noszą jedynie słuszne malowanie gdyż łączy praktyke z tradyją, maźnice dość ciekawie zostały zrobione. Ja się osobiście ciesze że nie zrobili jak w Chabówce bo po co komu drugi taki sam parowóz jak można pokazać większy skrawek Historii Polskiego kolejnictwa, może to być kuriozalne, ale przez malowanie też upamiętniamy poszczególne załogi tych pięknych maszyn. To jest moja opinia...
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#18
Co do "sweterka" Polnloka to czołownice w dużej ilości nosiły czerwony korolek i pomarańczowy bo normy, nawet do dziś na to zezwalają (z tego co udało mi się ustalić to samo co z czołownicami w EU/P07). Reflektory noszą jedynie słuszne malowanie gdyż łączy praktyke z tradyją, maźnice dość ciekawie zostały zrobione. Ja się osobiście ciesze że nie zrobili jak w Chabówce bo po co komu drugi taki sam parowóz jak można pokazać większy skrawek Historii Polskiego kolejnictwa, może to być kuriozalne, ale przez malowanie też upamiętniamy poszczególne załogi tych pięknych maszyn. To jest moja opinia...
A moze by tak parowoz nazwac;) kiedys w "Sygnalach" pokazane bylo zdjecie teigreka a na dymnicy matowo/lsniaco EWA.[DOUBLEPOST=1371768297,1371767774][/DOUBLEPOST]Oops, nie na dymnicy tylko na odchylaczach.
 

Podobne wątki