• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ty42-24 już z dopuszczeniem

AXELro

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#24
A ja się zapytam jakie pojęcie o naprawie parowozów, o malowaniu, o dopuszczeniach mają adwersarze krytykujący nasze dzieło?

Może któryś z krytykantów chce wpaść ze swoim mikro-aerografem i spatynować czterydwóje ??? Pójdzie mu pewnie równie łatwo jak ględzenie na forum. A jak przez 4 lata walka o każdy dzień prac trwała to żaden sie nie wyrywał. Bo krytykować potraficie. Na tym się na pewno znacie. No i jeszcze na malowaniu 1:87, przy 1:1 skala umiejętności porównywalna.
 

Robert

Znany użytkownik
Reakcje
475 1 0
#26
A jak przez 4 lata walka o każdy dzień prac trwała to żaden sie nie wyrywał. Bo krytykować potraficie. Na tym się na pewno znacie. No i jeszcze na malowaniu 1:87, przy 1:1 skala umiejętności porównywalna.
A ile razy, przez te 4 lata, prosiłeś kogokolwiek o pomoc ? Odpowiedz mi tylko na to pytanie. Nic więcej nie chcę wiedzieć, że teraz masz pretensje? Wszystko było robione w wielkiej tajemnicy, na innym forum afera, że ktoś fotkę wkleił. Po to jest forum aby się dzielić opiniami, sugestiami itp. A jak ktos wychodzi i mówi, że ja wiem najlepiej jak ma być, to zaczyna się robić fajny....
 

AXELro

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#27
A ile razy, przez te 4 lata, prosiłeś kogokolwiek o pomoc ? Odpowiedz mi tylko na to pytanie. Nic więcej nie chcę wiedzieć, że teraz masz pretensje? Wszystko było robione w wielkiej tajemnicy, na innym forum afera, że ktoś fotkę wkleił. Po to jest forum aby się dzielić opiniami, sugestiami itp. A jak ktos wychodzi i mówi, że ja wiem najlepiej jak ma być, to zaczyna się robić fajny....

Od samego początku na listę ludzi, którzy mogli wejść na teren najpierw PTKiGK a potem DB można było wpisywać się do woli tylko po to by pomagać przy parowozie. Moje zdanie jest jasne. Nie zrobiłeś nic poza marną imitacją parowozu (czyt. zabawką w skali 1:87) nie krytykuj innych, którzy kolej mają w genach. Może i możesz lub też umiesz przywrócić do zycia kolekcjonerski model za 2000zł, szanuje bo ja nie umiem i wole te 2000zł zapłacić żeby stał mi w biurze i cieszył oko ale nie maczałeś palców w zabawce za prawie milion wiec po prostu uszanuj prace innych. Dziś krytyka, malowanie spierniczone, obwódki nie takie, sraty taty a jak 42-24 pojawi sie na szlaku z towarowym to pełne majtki kisielu będą mieli kto - Ci co tu teraz krzyczą. Będą w skrajni z aparatami stali.
Co do Chabówki to ich 42-107 od Ty2 dwa różni się tabliczkami. A Pyskowicki? Mało kto widzi różnicę.
 
OP
OP
PX48-28

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
#28
Od samego początku na listę ludzi, którzy mogli wejść na teren najpierw PTKiGK a potem DB można było wpisywać się do woli tylko po to by pomagać przy parowozie. Moje zdanie jest jasne. Nie zrobiłeś nic poza marną imitacją parowozu (czyt. zabawką w skali 1:87) nie krytykuj innych, którzy kolej mają w genach. Może i możesz lub też umiesz przywrócić do zycia kolekcjonerski model za 2000zł, szanuje bo ja nie umiem i wole te 2000zł zapłacić żeby stał mi w biurze i cieszył oko ale nie maczałeś palców w zabawce za prawie milion wiec po prostu uszanuj prace innych. Dziś krytyka, malowanie spierniczone, obwódki nie takie, sraty taty a jak 42-24 pojawi sie na szlaku z towarowym to pełne majtki kisielu będą mieli kto - Ci co tu teraz krzyczą. Będą w skrajni z aparatami stali.
Co do Chabówki to ich 42-107 od Ty2 dwa różni się tabliczkami. A Pyskowicki? Mało kto widzi różnicę.
No to jest to co właśnie usiłowałem napisać, ale pewnie znowu bym dostał warna:obcy:
 

Robert

Znany użytkownik
Reakcje
475 1 0
#29
Powtórzę pytanie. Ile razy prosiłeś o pomoc na kogokolwiek na forum? Że teraz masz pretensje do całego świata?
Dla twojej wiadomości nie buduję modeli w 1:87, ale szanuje i podziwiam, pracę innych. Poza tym to jest forum modelarskie, nie wiem co tu robisz skoro obrażasz wszystkich jego uczestników- modelarzy, którzy budują marne imitacje parowozów.
Dyskusje uważam za skończoną, a moje posty można wykasować.
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#31
No właśnie jesteś w dużym błędzie, popatrz chociasz na fakture stali, Chabówka to się chowa przy tym, co do malowania, co konkretnie ci nie pasi?
Piękny bełkot. Jaka faktura stali?
Widzę, że jest dobrze zrobiony. Widzę, że ma technicznie dobrze połozoną farbę.
Nie podoba mi się jarmarczno-odpustowa kolorystyka. Żyję w wolnym kraju, w wolnym związku, uprawiam wolny zawód i jesli tylko najdzie mnie ochota mogę opisać na co mnie owa ochota naszła. A tym razem naszła mnie ochota, żeby napisać to co napisałem. Uważam że te białe i czerwone bzdeciki, ciapki, śrubki są beznadziejne. Wieś tańczy i śpiewa, ot co.
 
OP
OP
PX48-28

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
#32
Dobra ja dodam na zakończenie, Pan Axel jest odpowiedzialny za uruchomienie i utrzymanie paru parowozów w Polsce (min. Px48-1907 w Krośnicach), może troche szacunku, zna się Człowiek na żeczy. Ja widze że na tym forum ludzi z intencjami tępi się, smutne to, pozostałość po PRL-u....

PS. I tak wiem że ktoś zaraz otwoży karte z moim kontem i powie "co ty możesz wiedzieć", to ja wam powiem że moge coś powiedzieć! Ja osobiście odcinam się od dyskusji:cry:
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#34
No i pieknie, peiks jest zrobiony tak ładniutko, że ta tabliczka z imieniem i dzwon jakoś sie bronią. Ale co podkusiło tego drania który trzymał puszkę z białą farbą...?
 
OP
OP
PX48-28

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
#36
No i pieknie, peiks jest zrobiony tak ładniutko, że ta tabliczka z imieniem i dzwon jakoś sie bronią. Ale co podkusiło tego drania który trzymał puszkę z białą farbą...?
Wiem do czego pijesz i tu się z tobą zgodze, osobiście przez ostatnie 3 lata zmieniłem podejście (być może jest to poczęści związane z tym czym się teraz zajmuje i nie jest to związane ze szkołą), początkowo troche się zbulwersowałem tym "zakłuceniem tradycji" lecz teraz to doceniam bo ex. Wiluś prezentuje się ślicznie. Ja mam tylko jedną prośbę, czy ktoś kto ma dostęp do Ty42-24 mógł mi go sfotografować szczegółowo (mogą być ogólne żuty byle było wszystko widać0, jest to związane z moim małym projektem(y)
 

brian-82

Moderator Grupy KSK Wrocław
Donator forum
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
194 2 0
#37
O mamuś, właśnie ktoś mnie zgwałcił przez oczy. Ludzie używajcie słownika ortograficznego. Proszę...
Co do Ty42-24 i jego malowania. Axel, dogadzanie wszystkim zostawmy agencjom towarzyskim. Mam nieodparte wrażenie, że odezwała się, jak to ktoś fajnie określił - "bezinteresowna polska zawiść". Taki pieniacz sam nic nie wniósł w remont, ale się pomądrzy. Ja też nie wniosłem nic w remont, ale patrzę na wynik prac z szacunkiem.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#40
Myślę, że każdy rozsądnie myślący miłośnik kolei z szacunkiem patrzy na dzieło przywrócenia parowozu do ruchu. Niektórym (w tym mnie) nie całkiem podobają się pewne elementy kolorystyczne (żeby tak, nieco eufemistycznie powiedzieć). Mają do tego prawo i mają prawo to wyrazić. Problem jak zwykle w tym, jak swoje opinie wyrażamy. Niestety, używamy określeń i zwrotów coraz mocniejszych i nieadekwatnych do sprawy, o której piszemy, a czasami wręcz chamskich (choć, na szczęście tu nie zaszło to aż tak daleko). I tak rozpętuje się bezsensowna burza, podgrzewająca emocje do białości. Mamy, niestety, kolejny tego przykład po wypowiedzi w wątku o makiecie Zaniemyśla.

Puenty nie będzie...
 

Podobne wątki