• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ty2 od Roco

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#41
Piko drzewiej wydawało 52-kę(z tendrem kondensacyjnym), taką sztukę posiadam i ja, ale czy to nie była przypadkiem BR52 na licencji Gutzolda...
Piko go wydawało, ale produkował Gutzold w ramach multikorporacji VEB Kombinatów. Po upadku krainy szczęśliwości, Gutzold już jako prywatna firma, nadal go produkował, nawet chyba z lepszymi kołami.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#43
Irek i ja już nie mamy zamiaru się wielce na tym forum udzielać. Trzeba po prostu zrealizować,
już jakiś czas temu to pisałem
weźcie się za robotę a nie pisanie na forum bo to do niczego dobrego nie doprowadzi
czym więcej będziecie się starali dogodzić klientom tym bardziej będą wybredni
tak czy tak wszystkich nie zadowolicie a na forum nie brakuje pieniaczy którzy źle Wam życzą i tylko wyszukują okazji aby przypiąć jakąś łatkę

tak więc do roboty (y)

24.jpg
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#51
Ze względu na to też prawie nic nie piszemy w wątku o EU. Po prostu pracujemy sobie nad naszymi projektami i tyle. Irek i ja już nie mamy zamiaru się wielce na tym forum udzielać. Trzeba po prostu zrealizować, że jest pora na Rückzug.
.
Generalnie bardzo doceniam (i pewnie nie tylko ja) wasz projekt i odwagę wejścia w niego. Teraz co prawda można się poużalać, ale prawda jest taka, że sam pomysł konsultacji z forum był zły. Albo się wie jak model zrobić, albo się konsultuje z forum, czyli, że się nie do końca wie. A teraz zrozumieliście, że jednak nie ma co się konsultować. I wogóle jaki Rückzug? Ktoś wogóle na kogoś "nacierał". No chyba, że macie na myśli ujadanie zawiedzionych w temacie o EU07 (co do przesunięcia terminu)...
Mr Koj, the forum is yours.
.
Zbędna złośliwość. Jako zupełnie niezależny uczestnik forum nie zauważyłem, aby K.Koj jakoś walczył na forum o miejsce - jakieś pierwszeństwo czy coś...
Każdy zawsze swobodnie się wypowiada.

Cała sprawa wynikła z zarzutu, że model miał się ukazać ale się nie ukaże teraz, tylko trochę później - bo to i tamto trzeba poprawić. I dobrze. Tylko sęk w tym, że w kontekście prowadzenia otwartych konsultacji w sprawie projektu EU07 na tym forum nie ma co się dziwić, że wyskoczyły z tematu osoby z zarzutem, że są zawiedzeni, bo zegar się przekręcił.... Gdybyście od razu pracowali po cichu, nie było by gdzie i skąd szczekać, bo nie byłoby tematu z waszym udziałem. Wiecie jacy są ludzie... dlatego podtrzymuję twierdzenie, że producent nie powinien wdawać się w dyskusje, szczególnie o swoim biznesie. Powinien informować i ewentualnie odpowiadać na pewne pytania związane z dystrybucją. Tyle w temacie. Ale kto w życiu się nie nadział, ten nie żyje...
 

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#52
Teraz co prawda można się poużalać, ale prawda jest taka, że sam pomysł konsultacji z forum był zły. Albo się wie jak model zrobić, albo się konsultuje z forum, czyli, że się nie do końca wie. A teraz zrozumieliście, że jednak nie ma co się konsultować.
Same konsultacja to chyba dobry pomysł. Były jak dobrze pamiętam jakieś błędy/nieścisłości w modelu i w wyniku dyskusji na forum zostały poprawione? W modelach wielkich producentów występują błędy a przy takiej dyskusji wśród pasjonatów można było ich uniknąć. Ja uważam, że to dobrze.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
#53
Cechą wielkich manufaktur , jak ROCO , etc. jest nie trzymanie terminów.
Nie ma co poganiać ,to nie owoce miękkie.
A punktualność jest jedynie cechą królów . Polskich Królów.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
#57
,,Kondens,, na Guciu był w wielu drobiazgach lepszy od Piko ,ale i tak wiele rzeczy w tym motor do śmieci się nadawał. W poniższym siedzi popularna Maschima i trzy mikro silniki do wentylatorów . Był to duży projekt. Model wyposażyłem nawet w ołtarz.Lampy K-30 i głośnik w dymnicy.
 

Załączniki

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#58
,,Kondens,, na Guciu był w wielu drobiazgach lepszy od Piko ,ale i tak wiele rzeczy w tym motor do śmieci się nadawał. W poniższym siedzi popularna Maschima i trzy mikro silniki do wentylatorów . Był to duży projekt. Model wyposażyłem nawet w ołtarz.Lampy K-30 i głośnik w dymnicy.
Tylko czy te " wiatraki chłodnicy" tendra kondensacyjnego tak szybko się kręciły? Tak czy inaczej taki parowóz z kondensacyjny musiał podczas pracy wydawać ciekawe dźwięki.
 

baktrian

Aktywny użytkownik
Reakcje
171 3 0
#59
Kawał świetnej roboty,tyle,że wedle mądrej książki o Ty2 takie tendry nigdy w Polsce nie jeździły.Słowem,wariacje na temat,piękne wariacje...:)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 96
Tabor 6
Tabor 67
Tabor 7
Tabor 72

Podobne wątki