• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ty2- książka o wojennej lokomotywie

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
134 0 0
#2
Na razie dysponuje takim zdjęciem br52 z kondensem ale nie ukrywam chciałbym mieć zdjęcie Ty2 z tendrem kondensacyjnym i mam nadzieję, że w tej książce to będzie.
DBBR52.1819KondensTaschenbuch.jpg
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#4
Ja już nie mogę się doczekać, zamówiłem książkę z płytą. Już np. zdjęcie ze str.113, Pana Tadzia powala, za brankardem dwa wagony ex.DRG MCi43.
 

Pt47-106

Znany użytkownik
Reakcje
564 11 5
#9
ja kiedyś z niemieckiej stronce znalazłem dos kiepska fotkę tego tendra jak znajdę to wkleję a jak pamietm to podręczniku maszynisty parowozowego jest fotka Ty2 kondensacyjne w polskich barwach
 

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#11
Oidp Ty2-1 do Ty2-12 były kondensacyjne...
No tak , coś już wiem, zostało tylko, potwierdzić fakty jakimiś czytelnymi fotkami lub wyciągami(skanami) z dokumentów PKP że kondensloki jeździły na PKP.
Zakładam że po wojnie było ich więcej na terenie Polski jednak na stan PKP weszło tylko tych 12 sztuk.
Na pewno zostały wpisane do rejestrów, otabliczkowane, ale -czy weszły do ruchu jako kondensloki ?
 

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
134 0 0
#12
Zakładam że po wojnie było ich więcej na terenie Polski jednak na stan PKP weszło tylko tych 12 sztuk.
Było łącznie na terenie polski 12 maszyn z tego typu tendrem. Ţe tendry wymieniali prz pierwszych rewizjach, ponieważ były kłopotliwe w naprawie. Po przeróbce kotła parowozy dostawały tendry beczkowe.
 
Reakcje
238 3 0
#17
Mam ją w ręku. Zapowiada się super lektura.
Z tym może być ciężko... Tabela z zachowanym parowozami Ty2 wydaje się być robiona w jakimś dziwnym stanie delikatnie ujmując, bo jej aktualność oscyluje na jakieś 10 lat temu... Ty2-1407 nadal stoi w Ełku, wraki z Małaszewicz nie zagościły jeszcze w hucie, Ty2 spod Schenkera zaś stoi w MD Szczakowa (sic!) Drugą tabelką było zestawienie szop eksploatujących Ty2. I pewne podporządkowania MDp pod MD też jakoś są dziwnie abstrakcyjne. Reszta czeka na przeczytanie, obawiam się jednak, że dożyliśmy czasów, w których publikacje Bogdana Pokropińskiego mimo ich pewnych mankamentów będziemy uznawać na tym tle za całkiem solidne dzieła... Przykre, bo chyba jest to kolejne dzieło autora, w którym jedyną wartością dodaną są świetne zdjęcia archiwalne...
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#20
- jakoś nikt się nie cieszy z tej książki ,-czyżby zawartość była na poziomie okladki edytorstwa?- to edytorstwo okładki mnie opóżnia w kupieniu tej publikacji a ciekaw jestem Innych opinii po prostu..
-
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 0
Koleje w Polsce 4
Koleje w Polsce 3
Koleje w Polsce 7
Koleje w Polsce 0

Podobne wątki