• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ty2-178 pytanie do znawcy

airman555

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam Państwa,
Noszę się z zamiarem polonizacji Br52, mój wybór padł na Ty2-178, lokomotywa ta jest już niestety tylko wrakiem, w związku z czym muszę pracować według fotek.
Tutaj pojawia się kilka problemów, mianowicie parowóz ten posiadał wężownice umieszczoną na prawym pomoście, a zauważyłem na tym oraz innych Ty2, że przy takiej konfiguracji znika gdzieś odolejacz, pytanie gdzie był montowany?

Sprawa nr 2 to jakiej farby użylibyście do malowania natryskowo ostoi na czarno?
Z góry dziękuję :)
 

Bipa966

Aktywny użytkownik
Reakcje
472 69 32
#2
Witam, co do punktu pierwszego Twojego zapytania to niestety nie pomogę, w tym temacie jestem laikiem.
Natomiast jeżeli chodzi o malowanie to według mnie.... najlepiej użyć trwałych ..samochodowych,, farb.
Motip, na tej farbie to jakoś się jeszcze nie zawiodłem , tania i stosunkowo trwała ja na potrzeby modelarstwa.
Techniki malowania nie będę wyjaśniał.... tu każdy ma swoje sposoby , natomiast jeżeli mogę zasugerować konkretny produkt....
https://allegro.pl/oferta/podklad-do-plastiku-i-zderzakow-400ml-spray-7149208813
https://allegro.pl/oferta/motip-maxi-color-lakier-czarny-polysk-ral-9005-8150717175
 
Reakcje
1.611 378 7
#3
Witam Państwa,
Noszę się z zamiarem polonizacji Br52, mój wybór padł na Ty2-178, lokomotywa ta jest już niestety tylko wrakiem, w związku z czym muszę pracować według fotek.
Tutaj pojawia się kilka problemów, mianowicie parowóz ten posiadał wężownice umieszczoną na prawym pomoście, a zauważyłem na tym oraz innych Ty2, że przy takiej konfiguracji znika gdzieś odolejacz, pytanie gdzie był montowany?

Sprawa nr 2 to jakiej farby użylibyście do malowania natryskowo ostoi na czarno?
Z góry dziękuję :)
Że się wtrącę - "polonizacja" to określenie pasujące bardziej do dziedziny kultury lub narzucania kultury polskiej i języka polskiego. A nie odnoszące się do przeróbki modelu... Ty2 zawsze pozostanie parowozem konstrukcji niemieckiej...
 
OP
OP
A

airman555

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
To prawda "polonizacja" średnio pasuje, mea culpa.
Kolego Bipa966, dzięki za odpowiedź, a co z farbami przeznaczonymi do modeli plastikowych? Nie nadają się?
Mam nadzieję, że nie popełniam herezji pytając, to po prostu pierwsza przeróbka i brak doświadczenia.
 

Bernard Sobczyk

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
520 14 1
#5
Po każdej rewizji parowóz mógł mieć ją w innym miejscu (pod lub nad pomostem), więc musisz mieć konkretne zdjęcie z czasu który odtwarzasz. Ja mam model Ty2-967, który w 1988 nie miał wężownicy, a jedynie odolejacz...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 0
Tabor 2
Tabor 18
Tabor 33
Tabor 0

Podobne wątki