• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tuning EN57 Milosa

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
#1
no i Panie Rafale model świeci , szybki są w podwójnych ramkach metal ,coby nie było kichy, reszta do Rubikusa........,
 

Załączniki

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#3
Re: Chętni do zakupu modelu EN57 od firmy Modela

FENIX napisał(a):
no i Panie Rafale model świeci , szybki są w podwójnych ramkach metal ,coby nie było kichy, reszta do Rubikusa........,
Poproszę moderatorów o przeniesienie tego wątku do podobnego postu ale dotyczącego modelu Milosa - bo to jego model.
Fenix - dla mnie rewelacja, model zyskał nowy wygląd. Dziękuję.
Reszta w rękach Rubikusa. Wstępnie finał prac przewidziany jest na 20.06. Od razu zamieścimy fotki gotowego modelu z pełnym oświetleniem.

Pozdrawiam Rafał
 

EVB420 12

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
878 1 0
#4
Re: Chętni do zakupu modelu EN57 od firmy Modela

karol_mar napisał(a):
Co znaczy "w podwójnych ramkach" ?
Jak się domyślam, to chodzi oto, że dla bezpieczeństwa szybki wkleja się ją pomiędzy 2 ramki, czyli przyklejamy na reflektor ramkę, na nią potem szybkę i na to jeszcze jedna ramkę. Patent ten jest dobry jeśli chodzi o użytkowanie, ale niestety model traci minimalnie na wyglądzie...
 
OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
#5
Re: Chętni do zakupu modelu EN57 od firmy Modela

poproszę o przeniesienie mojego postu tam gdzie Rafał sobie życzy.
co do ramek podwójnych to jest ramka frontowa i zadnia i one to trzymają szkło z dwóch stron.
 

Rubikus

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#6
Re: Chętni do zakupu modelu EN57 od firmy Modela

Rafał G. napisał(a):
FENIX napisał(a):
no i Panie Rafale model świeci , szybki są w podwójnych ramkach metal ,coby nie było kichy, reszta do Rubikusa........,
Poproszę moderatorów o przeniesienie tego wątku do podobnego postu ale dotyczącego modelu Milosa - bo to jego model.
Fenix - dla mnie rewelacja, model zyskał nowy wygląd. Dziękuję.
Reszta w rękach Rubikusa. Wstępnie finał prac przewidziany jest na 20.06. Od razu zamieścimy fotki gotowego modelu z pełnym oświetleniem.

Pozdrawiam Rafał
Eeee......... Panie Rafale chyba 20.07?.. :shock:
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#9
Re: Chętni do zakupu modelu EN57 od firmy Modela

FENIX napisał(a):
no i Panie Rafale model świeci , szybki są w podwójnych ramkach metal ,coby nie było kichy, reszta do Rubikusa........,
No nie mogę się napatrzeć, jestem bardzo zadowolony. Już go widzę wieczorkiem na torach...

Rafał
 

Rubikus

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#11
Panie Rafale odebrałem dziś model do dalszej pracy od Fenix-a i model już nie ma tych glutów na klejeniu atrap wózków. Będzie dobrze :D .
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#14
Tak, słyszę na pierwszym filmie: "...święty... święty... Zlituj się nad nami." :shock:

A co do modelu. Od początku nie zakładałem żadnych przeróbek swojego modelu. Zresztą, gdybym już nawet chciał go ulepszyć, to zależałoby mi na czymś więcej niż tylko ucyfrowieniu, to znaczy na poprawieniu wyglądu zewnętrzenego, oraz wykonaniu wnętrza.
Ja zazwyczaj preferuję pozostawienie oryginalnej wersji modelu, to znaczy w takiej postaci, w jakiej producent go wykonał. Dlatego nie raz, przy ręcznych manufakturach, wolę już bardziej na początku - przy zamawianiu, poprosić o więcej bajerków, jeśli to tylko możliwe.

Powyższe jednak nie oznacza, że mam coś przeciwko, że inni sobie modele ulepszają.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#15
Jestem pod wrażeniem!

Ale mam pytanie: czy mi się tylko tak wydaje, czy zespół ma przedział 1 klasy? Jeżeli tak, to znaczy, że jest oznakowany w III epoce (o ile wiem, to pierwsza klasa została zlikwidowana w EZT jeszcze w latach sześćdziesiątych; potem dopiero w latach dziewięćdziesiątych wprowadzono ja ponownie w niektórych zespołach używanych do ruchu dalekobieżnego). W epoce III i przynajmniej do połowy epoki IV, drzwi zespołów były malowane tak, jak reszta pudła, tzn. góra kremowa, a dół granatowy. Tak więc malowanie modelu odbiega od oryginału. W wątku "Sieci trakcyjna" zamieściłem (z innego powodu) zdjęcie zespołu EW55, na którym dobrze to widać. Wszystkie EZT były wtedy malowane wg tego samego schematu.

http://forum.modelarstwo.info/viewtopic.php?f=1&t=5431&start=75

Pozdrawiam
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#17
OK, rozumiem. Na filmie widać to bardzo niewyraźnie, stąd moje złudzenie. Tak czy tak, zespół w III czy wczesnej IV epoce (a na to wskazuje kolor; późniejsze malowanie było zwykle inne: jaśniejszy niebieski i ciemniejszy żółty) powinien mieć dół drzwi garanatowy. Ale zdarzało mi się widzieć jeszcze w latach dziewięćdziesiątych zespoły pomalowane na "stare" kolory, jednak już z drzwiami całymi kremowymi.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#18
Panie Andrzeju, gdybyśmy chcieli się przyczepiać bardziej do tego modelu, to możemy znaleźć jeszcze wiele innych nieprawidłowości: w odwzorowaniu pudeł, ich nieodpowiedniego wyposażenia, może właśnie błędów w malowaniu, czy też niepełnego oznakowania.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#19
Ja nie chcę się jakoś specjalnie czepiać, zresztą znam model tylko ze zdjęć na forum. Tym bardziej nie chcę dyskredytować dzieła pana Milosa. Zawsze będą jakieś niedoskonałości i uproszczenia, i to jest normalne. Natomiast kolor drzwi akurat bardzo rzuca się w oczy i nie jest to kwestia mniej lub bardziej dokładnego odwzorowania szczegółów, lecz błędu merytorycznego w dokumentacji modelu. Nawiasem mówiąc, gdyby nie to, że w zasadzie nie zbieram pojazdów elektrycznych, to sam bym sobie ten model sprawił.

Pozdrawiam
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#20
Nie chcę, by odebrał Pan moje wypowiedzi jako spór z Panem, bo jedynie wymieniamy zdania, jednakże w zasadzie to możnaby spróbować napisać do twórcy modelu i spróbować zamówić model z tą małą korektą.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 5
Tabor 5
Tabor 225
Tabor 106
Tabor 7

Podobne wątki