• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Trzecia szyna na ostrych łukach

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
136 1 0
#1
Witam
Mam pytanie jak dorobić trzecią szynę na ostrych łukach żeby wyglądała w miarę realistycznie.
Pozdrawiam Panów.
 

grzegorz kita

Moderator Grupy Fremo Polska
Zespół forum
FREMO Polska
KSK 1:1
KSK Wrocław
Reakcje
500 7 0
#2
poszukaj na forum - byłą już o tym mowa - szyna odbojowa itp
odległość pomiędzy szyną a szyną trzecią -- mała wręcz bardzo mała
szyna przy szynie tocznej wewnętrznej patrząc do środka łuku
planuje podobne rozwiązanie w jednym z modułów
teoretycznie ona jest mocowana tak samo jak szyna toczna ewentualnie nawet bokiem bo obciążenia na niej są z boku a nie z góry jak w szynie tocznej
zatem imitacja mocowań taka sama

porównaj w szynami odbojowymi na wiaduktach
tu też są Panie :)
pozr
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.899 111 7
#3
Ja zrobilem z dwuteownika polistyrenowego. mozna zrobic z szyny. Na Dolnym Slasku z tego co ja widzialem to szyne kladli na boku na specjalnych mocowaniach co by bylo bardzo pracochlonne, poniewaz mocowania sa na kazdym podkladzie. Dwuteownik siedzi mi rowno i z gory wywiercilem otwory na gwozdziki do torow i tymi gwozdzikami przymocowalem do podkladow. Chcialem uzyc szyny "code83" lub "code75" co by bylo bardziej realistyczne ale poniewaz zdecydowalem na "code100" jako tory jezdne, mniejsza szyna nie wygladalo by dobrze.
20130511_151802.jpg
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.507 33 0
#4
Tutaj na zdjęciach widać moja 3 szynę ----> http://forum.modelarstwo.info/threads/2-nowe-poziomy-w-krakowie-fremo-i-tort.12991/page-24. zrobiłem ją najprościej jak umiałem. Wziąłem stare szyny ROCO R2 gdzie są łuki o r=358 mmm i wyrwałem z nich szyny wewnętrzne. Następnie stopkę od spodu całą zmatowiłem papierem ściernym. Przykleiłem ja na swoich łukach R2 tuż zaraz za łapkami od normalnej szyny na cyjanoakrylu. Pamiętać trzeba że nie wolno stosować mikro odległości szyn tak jak w realu. Po tym jeździ różny tabor a jak wiadomo szerokość obrzeżny jego kół jest różna, a jak jeszcze model ma wózek 2 lub 3 osiowy to mogą być problemy że już nie wspomnę o lokomotywie parowej gdzie jest 4 lub 5 par wiązanych osi ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 38

Podobne wątki