• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Trybunały Modelarstwa Kolejowego - 25-26. 06. 2022r.

OP
OP
E

ESM

Znany użytkownik
Reakcje
963 5 0
To chyba najgorsze Trybunały jakie widziałem, nie wiem jak było na 1 edycji ale sądzę, że ta może być jeszcze na gorszym poziomie niż pierwsza
Szanowni Państwo spodziewaliśmy się słów krytyki oraz zawodu odnośnie do Trybunałów. Zdawaliśmy sobie sprawę, że czteroletni niebyt w kalendarzu modelarskim przyniesie taki, a nie inny efekt, ale trzeba było jakoś wystartować i wrócić na poprzednie tory. Zaczynamy praktycznie od zera i odnowa.

Spoglądając wstecz, V edycja jest porównywalna do pierwszej z 2014 roku.

Wtedy były 4 makiety teraz jest 9 makiet.

Firm było 17 teraz 11 razem z GPM stojącym w sekcji giełda.

Analogicznie rzecz ujmując obecne Trybunały, są powtórką z 2014. Myślę, że przy tak długiej nieobecności i pechu, który prześladował tę imprezę, wynik wbrew pozorom nie jest taki tragiczny.

Wisienką na małym torciku jest fakt zadeklarowania się nieobecnych w tym roku firm na przyszłe Trybunały 2023. Co napawa nas optymizmem na lepsze czasy.

Pozdrawiamy i dziękujemy wszystkim, którzy o nas pamiętali i nas odwiedzili.

Pod spodem kilka fotek.

1 (1).JPG 1 (2).JPG 1 (3).JPG 1 (4).JPG 1 (5).JPG 1 (6).JPG 1 (7).JPG 1 (8).JPG 1 (9).JPG 1 (10).JPG 1 (11).JPG 1 (12).JPG 1 (13).JPG 1 (14).JPG 1 (15).JPG 1 (16).JPG
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
Analogicznie rzecz ujmując obecne Trybunały, są powtórką z 2014. Myślę, że przy tak długiej nieobecności i pechu, który prześladował tę imprezę, wynik wbrew pozorom nie jest taki tragiczny.
Co prawda, to prawda... Corona swoje zrobiła, a modernizacja ul. Sienkiewicza ( chyba ) ze trzy lata temu swoje piętno też odcisnęła...

Wisienką na małym torciku jest fakt zadeklarowania się nieobecnych w tym roku firm na przyszłe Trybunały 2023. Co napawa nas optymizmem na lepsze czasy.
Dobrze, że jest nadzieja na lepsze jutro...

Prawdę pisząc, to co do ruchu na imprezie zwiedzający niekoniecznie mieli ogląd na sytuację w całej rozciągłości.
Pozostaje trzymać kciuki, a mi osobiście mieć nadzieję, że dam radę za rok się pojawić...

Pozdrawiam,...
 

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
A ja myślę, że problemem jest zbyt duża w roku liczba imprez które chcą pretendować do miana "ogólnopolskich" czy wręcz "międzynarodowych". Gliwice, Poznań, Piotrków - trzy imprezy o charakterze targowym w ciągu roku. Tymczasem taka impreza w Polsce powinna odbywać się maksymalnie raz do roku, najlepiej w okresie zimowym bądź późnojesiennym i naprzemiennie w różnych miejscach (jak chociażby profesjonalne Trako też nie jest co roku w Gdańsku).
Kalendarz powinien być ustalony na wiele lat do przodu i organizatorzy powinni sobie uzgodnić, że np. w 2023 są Gliwice, w 2024 Piotrków w 2025 Poznań, 2026 Gliwice, 2027 Piotrków, 2028 Poznań... Oczywiście do tego potrzeba pewnych zobowiązań i ich dotrzymania, oraz niezmieniania dziesięć razy terminu targów jak to się dzieje ostatnio np. w Poznaniu.
Wtedy taka impreza przyciągałaby wszystkich liczących się wystawców i nie byłoby problemu z frekwencją.
Jeśli cykl trzyletni to zbyt duża przerwa pomiędzy daną imprezą w jednym miejscu, to przynajmniej warto przemyśleć organizację takich imprez z założoną roczną przerwą, czyli co dwa lata.
A jeśli takie "dogadanie się" jest niemożliwe, jeśli problem w tym, że każdy organizator chce robić taką imprezę co roku, to albo jeden organizator zdominuje pozostałych i wszyscy będą jeździć do jednego organizatora (jak kiedyś było np. na Hobby w Poznaniu) albo wystawcy i widzowie będą wybierać na którą imprezę w danym roku pojadą i będą to siłą rzeczy imprezy regionalne, z jakimś tam udziałem kogoś zza granicy i mniej odwiedzane przez publiczność. Z pewnością warto przemyśleć nieorganizowanie imprezy targowej w okresach kiedy dodatnia temperatura skłania do wszystkiego, tylko nie do udziału w targach czy wystawach.
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.942 24 8
Szanowni Państwo spodziewaliśmy się słów krytyki oraz zawodu odnośnie do Trybunałów. Zdawaliśmy sobie sprawę, że czteroletni niebyt w kalendarzu modelarskim przyniesie taki, a nie inny efekt, ale trzeba było jakoś wystartować i wrócić na poprzednie tory. Zaczynamy praktycznie od zera i odnowa.

Spoglądając wstecz, V edycja jest porównywalna do pierwszej z 2014 roku.

Wtedy były 4 makiety teraz jest 9 makiet.

Firm było 17 teraz 11 razem z GPM stojącym w sekcji giełda.

Analogicznie rzecz ujmując obecne Trybunały, są powtórką z 2014. Myślę, że przy tak długiej nieobecności i pechu, który prześladował tę imprezę, wynik wbrew pozorom nie jest taki tragiczny.

Wisienką na małym torciku jest fakt zadeklarowania się nieobecnych w tym roku firm na przyszłe Trybunały 2023. Co napawa nas optymizmem na lepsze czasy.

Pozdrawiamy i dziękujemy wszystkim, którzy o nas pamiętali i nas odwiedzili.

Pod spodem kilka fotek.

Zobacz załącznik 903619 Zobacz załącznik 903620 Zobacz załącznik 903621 Zobacz załącznik 903622 Zobacz załącznik 903623 Zobacz załącznik 903624 Zobacz załącznik 903625 Zobacz załącznik 903626 Zobacz załącznik 903627 Zobacz załącznik 903628 Zobacz załącznik 903629 Zobacz załącznik 903630 Zobacz załącznik 903631 Zobacz załącznik 903632 Zobacz załącznik 903633 Zobacz załącznik 903634
Myślę, ww krytyka jest raczej „twórcza” i bez żadnych złośliwości. Wy róbcie Panowie swoje, bo każda taka impreza ma sens, jeżeli jest grono zapaleńców I wierzę, że po kilku pechowych latach uśmiechnie się los i do Trybunałów. Miejmy nadzieje, że kolejne 12 m-cy w pewien sposób uspokoi i ustabilizuje ogólną sytuację i wszystko wróci do normy, a razem z nimi powrócą wystawcy, kolekcjonerzy, modelarze i inni hobbyści. Powodzenia
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
Moje zdjęcia. Jako że jestem fanem przepraw mostowych w naturze jak i w miniaturach to wykonywałem zdjęcia takich obiektów na makietach. Rozmawiałem z kolegą Robertem i on też ma nadzieję że po tej tak długiej przerwie wystawienniczej Trybunały powrócą do dawnego kształtu. Pomysł kolegi Salsa jest raczej nie do spełnienia, impreza w danym miejscu musi odbywać się cyklicznie i najlepiej w stałym, ustalonym terminie, obecna przerwa w tej imprezie była 3 letnia i dlatego mamy obecnie tego efekt. Z mojego punktu widzenia termin czerwcowy jest najlepszy, jest długi dzień, Ci którzy podróżują samochodem tak jak ja, to wolę jechać przy dobrej widoczności niż jak jeżdziłem do Poznania z Warszawy, rano ciemno, wieczorem też ciemno. I nie każdy będzie chciał jechać np. z Gdańska do Gliwic, będzie wybierał imprezę która będzie się odbywała blisko jego miejsca zamieszkania.
Zdjęcie0068.jpg
Zdjęcie0069.jpg
Zdjęcie0071.jpg
Zdjęcie0073.jpg
Zdjęcie0075.jpg
Zdjęcie0076.jpg
Zdjęcie0078.jpg
Zdjęcie0079.jpg
 

skiba

Użytkownik
Reakcje
10 0 1
Co by nie kopać dodatkowo już leżącego, to powiem od siebie...że gdybym na forum wszedł przed wyjazdem ,i poczytał, to zaoszczędziłbym 150 km...
Myślałem że w Sosnowcu w tym roku było kiepsko, ale widać że może być gorzej...Ale brawo dla tych, którym sie chciało, za organizację mimo wszystko, w tych dupiatych czasach, trzymam kciuki za następne. Wrzucam fotki trzech najciekawszych wg mnie " modeli"....

IMG20220626093658.jpg IMG20220626093704.jpg IMG20220626093754.jpg
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
Co by nie kopać dodatkowo już leżącego, to powiem od siebie...że gdybym na forum wszedł przed wyjazdem ,i poczytał, to zaoszczędziłbym 150 km...
Myślałem że w Sosnowcu w tym roku było kiepsko, ale widać że może być gorzej...Ale brawo dla tych, którym sie chciało, za organizację mimo wszystko, w tych dupiatych czasach, trzymam kciuki za następne. Wrzucam fotki trzech najciekawszych wg mnie " modeli"....

Zobacz załącznik 903743 Zobacz załącznik 903744 Zobacz załącznik 903745
...czyja to produkcja??

Pozdrawiam,...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
naprzemiennie w różnych miejscach (jak chociażby profesjonalne Trako też nie jest co roku w Gdańsku)
Nietrafiony przykład: Trako odbywa się wprawdzie nie co roku, tylko co dwa, ale zawsze w tym samym miejscu, od wielu lat jest to Gdańsk (wcześniej Oliwa, a po powstaniu MTB AMBEREXPO właśnie tam). Pierwsze targi Trako, bardzo dawno temu, były w Gdyni (nie pamiętam, czy tylko raz, czy więcej). Najważniejsze międzynarodowe targi kolejowe INNOTRANS też odbywają się zawsze w Berlinie i też co dwa lata, w latach parzystych, naprzemiennie z Trako. Również najbardziej znane targi modelarskie, jak Intermodellbau (Dortmund), czy kolejowe, jak Eurospoor (Utrecht) też nie przenoszą się co rok w inne miejsce.

Z jednym jednak mogę się zgodzić: dla potencjalnych wystawców jest takich imprez w Polsce za dużo przy tak (stosunkowo) niewielkim rynku. Nawet, jeśli organizator zapewnia pomoc finansową wystawcom (noclegi, wyżywienie itp.) - co jednak nie zawsze ma miejsce, zwłaszcza w stosunku do wystawców komercyjnych, jakimi są producenci - to i tak ponoszą oni spore koszty, nie mówiąc o wysiłku osobistym, więc trudno się dziwić, że nie są obecni na wszystkich takich imprezach.
Jak pamiętam portfolio to zawsze mieli Pesę, a tu Newag...
Przypuszczam, że niczego nie mają w portfolio, po prostu zrobili to, co ktoś zamówił - to są jednostkowe modele, na zamówienie producentów taboru, przeznaczone na eksponaty wystawowe lub na prezenty firmowe.
 

Robert Reschka

Znany użytkownik
Reakcje
2.391 230 14
Liczyłem, że zapowiadane SM może czymś fajnym zaskoczy, ale te 3 budy w gablocie Modelcenter to chyba jakiś żart.
SM zaskoczyło. Tych zwiedzających, ktorzy się zapytali o zawartość białego pudełeczka na ktorym te trzy „żarty” leżały.

Taki szacunek dla klienta mają te firmy i tyle. Udają że nie wiedzą że ludzie przyjadą kilkaset kilometrów żeby oglądnąć nowości które zapowiadają. Nie ma szacunku.
Kto się z szacunkiem do mnie zwrócił i zapytał o nowość, to ją widział.
 

Maro16

Aktywny użytkownik
Reakcje
76 4 0
SM zaskoczyło. Tych zwiedzających, ktorzy się zapytali o zawartość białego pudełeczka na ktorym te trzy „żarty” leżały.

Kto się z szacunkiem do mnie zwrócił i zapytał o nowość, to ją widział.
Może ktoś ze zwiedzających mógłby uchylić rąbka tajemnicy odnośnie zawartością tego "białego pudełeczka" (fotki mile widziane) o którym wspomina Robert ?.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.650 133 3
Że też rynek toleruje tego megalomana. Tajemnicze białe pudełeczko. Hahahahahahahaha. Forum dorosłych chłopów. Boki zrywać. Panie Reschka, mam nadzieję, że pan już nie pilotuje samolotów. Z taką zrytą banią jest pan zagrożeniem.
Zobacz robisz pierwszy wpis a my już wiemy ktoś ty jest. Jak tylko usiądę do komputera to poleci dożywocie na oba konta Panie OldTrafford


Edit.
Sprawdzę czy to 3 masz już zbanowane.
 
Ostatnio edytowane:

Stary Cezary

Nowy użytkownik
Reakcje
6 0 0
Dzień dobry
Byłem na imprezie w niedzielę i muszę powiedzieć , że dawno nie spotkałem tylu miłych i otwartych na rozmowę kolegów.
Cały dzień upłynął na wymianie doświadczeń i poradach jak i co można zrobić.
Na zakończenie dokonałem kilu drobnych zakupów u Kotebi GPM i Robo. Dużo lepiej się kupuje u żywego człowieka niż w komputerze.
Dziękuję Radomiakowi za możliwość przejechania się po ich makiecie i pozostałym wystawcom za pomoc przy robieniu fotek ich makiet i taboru.
Bardzo dobrze spędzony dzień i naprawdę warto było przyjść.
Dziękuję organizatorom i mam nadzieję , że cykl imprez w Piotrkowie będzie się rozwijał nie tracąc atutu kameralnego spotkania ludzi pozytywnie zakręconych.
 

Podobne wątki