• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Trochę zdjęć z mojej makiety

Reakcje
0 0 0
#1
Witam.
Trochę zdjęć z mojej makiety do oceny na weekend.
Mile widziane spostrzeżenia, uwagi, podpowiedzi. Naturalnie, nie obrażę się.
Makieta jest w budowie, jak dotąd jakieś 20%.
Jest to moja pierwsza makieta.
 

Załączniki

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#5
To tak:
Te arkady na pierwszym zdjęciu są Płaskie jak deska brak trój wymiarowości:
Pod torami jest niby nasyp ale zdecydowanie za mały
Za dużo trawy koło budynków
Posadzi bardziej bujną trawę w różnych odcieniach.
koło budynków wydepcz trochę trawę do gołej gleby
 

EVB420 12

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
878 1 0
#6
A nie znudzą Ci sie te 2 kółka za szybko? może choć jakąś malutką bocznicę dobuduj póki możesz ;) Albo chociażby zrób przejazd z jednego owalu na drugi.
A dla lepszego efektu pomaluj szyny :LOL:
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#9
Witam :D . Ja lubię urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Dorzuciłbym jakiś semafor z poprzedzajacą go tarczą ostrzegawczą. Wybór duży - bo epoki raczej starsze. Masz też kilka wagonów zabawek - wiem co czujesz - pewnie Ci ich szkoda. Ja też tak mam, ale powoli dojrzewam do ich wyrzucenia. Samochód raczej nie wykręci na tak małej powierzchni (wjechał pewnie tyłem). Natomiast sam peron i brązowy tłuczeń bardzo mi się podobają. Myślę, że przy tak małej powierzchni wycisnąłeś tyle ile się dało (choć są rozjazdy łukowe...... :p )
 
OP
OP
A
Reakcje
0 0 0
#10
Odnośnie płaskiego terenu, tak musi zostać, makieta jest robiona dla mojego 7-mio letniego syna i tak chciał mieć. Jak nabierze kiedyś wprawy to zacznie robić inną, wówczas to uwzględnimy. Co do różności terenu, zależy to tylko i wyłącznie od kasy na materiały, z którą narazie kiepsko. Wagoników turystycznych na razie się nie pozbędę, bo młody się w nich zakochał, nie mówcie, ale są fajne (Kleinbahn). Samochód oczywiście stoi dla jaj. Co do torów.
Syn tak chciał, po uzgodnieniu. Po prostu chciał dwa niezależne owale, jeden na górze dla kolejki turystycznej (w środku będą góry i schronisko) a na dole osobny tor do zabawy i prezentacji taboru.
Proszę o pomoc jak i czym wykańczać teren przy torowisku.
 
OP
OP
A
Reakcje
0 0 0
#14
zrobiłem tą budę dość szybko, bo syn już męczył.
coś mi właśnie brakowało.
jak widzicie całość jest zrobiona z zapałek :LOL:
z czego zrobić deski, może z połówek zapałek :)
 
OP
OP
A
Reakcje
0 0 0
#16
podrzucam kilka (niestety nieostrych) zdjęć po dwóch miesiącach pracy, oczywiście w wolnym czasie, którego jak zwykle brak ;)
I to na razie tyle 8)
 

Załączniki

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#17
Bardzo fajna makietka. Fakt, szkoda, że nie ma przejścia z jednej pętli na drugą. Każdy jednak ma swoją wizję i prawo budować jak chce :)

Co ja bym dodał, to jakieś barierki przed przejściami przez tory, no i oczywiście krzyże św Andrzeja. Kapliczka bardzo fajna, walnąłbym tam jakieś ławeczki dla turystów.

Niecierpliwie czekam na dalszą relację :)
 
OP
OP
A
Reakcje
0 0 0
#20
spokojnie :roll:
plany co do obsadzenia budynków są duże, ale czy uda się je zrealizować, zobaczymy 8)
ogólnie :
- para młoda przy kaplicy, ksiądz itp.
- świnie, kury, krowy itp
- pasterz z owcami
- młynarz, turyści i oczywiście cholernie droga zieleń :devil:

wszystko zależy od kasy :LOL:

pozdrawiam.
 

Podobne wątki