• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Osobowe i sportowe 1:43 - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.895 386 20
Wczoraj wyszedł, a dziś udało mi się kupić model Subaru Impreza z 54 Rajdu Polski rozgrywanego w 1997 r. Za kierownicą siedział Krzysztof Hołowczyc, a pilotem był Maciej Wisławski. Model gazetkowy z testowej serii rajdówek. Wykonany jest całkiem dobrze, no może klatka trochę nie jest taka jak powinna być.

Subaru Hołowczyc 001.jpeg
Subaru Hołowczyc 002.jpeg
Subaru Hołowczyc 003.jpeg
Subaru Hołowczyc 004.jpeg
Subaru Hołowczyc 005.jpeg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.895 386 20
Dzięki koledzy za opinie i komentarze. (y)

Dziś kino i filmowe modele.

„Bullit” to jeden ze świetnych filmów kryminalnych z dawnych lat, a konkretnie z 1968 roku. Tytułowy bohater nieugięty i prawy detektyw Frank Bullitt, w którego rolę wcielił się Steve McQueen, ma ochraniać świadka koronnego w procesie mafijnym. Niestety świadek ginie w zamachu i wszystko wskazuje na to, że za zabójstwem stoi ktoś z policji. Frank zaczyna poszukiwania osoby, która jest za to odpowiedzialna i przez to oprócz mafii ma wrogów także wśród skorumpowanych kolegów z policji. Na potrzeby filmu została nakręcona, jedna z dłuższych i najbardziej znanych w historii filmu, scena z pościgu samochodowego wąskimi uliczkami San Francisco, trwająca 9 minut i 45 sekund. Uciekającym samochodem jest Dodge Charger a detektyw Bullitt ściga ich prowadząc Forda Mustanga GT. W Mustangu na potrzeby filmu usunięto logo galopującego konia oraz napisy z nazwą modelu.
Modele w skali 1:43 zrobiła firma Greenlight seria Hollywood.

Na początek model Ford Mustang GT z 1968 roku:

Ford Mustang Bullitt 1-43 001.jpeg
Ford Mustang Bullitt 1-43 002.jpeg
Ford Mustang Bullitt 1-43 003.jpeg
Ford Mustang Bullitt 1-43 004.jpeg
Ford Mustang Bullitt 1-43 005.jpeg
Ford Mustang Bullitt 1-43 006.jpeg
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
957 15 0
Fantastyczny model. To jest to(y)(y)(y)Jak bym takim wyjechał na angielskie ulice, ło k**wa ale by była impreza:D
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.895 386 20
Dzięki kolego @Railways za jedyny komentarz. (y)

Dziś drugi element tego pościgu, a właściwie powinien być pierwszy, bo był uciekający... ;) :LOL:
Dodge Charger R/T z 1968 r.

Dodge Charger Bullitt 1-34 001.jpeg
Dodge Charger Bullitt 1-34 002.jpeg
Dodge Charger Bullitt 1-34 003.jpeg
Dodge Charger Bullitt 1-34 004.jpeg
Dodge Charger Bullitt 1-34 005.jpeg
Dodge Charger Bullitt 1-34 006.jpeg
 

pierek

Znany użytkownik
Reakcje
76 9 0
Od zawsze stare Mustangi mi się podobały a moja stara marzy o takim, aż piszczy na sam widok jak zobaczy na ulicy, Charger taki bardziej mafijno Chicagowski ale przy obecnej cenie paliwa to trzeba by od Obajtka ze dwa orleny wydzierżawić żeby to zatankować. Chyba jej kupię taką miniaturę niech piszczy w domu :p
 

zyraf82

Znany użytkownik
Reakcje
36 0 0
Od zawsze stare Mustangi mi się podobały a moja stara marzy o takim, aż piszczy na sam widok jak zobaczy na ulicy, Charger taki bardziej mafijno Chicagowski ale przy obecnej cenie paliwa to trzeba by od Obajtka ze dwa orleny wydzierżawić żeby to zatankować. Chyba jej kupię taką miniaturę niech piszczy w domu :p
Jeden i drugi spali tyle ile zalejesz :). A że jednym pojeździsz godzinę, a drugim pół. No cóż, taka jest cena za marzenia. Plus darmowa siłownia oczywiście :) Ładne te modele.
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Para z filmu Bullit bezapelacyjnie rozwala system - napisałem nawet kiedyś na swoim profilu na FB że do dziś nie wiem czy bardziej zazdroszczę McQueenowi scen z boską Jacueline Bisset, czy jazdy Mustangiem w cudownym kolorze Highland Green.

Samochody amerykańskie sprzed światowego kryzysu paliwowego miały w sobie coś z samolotów - niepowtarzalną stylistykę, fenomenalny gang silnika i... przyśpieszenie:)
 

cysior

Aktywny użytkownik
Reakcje
298 0 0
Charger lepszy :) Mustang w realu jest mały w porównaniu do kobyły Chargera.
Jeśli będziesz kupował też późniejszy model Chargera to polecam znów Autoworld, zdecydowanie lepsze wykonanie od Greenlight czy IXO
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:43 776

Podobne wątki