• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Osobowe i sportowe 1:43 - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.842 386 20
Dziś obiecany drugi model z filmu Kill Bill wydany przez Greenlight. Wykonanie lepsze niż Pontiaca.
Chevrolet C-2500 Crew Cab Silverado (jako Pussy Wagon).

 Chevrolet C-2500 Kill Bill 001.jpeg
 Chevrolet C-2500 Kill Bill 002.jpeg
 Chevrolet C-2500 Kill Bill 003.jpeg
 Chevrolet C-2500 Kill Bill 004.jpeg
 Chevrolet C-2500 Kill Bill 005.jpeg
 Chevrolet C-2500 Kill Bill 006.jpeg
 Chevrolet C-2500 Kill Bill 007.jpeg
 Chevrolet C-2500 Kill Bill 008.jpeg
 

cysior

Aktywny użytkownik
Reakcje
298 0 0
Wróce jeszcze do Twojej serii musle karów. Myślisz, że te modele są łatwo rozbieralne?
Kusi mnie ta super pszczółka oraz Buick GSX. Ale pszczółkę musiałbym pozbawić tych okropnych wycieraczek i wzwiązku z tym model przemalować.. Buicka też będziesz kupował?
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.842 386 20
Nie wiem czy są łatwo rozbieralne, bo nie sprawdzałem. Z tego co widzę, to wycieraczki są osobnym elementem i pewnie dałoby się je usunąć i zastąpić bardziej filigranowymi, bez konieczności przemalowywania modelu. Buicka mam zamówionego i czekam jak dotrze do Polski.
 

cysior

Aktywny użytkownik
Reakcje
298 0 0
Tak tylko po wklejeniu fototrawionek zostaja Ci wielkie dziury po tych poprzednich. Bez szpachlowania i malowania nie wygląda to dobrze. Przerabiane wielokrotnie w KAPie.
Swoja drogą co oni maja z tymi wycieraczkami, psują nimi tylko świetne modele.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.842 386 20
Swoja drogą co oni maja z tymi wycieraczkami, psują nimi tylko świetne modele.
Tego nie wiem i też nie rozumiem. Wycieraczki fototrawione to koszt niewielki, a poprawia wygląd modelu. No ale firma ma jakieś swoje tzw. "widzi-jej-się" i robi modele tak, jak robi... :niepewny: Szkoda... :(
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.842 386 20
Dziś obiecany model Pontiaca Trans AM z filmu „Mistrz kierownicy ucieka” z 1977 r. (oryginalny tytuł - Smokey and the Bandit). Film zapewne znany większości Kolegów, ale tak dla młodszych rocznikiem krótko o fabule, bo jest prosta.
Drobny przemytnik o pseudonimie „Bandzior” (Bandit) w rolę którego wcielił się Burt Reynolds, podejmuje się za 80 tysięcy dolarów przywiezienia z Teksasu do Atlanty 400 kartonów piwa. Ma na to 28 godzin, a do przejechania 3000 km. Ciężarówkę, którą będzie wiezione piwo prowadzi jego kolega o pseudonimie „Bałwan”, czyli „Snowman”. Bandzior jedzie czarnym Pontiakiem Trans-Am, w którym ma odwracać uwagę policji. W drodze powrotnej zabiera z drogi pannę młodą, która uciekła sprzed ołtarza. Goni ją niedoszły teść - szeryf Buford T. Justice ze swoim synem, którzy dodatkowo uatrakcyjniają film w sceny komediowe.
Producentem modelu w skali 1:43 jest Greenlight, a model wydany jest w serii Hollywood.

Pontiac Trans-Am z 1977 roku, którym jeździł „Bandit”.

Pontiac Trans-Am 001.jpeg
Pontiac Trans-Am 002.jpeg
Pontiac Trans-Am 004.jpeg
Pontiac Trans-Am 005.jpeg
Pontiac Trans-Am 006.jpeg
Pontiac Trans-Am 007.jpeg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.842 386 20
Ten dach "targa" jest na stałe, czy te elementy można zdjąć?
Próbowałem je zdjąć i nie dałem rady, może za delikatnie to robiłem? Wydaje mi się, że pewnie można by te elementy zdjąć, ale tylko raz i potem nie będzie można ich założyć... ;) :D
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.579 32 4
Na ostatnim foto wyglądają tak jakby były oddzielnym elementem, stąd moje pytanie. Tego typu dach to jedna z najlepszych opcji lat minionych. Dziś chyba nie znam firmy, która by stosowała takie rozwiązanie. A szkoda, bo wiele sportowych aut by wyglądało niezwykle. (y)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.842 386 20
Właśnie sprawdziłem. Te imitacje szklanego dachu są wklejone na stałe. Jest to osobny element doklejony do dachu w miejscu tego wąskiego paska blachy po środku dachu.
 

cysior

Aktywny użytkownik
Reakcje
298 0 0
Też mam tego Pontiaca i faktycznie jeśli chodzi o wykonanie to jest niebo a ziemia w porównaniu do poprzedniego transama. A oba robił przecież Greenlight. Swoją drogą te TransAmy 1:1 wciąż jest tanią alternatywą do muscle carów z przełomu lat 60/70 które odleciały z cenami.
Co do dachu wizualnie świetne, ale w praktyce nagminnie przeciekają...i chyba przez to ten patent zdechł
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:43 776

Podobne wątki