• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Osobowe i sportowe 1:43 - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.865 386 20
Na niedzielne popołudnie proponuję model, który grał główną rolę w filmie "Znikający Punkt" (oryginalny tytuł - Vanishing Point). To kolejny film, który zapadł mi w pamięci w siedemdziesiątych latach. Film z 1971 r. o buncie jednostki przeciwko przepisom i chęci osiągnięcia wolności. Fabuła w sumie prosta: weteran wojny wietnamskiej, były policjant i kierowca wyścigowy zajmuje się dostarczaniem samochodów do klientów. Zakłada się ze swoim dealerem narkotyków, że doprowadzi samochód od piątku wieczora do soboty do godziny 15. Jedzie z Denver do San Francisco i ma do przejechania 1242 mile czyli prawie 2000 km. Film kończy się tragicznie, uderzeniem pełną prędkością w lemiesz blokujących drogę wielkich dwóch spychaczy.
Model zrobiła firma Greenlight, skala 1:43.

Dodge Challenger Vanishing Point 009.jpg
Dodge Challenger Vanishing Point 001.jpg
Dodge Challenger Vanishing Point 002.jpg
Dodge Challenger Vanishing Point 003.jpg
Dodge Challenger Vanishing Point 004.jpg
Dodge Challenger Vanishing Point 005.jpg
Dodge Challenger Vanishing Point 006.jpg
Dodge Challenger Vanishing Point 007.jpg
Dodge Challenger Vanishing Point 008.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.865 386 20
Czerwiec nam minął, nie wiem jak Wam koledzy, ale mnie to bardzo szybko. Nawet nie zdążyłem się dobrze ogarnąć i już mamy lipiec. Zatem czas na pokazanie kolejnego modelu.
Dziś proponuję samochód, a właściwie model samochodu w skali 1:43, który grał główną rolę (poza aktorami oczywiście) w filmie pt. „Taxi Driver” czyli po polsku „Taksówkarz”. Film Martina Scorsese, który premierę miał w lutym 1976 r., natomiast w Polsce wszedł na ekrany kin 31 grudnia 1976 r. Film o losach weterana wojny w Wietnamie, Travisa Bickle, w którego rolę wcielił się Robert de Niro. Travis cierpi na bezsenność i zatrudnia się w Nowym Jorku jako taksówkarz, wyrażając przy tym zgodę na jeżdżenie po Bronksie (jednej z gorszych dzielnic Nowego Jorku). Jeżdżąc nocą widzi mnóstwo zła, prostytucji i agresji. Pewnego dnia poznaje nieletnią prostytutkę Iris, w której rolę wcieliła się młodziutka Jodie Foster i próbuje namówić ją do odejścia od prostytucji. Film ten wywarł na moim pokoleniu spore wrażenie i z zapartym tchem oglądało się „brudne” klimaty nowojorskiej dzielnicy Bronx.
Samochód Checker Taxi został wyprodukowany w firmie Checker Motors Corporation z miasta Kalmazoo w stanie Michigan, która od lat 20 ubiegłego wieku produkowała samochody dla przedsiębiorstw taksówkowych w USA.
Teraz czas na model, Checker Taxi z Nowego Jorku lat 70 ubiegłego wieku, którego producentem jest Greenlight.

Checker Taxi 00.jpg
Checker Taxi 01.jpg
Checker Taxi 02.jpg
Checker Taxi 03.jpg
Checker Taxi 04.jpg
Checker Taxi 05.jpg
Checker Taxi 06.jpg
Checker Taxi 07.jpg
Checker Taxi 08.jpg
Checker Taxi 09.jpg
 

metall

Użytkownik
Reakcje
283 0 0
Zgadzam się z przedmówcą ,zdjęcia świetne i nawet taki model fajnie się ogląda... A szkoda ,że Greenlight wydał tak ubogą wersję tego auta, niepomalowane odblaski świateł ,wycieraczki odlane razem z szybą i te poszarpane krawędzie okien. Bardziej przypomina tanią gazetówkę niż model ze średniej półki.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.865 386 20
A szkoda ,że Greenlight wydał tak ubogą wersję tego auta, niepomalowane odblaski świateł, wycieraczki odlane razem z szybą i te poszarpane krawędzie okien. Bardziej przypomina tanią gazetówkę niż model ze średniej półki.
Niestety, Greenlight jest bardzo nierówny. :( Potrafi zrobić lepsze i gorsze modele. Ten należy do tej drugiej grupy. :( Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie mam możliwości aby obejrzeć model przed zakupem. Zmuszony jestem do zakupów internetowych, a tam nie zawsze można wszystko obejrzeć. :rolleyes:
Zgadzam się z przedmówcą ,zdjęcia świetne i nawet taki model fajnie się ogląda...
Dzięki. :) Do takich zdjęć jak Twoje jeszcze mi daleko, ale próbuję i może kiedyś też będę takie robił. ;) :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:43 776

Podobne wątki