• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Trochę epoki II DRG - cz. 2 Zestawy

step-by-step

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Kilka zestawów DRG. Niestety pasażerskie zmuszony byłem zaprezentować w wersji skróconej, bo całe składy mają zazwyczaj długość w granicach 50-60cm - zdjęcia siłą rzeczy musiałyby być mniej szczegółowe. Każde z nich można powiększyć, większość ma rozmiar 1800px

81415 - zestaw z 1999 roku "75 Jahre Deutsche-Reichsbahn-Gesellschaft", długość 358 mm, tył składu oświetlony (w standardzie)

81436 - to wzmiankowany już w cz. I BR 61 o osłonie aerodynamicznej wraz z 4 wagonami pasażerskimi w typowym malowaniu kolei DRG czyli fioletowo-kremowym. Na zdjęciu umieściłem tylko 3 wagony. Długość całkowita 493 mm. Wydanie limitowane z 2006 roku. Bardzo się cieszę z tego zestawu :)

81437 - najkrótszy zestaw pasażerski , 3-wagony typowo pruskiej konstrukcji. Ciekawe malowanie, na froncie lokomotywy tabliczka "Ruhr-Schnellverkehr". Rarytasek. O dziwo, pomimo wydania modelu w 2005 oświetlenie lokomotywy jest wykonane na żarówkach. Typowa niedoróbka Marklina. Na szczęście w Niemczech jest firma Hightech Modellbahnen, w której można nabyć LED'owe zamienniki standardowych zarówek Marklina - pasują nawet do bardzo starych modeli :)

81430 - egzotyczny model diesla z 1929 roku V120 001/ V3201. 4-wagonowy skład długości całkowitej 431 mm. Tutaj znów skróciłem o 1 wagon ze względu na potrzeby zdjęciowe.

87105 - zestaw 5 wagonów pasażerskich Berlin - Hamburg, w tym bagażowy oraz restauracyjny. Długość bez lokomotywy 520 mm. Na zdjęciu V-ka z poprzedniego zestawu i 3-ma wagonami. Ten zestaw idealnie pasuje do BR 05. Jakość wykonania tych wagonów powalająca. A miałem ich kilkaset z różnych lat, więc mam odniesienie. Zdecydowanie warto zainwestować 100 euro w taki zestaw!

Szczegóły poniżej. Dodałem monetę 2 zł w celach porównawczych.



Zapomniałem z rozpędu o rakiecie 88871 - SVT 137, czyli latający Hamburger (ale nie ten z fast food :) ).
Model ma jedną zasadniczą wadę - mianowicie jest za szybki! Śmiga tak, że prototyp musiałby jeździć z prędkością 500km/h...


Nie mam w kolekcji składu Rheingold, ale to tylko z powodu takiego, że jakoś nieszczególnie przepadam za BR 18 :) Może się kiedyś przełamię...
Z tej epoki pokażę jeszcze trochę ciekawostek towarowych, ale to już będzie osobny post.
 

Załączniki

nesek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Szkoda, że 87105 od marklina bezpośrednio nie jest dostępny . Muszę namierzyć go na ibeju , bo to , jak widać świetne modele :)
 
OP
OP
S

step-by-step

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
nesek napisał(a):
Szkoda, że 87105 od marklina bezpośrednio nie jest dostępny . Muszę namierzyć go na ibeju , bo to , jak widać świetne modele :)
W ramach nowości obecnie dostępny jest podobny zestaw, mianowicie 87106. Kosztuje u dealerów w granicach 130 -140 EUR. W Polsce oczywiście nie należy niczego szukać, bo tu sprzedają tylko piko i roco :twisted:
Podobnej klasy zestawy są też w oznaczeniach DB, ale niestety już niedostępne.
W nowościach na przyszły rok (znaczy niby 2011, ale u nich to oznacza produkcję 2012) jest piękny 5-wagonowy set w epoce IV.
 

xtro

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Piękne, naprawdę pięne składy. Tylko pogratulować kolekcji. Chciałbym kiedyś dorobić się podobnej szczególnie, że zawsze gustowałem w przełomie I i II epoki, a tak jakoś trafia do mnie III i wyżej.. Na razie jednak muszę cieszyć się tym co mam.
 
OP
OP
S

step-by-step

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
xtro napisał(a):
Piękne, naprawdę pięne składy. Tylko pogratulować kolekcji. Chciałbym kiedyś dorobić się podobnej szczególnie, że zawsze gustowałem w przełomie I i II epoki, a tak jakoś trafia do mnie III i wyżej.. Na razie jednak muszę cieszyć się tym co mam.
Niestety, aby przywitać te składy musiałem m.in. pożegnać się z tym:


To oczywiście produkty firmy Railex, w znakomicie uzupełniającej braki Marklina w epoce I.
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor Z 2

Podobne wątki