• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

TRIX Mobile station kompatybilność

jedsok

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam.
To moj pierwszy post na tym forum. Mam w glowie sporo pytan. Mam nadzieje, ze zadam je w odpowiednim miejscu i formie... Generalnie prosze o wyrozumialosc, bo dopiero sie wdrazam.

Stalem sie posiadaczem zestawu startowego TRIXa. BR 146 (21502). Myślę o kolejnych lokomotywach. Czy mobile station bedzie obslugiwal tylko lokomotywy trixa? Czy takze innych producentow? Co radzicie jako kolejny krok w strone drugiej lokomotywy? Chcialbym wydawac pieniadze stopniowo, wiec rozwazam najpierw zakup loko bez czipa, a pozniej dokupienie. Czy to ma sens?
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#2
TRIX Station obsługuje wszystkie lokomotywy z prockami zgodnymi z DCC NMRA.
Lepiej kupować od razu loki z prockiem bo jest taniej. Tyle tylko, że mały jest wybór modeli z fabrycznie zamontowanymi dekoderami (nie licząc TRIX'a).

P.S. Temat to raczej do działu DCC by pasował...
 
OP
OP
J

jedsok

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Dzieki za szybka odpowiedz! Przepraszam, masz racje. Licze, ze moderator przeniesie.

Moze pytanie bedzie idiotyczne, ale czym jest "NMRA"?
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#5
jedsok napisał(a):
Czy mobile station bedzie obslugiwal tylko lokomotywy trixa
W "tym czymś" jest mozliwość jednoczesnego sterowania lokomotywami posiadającymi dekodery Selectrix i DCC.
Wg opisu tego zestawu to jest tam dekoder działający w obu trybach (plus jeszcze Trix-mode, cokolwiek by to miało znaczyć).
Czyli... możesz używać trix mobile station jednoczesnego do sterowania swojej lokomotywy jak i innych z zamontowanymi dekoderami DCC-NMRA.
Zeby nie było wpadek - polecam od razu przestawić TMS na tryb pracy DCC_28 lub DCC_128

Tory - rzecz nabyta ;-) Możesz przecież mieć rozbudowany układ zestaw torów ROCO czy PIKO, a ten z zestawu... trzymać na czarną godzinę, albo co ;-)

p.s. Intuicyjnośc obsługi TMS jest powalająca :-|
 
OP
OP
J

jedsok

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Misiek, Czy slowami "tym czymś" sugerujesz, że mogłem trafić lepiej? Zgadzam się z Tobą, że interfejs jest fatalny. Siedzieliśmy w kilku dorosłych i długo trwało rozgryzienie tego urządzenia.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#7
To jest moje zdanie, używam czego innego ;-)
Chodzi mi np. o możliwość zabawy "tym czymś" :) sterując choćby dwiema lokomotywami - "szybkie" przełączenie się na inną lokomotywę jest po prostu do bani :!:

Choć nawet Roco w starym wydaniu miało lepszą możliwość zmiany prowadzonej lokomotywy

Ale to Twój sprzęt i na początek zabawy z DCC powinien wystarczyć ;-)
 

EVB420 12

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
878 1 0
#11
Moim zdniem Mobile Station nie jest złe, choć może Roco jest lepsze, ale... Do sterowania w systemie Marklina jest fajne, no może długo się przełącza na innego loka, ale gdzie się komu spieszy :grin: (no chyba, że ma dojść do kolizji to by się to przydało, choć jest zawsze jest przycisk STOP).
Jedsok - jesteś w mniejszości, ale ja jestem w jeszcze większej - mam wszystko w systemie Marklina.
 

X4EC

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#12
Witam, czy istnieje możliwość rozbudowy trix mobile station o sterowanie z tableta? Szukam informacji i jak narazie wiem, że taką możliwość posiada Roco z/Z21 oraz piko smart control.
 

jedrzej

Użytkownik
Reakcje
10 0 0
#13
Mobile Station nie ma możliwości podłączenia bezpośredniego do tableta. Sterowanie jest możliwe z tableta tylko za pomocą Central Station. Ja steruje pięcioma Mobile Station przez Huba 60122 i jest szybciej niż przez tableta.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 1
DCC 5
DCC 8
DCC 8
DCC 3

Podobne wątki