• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Trix E50 model 2007

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam, chcialem sie podzielic wrazeniemi z nowo zakupionego elektrowozu Trix E50.

Elektrowoz posiada nowy silnik Soft Drive Sinsus. Jest to w zasadzie widoczne juz przy uruchomieniu. Wydaje bardzo mily dla ucha dzwiek (szczegolnie przy ruszaniu i zwalnianiu, dzwiek jakby sprezarki w samochodach :).

Model posiada naped z centralnie umieszczonym silnikiem, przenoszony walami kardanowymi. Przekladnie sa metalowe jednak w odroznieniu od starszych elektrowozow Trixa jest bardzo cichy, nie slychac nic oprocz silnika.

naped jest przenoszonny na oba wozki, napedzane sa skrajne osie.

Model idealnie jezdzi po torowisku roco geoline zarowno po rozjazdach 15 stopniowych jak i roco line bez podsypki po rozjazdach 10 stopniowych.

Model ma fabrycznie wbudowany dekoder Selectric/DCC i swietnie wspolpracuje z centralka Roco oraz MM2.

mankamentami sa:

- chyba jedno kanalowy dekoder ponizewaz zarowno swiatla jak i dzwiek da sie wlaczyc tylko kiedy lok stoi. Posiada dzwiek (horn) oraz odglos pracy silnika - troche kiepskie w porownananius z ESU.

- model ma diody LED jednak z przody zolte a nie biale.

Trcohe brakuje na moje oko detali w wozkach ale buda jest wykonana perfekcyjnie i niczym nie odbiega od np. Roco E10.12 czy innych elektrowozow Roco (pewnie jest gorszy niz Brawa ale nie ma zadnego Eloka brawy)

Model jest metalowy.

Ma bardzo duza sile pociagowa, bez problemu ciagnie 30 dwuosiowych wagonow towarowych rowniez po stronym wzniesieniu.

Ogolnie moja ocena to 4+ (jakby jeszcze wlozyc diody LED biale i dekoder ESu to by bylo 5+)

Nie ma zadnego problemu z jazda nawet po lekko zabrudzonym torowisku gdzie zupenie nowe Eloki Roco sie zatrzymuja (mimo dekoderow Lenz Gold z podtrzymaniem napiecia).

jest to moj pierwszy Lok Trixa i od razy zamowiolem z Nimiec model E 10.12 Trixa (metalowy).

Chetnie odpowiem na pytania moge rowniez umiescic zdjecia.

pozdrawiam
Szymon
 

Blue

Użytkownik
Reakcje
30 1 0
#2
Szymon napisał(a):
- model ma diody LED jednak z przody zolte a nie biale.
Ogolnie moja ocena to 4+ (jakby jeszcze wlozyc diody LED biale i dekoder ESu to by bylo 5+)
Zamontuj białe i nie marudź.
 
OP
OP
S

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Blue napisał(a):
Szymon napisał(a):
- model ma diody LED jednak z przody zolte a nie biale.
Ogolnie moja ocena to 4+ (jakby jeszcze wlozyc diody LED biale i dekoder ESu to by bylo 5+)
Zamontuj białe i nie marudź.
chyba moje umiejetnosci sa zbyt male zeby to zrobic na razie chyba ze ktos mi opisze jak gdy umieszcze zdjecia

Pozdrawiam
Szymon
 
OP
OP
S

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
gbbsoft napisał(a):
Szymon napisał(a):
moge rowniez umiescic zdjecia
Koniecznie... :grin:
ok,, mozecie mie trzymac za slowo - jutro wieczorem wkleje zdjecia, teraz jestem jeszcze w pracy wiec dzis nie dam rady ale mam dobry aparat cyfrowy wiec zdjecia beda jutro


poza tym moge opisac moje inne elkoi (wszyskie nowe) i umiescic zdjecia + moje opinie:

- Roco 1114 obb
- Roco Crocodile (zielony)
- Trix 1012 (niestety plastik)
- Guetzold ST 44 Wilcza (Dracula)
- Guetzold BR 155
- Roco 1016 Taurus
- Roco 1043 hector rail
- Roco BR 101 (malowanie Europa Niebieskie) chcialem IC czerwone ale nie bylo
- Roco E10.12
- Roco Re 6/6
- Roco Ae 6/6
- Roco BR 143(Arecelor Mittal)
- SBB Re 484
- Zestaw Push-Pull OBB 1042 (pomaranczowy)
- PIKO BR 372
- Roco Re 465 BLS

wszytkie maja dekodery Lenz Gold (wiekszosc), EDu Lok Soud, Lenz Silver, i Roco

sterowane MM2

napiszcie ktore was interesuja. Chetnie sie podziele opiniami, dam zdjecia, moge tez dac filmy jak to jezdzi.

pozdrowienia dla wszytkich fanow modeli HO (i innych skal tez!)
Szymon

:cool:
 

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#6
Roco 1016 Taurus

interesuje mnie ten mnodel przymierzam sie do kupna, interesuje mnie zwlaszcza plynnosc jazdy jak model rodzi sobie na ciasnych łukach
 
OP
OP
S

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
LUKASZdiy napisał(a):
Roco 1016 Taurus

interesuje mnie ten mnodel przymierzam sie do kupna, interesuje mnie zwlaszcza plynnosc jazdy jak model rodzi sobie na ciasnych łukach
Mam w wersji OBB (zadne tam malowanki marketingowe na szczescie) czerwony z logiem OBB po bokach.

Wyglad:
- cala buda z plastiku, bardzo ladnie wykonana (4+), duzo dodatkowych czesci, typu sprzegi, gniazda itp. pantografy i osprzet dachu rowniez bardzo ladne nie odstajace od reszty, mam 1016 czyli wersje z dwoma patykami

Naped:

- silnik nie wiem jaki (pewnie standard roco, jezdzi bardzo cicho, ale chyba wszystkie moje Roco sa ciche poza Ae 6/6) - umieszczony centralnie, naped walami kardanowymi na oba wozki (wszystkie osie), 2 kola z gumkami

nie ma problemu z jazda po ciasnych lukach, sprawdzany na Roco GeoLine R3 i R4 oraz tramwajowych rozjazdach

lokomotywa posiada oczywiscie metalowa rame, wazy wedlug mojej wagi elektronicznej 538g, w odroznieniu od innych moihc Roco spod kazdego wozka jest chyba z plastiku (musze jeszcze sie upewnic, inne wszystkie sa metalowe) i maja otwory chyba do smarowania zebatek wozkow - moim zdaniem glupie rozwiazanie, ja wole otworzyc lokomotywe do smarowania, a nie miec otwory ktore generlanie sluza do wciagania kurzu

oswietlenie jest na mikrozarowkach (jak kazdy moj Roco oprocz Re 484 ktory jest na "ksekonowych" ledach :), zmienne czerwono-biale

lok jezdzi juz na dekoderze ESU dedykowanym do Taurusa

z wlasnosci jezdnych warto wymienic wspomniana juz cicha jazde, bezproblemowe pokonywanie ciasnych lukow oraz duza sile pociagowa - w moim tescie na podczepionych 15 pelnej dlugosci wagonach pasazerskich IC (dlugosc skladu bez loka okolo 4,5 metra) w zasadzie nie bylo widac mu roznicy czy jedzie sam czy ze skladem - mozna bylo go odpalic na min. ustawieniu MM2 tak ze "liczyl podklady" ze skladem jadac idealnie plynnie

potem postaram sie w koncy te zdjecia wkleic (i do 1016 i do E50, teraz znow jestem w pracy :( )

na marginesie z moich obserwacji wynika ze roco jezdza swietnie ale jak ktos przywiazuje najwieksza wage do wlasciwosci jezdnych to ja polecam Guetzold i Trix - z moich najlepiej jezdza (najplynniej, najmnijsza min. predkosc) BR 155 Guetzold, E50 Trix i ST44 Guetzold

do tego Guetzoldy sa najciezsze i maja najwieksza sile pociagowa - z kolei ich rozebranie (a w zasadzie zlozenie, mowie glownie o zamontowaniu wozkow to makabra)
 
OP
OP
S

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Mandylion napisał(a):
To ja poproszę o opis i zdjęcia Ae 6/6
To jeden z moich ulubionych modeli. Mam wersje Ae 610 czyli 6/6 po modernizacji z nowym logo SBB Cargo, chociaz wolalbym stare malowanie zielone lub czerwone SBB CFF FFS.

Z wygladu model prezentuje sie swietnie, bardzo duzo czesci dodatkowych do zamontowania, lacznie z tzw coat of arms czyli cos jakby herbem kantonu do ktorego nalezy dana lokomotywa. Idealnie odwzorowany dach z charakterystycznymi szwajcarskimi pantografami o malej szerokosci. Rowniez wozki prezentuja bardzo wysoki poziom odwzorowania. Buda jest plastikowa ale plastik jak to w Roco jest bardzo wysokiej jakosci. Rama metalowa, silnik centrlanie z walami kardana na oba wozki, napedzane wszystkie 6 osi, 2 kola z gumkami przyczeponosciowymi.

Teraz wady: z niewiadomych mi przyczyn model jest glosny w jezdzie (mimo tego ze jest idealnie zadbany i czysty, jego przebieg to okolo 3h).

Bardzo slabo pala sie swiatla na mikrozarowkach (jakby sie palily pozycyjne :) - sa zmienne w zaleznosci od kierunku jazdy w standardzie SBB czyli bez czerwonego, podswietlona jest tez kabina ale bez mozliwosci sterowania oddzielnie tym podswietleniem jak jest np w E10 (112).

Ten model kiepsko sobie radzi na zwrotnicach Geoline "tramwajowych" - przy wiekszej predkosci przy wjezdzie na rozjazd z kierunku przeciwnego do rozwidlenia potrafi pojechac "pomiedzy" i wywalic sklad - uwaga ja tak zlamalem zgarniacz, na szczescie w pudelku sa zapasy a ja zawsze mam tak ze z jednej strony loka mam zamontowana "full opcje" jak w oryginale a "modelowe" czesci umozliwiajace wlozenie sprzegu mam tylko z jednej strony)

Na torowisku roco line z "dlugimi" zwrotnicami jezdzi super.

Sila pociagowa rowniez jest bardzo duza, lokomotywa jest dosyc ciezka okolo 600g. U mnie jezdzi na Lenzu Gold i nie ma z nim zadnych problemow. Na Lenzu predkosci minimalna stabilnie utrzymywana przez loka jest naprawde bardzo mala - poza tym dobrze jest wyskalowana przekladnia bo lok na max napieciu tez jedzie dosyc powoli tak jak byc powinno, nie wiem ile bo nie mam wagonu pomiarowego ale powinno byc chyba max dla oryginalu 100 kmh i tak to wyglada - nie cierpie modeli ktore na max napieciu jada jak TGV.

Polecam jak ktos ma dobre torowisko z lagodnymi lukami i modelowymi rozjazdami o malym stopniu to swietna lokomotywa

Jest to jedna z moich ulubionych lokomotyw, uwielbiam elektrowozy ze szprychowanymi kolami i wlasnie z tej epoki lata 60/70 kiedy elektrowozy mialy wyglad rasowy a nie jak mydelniczki.

Rownie dobry a pozbawiony wady glosnosci, slabego oswietlenia oraz problemow na "tramwajowych" zwrotnicach jest Re 610. Niestety on z kolei ma uklad osi Bo'Bo'Bo z czego w modelu napedzane sa tylko dwa wozki skrajne.

Do kolekacji brakuje mi jeszcze Re 4/4 II, czekam az wypusci go Roco albo Trix.


http://img228.imageshack.us/img228/8198/35717797jh0.th.jpg
 
OP
OP
S

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
leb napisał(a):
Zajrzyj na strony www.hag.ch , tam masz różne wersje Re 4/4 II.
2 tyg temu zamowilem w niemczech metalowego Trixa E10.12 do "Rheingold" wiec musze teraz odczekac troche zeby starczylo mi jeszcze na jedzenie i picie :D

Ale ten hag ma w ofercie pelno elektrowozow ktore mi sie podobaja! Czemu jest tak drogi? I czy masz jakas opinie nt. tych lokomotyw? Czy sa warte swojej ceny? Na pewno wzialbym metlaowego re 4/4 II tylko ciekawe jak on jezdzi?

pozdrowienia
 

leb

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#14
"Znam" te modele tylko z wystaw sklepowych. A co do ceny, no cóż, np. 500 CHF płaci się miesięcznie na kasę chorych za jedną osobę. I można sobie zadać pytanie, co jest drogie, lokomotywa czy chora kasa ?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 12
Tabor 2
M
Tabor 4
M
Tabor 7

Podobne wątki