• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Trix BR 03 (22144) i pytanie o dekoder

Rubikus

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#21
Mam w swojej kolekcji i TRIX-y i Roco i inne . Jednak po 20-u paru latach kolekcjonowania można wysnuć jeden wniosek:
Jakość zaczyna się od pewnego pułapu cenowego!
 
OP
OP
S

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#22
CoCu napisał(a):
Większość sobie chwali Roco za wykonanie ogólne modeli, jak i za bardzo dobry napęd. Ty piszesz że jest odwrotnie i się dziwisz jeszcze, jak ktoś ma odmienne zdanie.

A co do cichości napędu CoCo w modelach Roco. Masz może BR120? Nie mogę powiedzieć, by ten model miał głośny napęd. Ledwo coś słychać.
nie wiem czy większość, to by trzeba "policzyć" :D, Roco ma większość bo model Roco kosztuje mało, zresztą z tego powodu ja też mam najwięcej roco, ale te parę droższych modeli jeździ lepiej - nie mam BR120 Roco - mam Guetzold i nie słychać nic
 
D

Dariusz

Gość
#23
Ja tam ma tylko jeden model ROCO BB9004 i jestem z niego powiedzmy zadowolony. Jezdzi to niezle tylko brakuje kol RP-25.
 
OP
OP
S

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#24
Dariusz napisał(a):
Ja tam ma tylko jeden model ROCO BB9004 i jestem z niego powiedzmy zadowolony. Jezdzi to niezle tylko brakuje kol RP-25.
tak, niektóre jeżdżą nieźle - to fakt, ale zdarzają się straszne gnioty
poza tym inne firmy robia modele które jeżdżą lepiej niż roco i tyle
s
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#25
Odnoszę wrażenie Szymon, że Ty wszelkie swoje oceny opierasz tylko na tym, co masz we własnej kolekcji. Kupiłeś ileś tam lokomotyw, które teraz są dla Ciebie wyznacznikiem wszystkiego.

Inna sprawa, że jak sam piszesz od dawna (a czytam dokładnie co piszesz), to idziesz do sklepu i oglądasz oraz sprawdzasz JAK JEŹDZI model który Cię interesuje. Czytasz też w internecie opinie o modelach. A zatem suma sumarum kupujesz tylko te najlepsze przedstawicielki szerokiego grona modeli różnych producentów. A zatem, nawiązując do akapitu wyżej, oceniasz modele różnych firm, na podstawie tych które masz, a które są najlepszymi bądź przynajmniej jednymi z lepszych tych firm.


I tak poza tematem.
Czy Ciebie nie obowiązuje zasada nie pisania jednego postu po drugim. Bo Ty cały czas tak robisz. To co teraz czytasz dopisałem poprzez edycję tego postu, a nie napisanie nowego pod wcześniejszym.
 
OP
OP
S

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#26
CoCu napisał(a):
Odnoszę wrażenie Szymon, że Ty wszelkie swoje oceny opierasz tylko na tym, co masz we własnej kolekcji. Kupiłeś ileś tam lokomotyw, które teraz są dla Ciebie wyznacznikiem wszystkiego.

Inna sprawa, że jak sam piszesz od dawna (a czytam dokładnie co piszesz), to idziesz do sklepu i oglądasz oraz sprawdzasz JAK JEŹDZI model który Cię interesuje. Czytasz też w internecie opinie o modelach. A zatem suma sumarum kupujesz tylko te najlepsze przedstawicielki szerokiego grona modeli różnych producentów. A zatem, nawiązując do akapitu wyżej, oceniasz modele różnych firm, na podstawie tych które masz, a które są najlepszymi bądź przynajmniej jednymi z lepszych tych firm.

No tak jest, zgadza się. Jasne że piszę na podstawie tego co mam.

Sprawdzam jak jeździ ale niektóre modele np Ae 6/6 chciałem mieć za wszelką cenę - gdyby robił je inne firmy (trix, brawa, guetzold) to pewnie bym porównał i zapewne nie wybrał ROCO.

Roco jeździ dobrze ale TYLKO część, część jest do d. - a może jeszcze ktoś napisze że dekodery Roco są tak samo dobre jak Lenz? jestem właśnie na etapie wymieniania wszytkich Roco na Lenz bo przy Vmin tak silnik jęczał że aż żal było na Roco jeździć :twisted:

Są też modele Roco z dobrym napędem np Re 6/6 czy Ae 4/4 - ale to nie jest żadna reguła że Roco ma dobry napęd.
 
OP
OP
S

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#28
CoCu napisał(a):
Tak jak nie jest regułą, że modele innej firmy to za każdym razem są dobre.
Nie, nie jest. takie są jak im wyjdzie. Co nie zmienia faktu że na 3 Brawy wszystkie jeżdżą super, na 4 Guetzoldy wszystkie na 5+, na 6 Trixów jeden mnie zawiódł.
Każdy ma swoje ulubione firmy i modele, i każdy pisze z własnego doświadczenia.

Ja Roco jak mam kupić to muszę sprawdzić jazdę, Brawa w zasadzie mogę brać w ciemno, zresztą brałem tak z ebay, a jeszcze teraz nowe Brawy będą miały silniki Maxon....
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#29
A co dokładnie w tych ROCO jest źle, co :?: To, że trochę bardziej hałasuje :?:

A co do Brawy to póki co napęd ROCO jest bardziej żywotny.
 
A

Adam-H0

Gość
#31
ten jasniejszy z prawej - brak druku przy wozkach - KKK jest stare - to widac od razu ;)
tak mi sie wydaje :cool:
 
Reakcje
75 0 0
#32
Podłączam się pod wątek z trix 22144 BR 03
Mam trix 22144 i potrzebuje zdjęcie gdzie idzą kabelki do gniazda dekodera przy czyszczeniu szczotek urwał mi się jeden.
Jak ktoś może poratować będę wdzięczny.
Piotr
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje innych krajów 0
Koleje innych krajów 13
Koleje innych krajów 2
Koleje innych krajów 48
Koleje innych krajów 6

Podobne wątki