• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Trebnica

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#21
No to puryści powiedzą, że nie pasuje na polskiej makiecie ;)
- jak dobrze rozumiem pokazujesz życie w Trebnicy z czasów powojennych , a więc można wytłumaczyć to tak ,że francuski koń przywędrował z polskim repatriantem z Francji jako dobytek - tu się wszystko zgadza,problemem może być wóz i jego ładunek- bo to mocno "egzotyczne" klimaty , ale wóz można zmienić (własciwie to tylko te piękne koła) i te beki przerobić na beki piwa,- nieważne czy w Trebnicy był browar czy nie i .. wszystko jest w zgodzie i zagrodzie,
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#22
Pomalowałem parowóz i wagon wąskotorowy. Dalsza praca nad budową wąskotorówki opisana będzie odrębnie w wątku wąskotorowym ale na zachętę jeszcze fotka po malowaniu z Bipą w tle:

IMG_0818.JPG

Mam nadzieję, że za jakiś czas tej czajniczek wróci tutaj już gotowy do swojej docelowej scenerii.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#23
Powstał kolejny budynek na moduł Trebnica. Jest to model kartonowy niemieckiej firmy MBZ - budynek gospodarczy, który będzie stał obok kolejowego budynku mieszkalnego. Nie idealnie taki sam jak w rzeczywistości ale wpisuje się klimatem i wymiarami. Dla zilustrowania wielkości - wysokość budynku 2,3 cm. Jakość wycinanego laserem modelu jest taka, że ściany nie są łączone poprzez ścięcie ich od tyłu pod kątem 45 stopni (jak w modelach plastikowych) ale... poprzez wchodzące w siebie naprzemiennie wystające cegiełki.

IMG_1488.JPG

IMG_1489.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#24
W Trzebnicy tuż przy budynku stacji stoi sobie taki oto piękny choć strasznie zniszczony budyneczek:

IMG_1499.JPG

Początkowo nie zamierzałem go odzwierciedlać na makiecie ale podczas poszukiwania różnych budynków w ofercie firmy MBZ trafiłem na takie cacko, które chyba klimatem będzie pasować:

IMG_1513.JPG

IMG_1514.JPG

IMG_1509.JPG


IMG_1524.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#25
Z zestawu kartonowego MBZ powstał tez kolejowy budynek mieszkalny. Na razie nie montowałem dachu bo chyba się pobawię w jakiś podział wnętrza i odrębne oświetlenie kondygnacji. A do tego potrzebna będzie cała elektryka i elektronika której na razie nie mam.

IMG_1531.JPG

IMG_1532.JPG
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#26
Pawle Familok rewelacja. Strasznie mi sie podoba. Znając firmę już sobie wyobrażam ich ceny.... ale muszę przyznać że to prawdziwe cudo biorąc pod uwagę skalę ;)
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#30
No cóż - ja to mam "nosa". Byłem wczoraj w Trzebnicy (przy okazji służbowego wyjazdu) - pooglądać jeszcze trochę, dopatrzeć szczegóły, poczuć większą motywacje do dalszej pracy i ... budynku wagi wozowej o której post powyżej już nie ma - był jeszcze parę miesięcy temu:

IMG_0618.JPG

A teraz:

IMG_1974.JPG

Przyjrzałem się bliżej tym czerwonym ogranicznikom przy tej wadze - zrobione ze staroużytecznych szyn - pewnie je sobie dorobię. Można nawet odczytać miejsce i rok produkcji:

IMG_1994.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#32
Dawno dla Trebnicy nic nie powstało... Kolejny budynek nawiązuje do stojącego przy peronie budynku ceglanego - z oryginału zdjęte zostały wymiary a @pado zrobił projekt do wypalenia.

IMG_1496.JPG



IMG_1498.JPG


A tak wygląda wersja 1:220:

IMG_4657.JPG


IMG_4658.JPG


IMG_4659.JPG
 

marekm

Znany użytkownik
Reakcje
1.388 0 0
#33
Jak zwykle wyszło bardzo fajnie. Ostatnio walczyłem z drzwiami do swojej stacji i niestety efekt mnie nie zadowala. Jak zrobiłeś drzwi do tego budynku?