• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

trawa

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#3
lago napisał(a):
jak zrobic trawe na modul nie wydajac duzo forsy
Buteleczka pigmentu+-4zł -starczy na długo, klej wikol do przyklejania i trociny- za darmo w stolarni. Powiesz, że chcesz dla chomika to dadzą ci wiele. Smarujesz,sypiesz i malujesz na zielono. Tak robię i dzięki temu mam dużo kasy na wódeczkę i dziewczynki.
 

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#4
Zbyszek napisał(a):
lago napisał(a):
jak zrobic trawe na modul nie wydajac duzo forsy
Buteleczka pigmentu+-4zł -starczy na długo, klej wikol do przyklejania i trociny- za darmo w stolarni. Powiesz, że chcesz dla chomika to dadzą ci wiele. Smarujesz,sypiesz i malujesz na zielono. Tak robię i dzięki temu mam dużo kasy na wódeczkę i dziewczynki.
Zbysiu,coś ci za bardzo to nie wierzę, nie zrobił byś trocinowego badziewia :D
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#5
Prawda jest taka, że może i żartuję. Ale ponad 20 lat temu w tygodniku kolejarza ''Sygnały'' była taka rubryka Modelarskie Nowinki. Tam była opisana taka metoda trocinkowa, tylko wtedy pigmentem była zwykła farba plakatowa. Taką metodą zrobiłem swój TTorcik na u-rurkach. Ech, jak po owalu śmigał piętrusik pekape. A jak się czekało na środę, gdy listonosz przyniósł periodyk.
Dziś to brzmi archaicznie, ale tak było.
 

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#7
U mnie mlody adept modelarstwa takze robi trawe z przesianych trocin w sumie zrobil 3 kolory zielonego dwa brazowego i czerowny lacznie ma teraz 5,5 kg posypek, spokojnie jakoscia moga konkurować z hekki czy innymi podbnymi
gabke sproszkowana zrobil podbnie w młynek do kwy rozdrobnił i pofrbowal pigmentami modelarskimi wyszlo calkiem calkiem
]oczywiscie do elektro nawet na mlotek nie ma co startowac ale nie zle to wyglada niebawem michał zaprezenytuje pierwsze owoce pracy
 

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#11
Kilkujadek napisał(a):
marekw111 napisał(a):
...nie zrobił byś trocinowego badziewia :D
Chcesz mnie obrazić :?:
http://img81.imageshack.us/img81/8840/ssa42135bh0.jpg
Niby to czym miałbym cię obrazić co? :?: Jak już Zbśko podkreślił listowie i dodatki do trawy owszem ,ale nie trawę o której tu mowa .Jeśli chodzi o listowie to muszę kiedyś poeksperymentować z trocinkami,jedyny problem jaki bym miał to z kolorem zieleni. Kilkujadek może szepniesz mi podpowiedż??
 
Reakcje
0 0 0
#12
Eeee. Pigmenty! Podstawa to 72 oliwkowy (Śnieżka "Colorex"). Do tego dodatki innych które stworzą mniej zielony, bardziej zielony, prawie zielony, fest zielony (kurpiowski :D) itd.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 6
Buduję makietę 10

Podobne wątki