• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zieleń Trawa pomiędzy podkładami

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#1
Dzień dobry koledzy.
Uczę się powoli "operowania elektrosadzarką" i wychodzi mi to różnie, ale najbardziej ciekawi mnie jakie macie techniki sadzenia trawy pomiędzy podkładami?
Próbowałem 3 sposobów:

1. Nawilżyć szuter pomiędzy podkładami klejem i zasiać trawą wszystko jak leci - wyszła jednym słowem tragedia. Wstyd pokazywać...

2. Przygotować odpowiedniej długości i szerokości pasy zieleni, po wyschnięciu oderwać i przykleić pomiędzy podkładami.
20170417_160545.jpg Lewo.jpg

3. Wykorzystałem metodę @mattia nanosząc bardzo małe warstwy na "krople kleju". Następnie odrywałem pojedynczo i naklejałem w różnych miejscach, w zależności od tego jaką gęstość trawy chciałem uzyskać. Metoda bardzo czasochłonna.
20170417_160905.jpg Prawo.jpg 20170417_145615.jpg

Dla porównania sposób 2 i 3:
1.jpg


Bardzo chętnie zainteresuje się Waszymi metodami, może je wykorzystam gdy będę już zasiewał na gotowo.
 
Reakcje
31 0 0
#4
Polecam tą metodę z igłą (sam z niej korzystam). Polega na tym ,że pomiędzy podkłady wyciskamy klej wikol lub do laserów i potem delikatnie możemy jeszcze pędzelkiem rozprowadzić klej.No i na koniec trawka.To tyle.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.256 496 29
#5
Klej z igłą faller na szuter, sadzenie drobną trawką i odkurzanie nadmiaru. Sposób @daniel loko prosty i efektowny :)
Wikol lub klej introligatorki CR (ostatnio w klubie tylko takiego używamy, ze względu na cenę i to że po wyschnięciu jest zawsze przeźroczysty) o konsystencji rzadkiej śmietany, pędzelkiem lub strzykawką i dalej tak jak napisał Piotrek.

klej wikol lub do laserów
Tak tylko z absolutnej ciekawości spytam, jaki to klej jest do laserów, bo się nie spotkałem z takim, lub też nie wiem że się spotkałem.
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
#7
6mm to trochę sporo, ale to ma być używany tor czy nie? Bo jak używany to mogą modele chwytać trawkę,a jak nie używany to klejem szuter i ogień. Jak na początek całkiem fajnie Ci wyszło, ale nie widziałem tak wysokiej zielonej trawy. Jak taka po pas to musowo już taka po Roundupie, czyli sucha. Ale pod spodem może być trochę zielonej.
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#8
Na torze wyłączonym z ruchu trawa będzie wysoka.
Na dwóch innych torach, ruch będzie odbywał się regularnie więc będę musiał kupić niższą trawę.
No cóż, będę ćwiczył, muszę tylko zrobić kilka odcinków torów do praktykowania.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 5
Techniki modelarskie 35
Techniki modelarskie 15
Techniki modelarskie 29

Podobne wątki