• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zieleń Trawa elektrostatyczna

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#5
Łapka ma 2 siatki zewnętrzne i jedną wewnętrzną. kable od siatek zewnętrznych mocujesz do sitka, a tę środkową do gwoździa. smarujesz vikolem podłoże wpijasz gwoździa i siejesz.
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#8
Wykonanie sadzarki z łapki jest proste. Sadzarka pozostawia wiele do życzenia ale jest to rozwiązanie dla tych co nie mogą lub nie chcą inwestować w to urządzenie. Usuwasz "paletkę" z metalowymi siatkami i do kabli +/- podpinasz gwóźdź i sitko kuchenne metalowe.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#12
Trzeba się liczyć, że jak kopnie podczas sadzenia to zawartość sitka jest wszędzie poza miejscem sadzenia.
ponadto sitko jest doskonałym budzikiem. Jak kopnie z samego rana nie trzeba już kawy.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#15
Jeżeli sadzona "zielenina" nie będzie elektrostatyczna to sadzenie elektrosadzarką nie ma sensu. Dla jasności dodajmy, że sitko musi być przewodzące prąd. A elektrostatyka sprawia, że trawa stoi pionowo na baczność.
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#16
Czytałem gdzieś, że prąd z kondensatora może być szkodliwy dla osób mających problemy z niskim poziomem elektrolitów we krwi. Szczegółów nie znam ale znajomy polecił mi wycofać opis przeróbki z bloga.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#17
Czytałem gdzieś, że prąd z kondensatora może być szkodliwy dla osób mających problemy z niskim poziomem elektrolitów we krwi. Szczegółów nie znam ale znajomy polecił mi wycofać opis przeróbki z bloga.
Dzięki, jestem spokojniejszy, mimo zaawansowanego wieku i wrednego charakteru, badania krwi mam jak dwudziestolatek.;)
 

misza1

Aktywny użytkownik
Reakcje
16 0 0
#20
Trochę się przestraszyłem, trochę się pośmiałem i już wiem, że muszę (a trochę tego będzie) siać trawkę tylko rano - "trzy kopnięcia" i dzionek z głowy:LOL:. Przepraszam kolegę, że wcinam się w jego wątek - mnie laika i nowicjusza intryguje sama nazwa tego urządzenia - dlaczego to nazywa się "elektrosadzarka", skoro trawę się sieje? o_O
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 7
Techniki modelarskie 5
Techniki modelarskie 15
Techniki modelarskie 29

Podobne wątki