• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Transporty z odpadami radioaktywnymi w okolicach Karsznic ???

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#1
Czy ktoś z forumowiczów słyszał cokolwiek o odbywających się obecnie nocami transportach odpadów radioaktywnych na bliżej nieznanej linii w okolicy Karsznic (ponoć ta linia obsługuje tylko ruch towarowy)? Dowiedziałem się o tym od kolejarza, z którym rozmawiałem. Twierdził, że ww. "radioaktywne" składy prowadzą przeróżne lokomotywy, co może być "fotograficznie" ciekawe. A dlaczego te transporty idą nocą już chyba nie trzeba wyjaśniać... ;)
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#2
Bardziej interesujące od lokomotyw są chyba wagony, jakimi przewożą te śmieci. Relacja jak się domyślam z NRD do Rosji?
Ciekawsze procedury były z transportami z NRD do ZSRR ponad ćwierć wieku temu na linii Chojnice-Grudziądz-Działdowo i dalej. Zawsze przed takim pociągiem jechała lokomotywa luzem.
 

JacekZet

Znany użytkownik
Reakcje
458 0 0
#5
Obecnie na wszystkich liniach w tym rejonie jest prowadzony ruch pasażerski. Zarówno na Łódź Kaliska - Zasieki jak i Katowice - Tczew. Na tej ostatniej głównie w dzień i to bardzo mały ale zawsze. Ponadto jeśli chodzi o obserwację elektrowni jądrowych w Niemczech to tamtejszy "grynpic" jest bardzo aktywny i na pewno prowadziłby akcję blokowania torów wciągając do niej swych polskich kolesiów.
 
OP
OP
yahya

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#6
@ JacekZet

Dziękuję za trafne uwagi. Niestety, nie dowiedziałem się od mojego rozmówcy skąd dokładnie jadą te transporty. Rozmawialiśmy o różnych sprawach kolejowych, a akurat sprawa "nuke waste" mniej mnie wówczas zafrapowała. Niemniej, o ile dobrze zrozumiałem mojego rozmówcę, to transporty te idą na północ, nie na wschód. Natomiast odbywają się po linii, po której nie jeżdżą pociągi pasażerskie. Niestety nie mam wiedzy która to konkretnie linia.
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.275 58 3
#7
Przez Polskę szły transporty paliwa dla elektrowni w Czechach w Temelinie mżliwe że odpady wracają tą samą drogą do portów bałtyckich. A z tamtąd do miejsca składowania. A przy okazji wżucam fotki dwóch wagonów
pociag-radioakt.jpeg
tkvg182.jpg
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#8
Raz widziałem przypadkiem coś co wyglądało dziwnie. Chwilę potem mnie uświadomili Policjanci po cywilu, że jest to ściśle tajny transport, żebym zdjęcie wykasował. Pouczenie było. Skład był rzeczywiście dziwaczny: ET22+pusta platforma 4-ro osiowa, dwie cysterny radzieckie na naszych wózkach, pusta platforma 4-ro osiowa +ET22. Pewnie jakieś śmieci z reaktorów (czyt. zużyte paliwo) wieźli na jakieś składowisko.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#9
Zużytego paliwa jądrowego nie przewozi się w zwykłych cysternach, tylko w specjalnych bardzo ciężkich pojemnikach ochronnych. Dlatego przewozi się je na wieloosiowych wagonach specjalnie przeznaczonych do ciężkich ładunków, jak na zdjęciach w poście kolegi Szweda wyżej. W cysternach mógł być jakiś wyjątkowo niebezpieczny, np. silnie trujący produkt, a platformy pełniły rolę wagonów ochronnych.
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#10

1.

2. 3.

4.

Nie jest to w Polsce .
1.Francja-Castor ,po przekroczeniu granicy z Niemcami ,zdjecie zrobione w Dolnej Saksoni w miejscowości Gorleben.
2.Wlochy ,załadowane wagony z odpadami radioaktywnymi z elektrowni atomowej na stacji załadunkowej w miejscowości Avigliana pod Turynem (Torino)
3 i 4 . Zdjecia kolorowe!:eek:
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.275 58 3
#13
Ostatnio edytowane: