• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Transportery

kofacela

Aktywny użytkownik
Reakcje
180 0 1
#1
Czy jest ktoś z kolegów, który mógłby mi pomóc w lokalizacji transporterów możliwych do nabycia i ewentualnie przy ich zakupie? Moja firma potrzebuje zakupić dwa transportery. W tej chwili posiadamy dwa na tor 1000mm i bardzo ich eksploatację sobie chwalimy. Zakup i ratunek przed palnikiem z Dóbr Nowogardzkich (była KD Stargardzka) to był strzał w 10. Rozwijając się musimy mieć na drugą nitkę jeszcze dwa. Oczywiście torowisko mamy jak wspomniałem na 1000mm, ale jakby ostatecznie były to na tor 750mm, to jedną nitkę jesteśmy w stanie przekuć. Proszę o podpowiedzi, namiary...
Pozdrawiam
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.416 71 3
#2
Kolego, pytanie polecam zadać na"750mm.pl". Jeśli dobrze pamiętam, to użytkownik "Axel" coś w tym temacie działał...( obrót taborem)

Pozdrawiam z MMz:)

ps. to forum jest wybitnie wąskotorowe.
 
K

KiersNo

Gość
#4
Pogadaj z SKPL, może coś sprzedają. Mają sprawne ale na 750mm.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
kofacela

kofacela

Aktywny użytkownik
Reakcje
180 0 1
#5
Takie transportery na tor 1000mm stały na stacji wąskotorowej w Gryficach, obok Muzeum Kolei Wąskotorowych.
Tak, wiem jestem ze Stargardu i możliwości okolic już doskonale znam. Jedne należą do gminy Rewal, czyli Nadmorskiej Kolejki i oni je myślą wykorzystać jako techniczne (czyli nigdy) a te co stoją za muzeum w Gryficach, to są ich własnością, a prawo jest takie, że od muzeum nic się odkupić nie da. Więc tam zgniją a nikt ich nie ruszy....
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#8
To może nie odkupujcie, tylko je wypożyczcie, w zamian za to wypożyczenie pieniądze poszły by na konserwację i renowację stojącego w Muzeum taboru. Korzyść była by dwustronna. Na pewno warto jest rozmawiać. Po co wydawać kasę na przekucie toru, musielibyście również nabyć manewrówkę na tor 750. To jest po prostu nieopłacalne dla Waszej firmy. Za duże koszty. Zapomniałem jeszcze o kolejce wąskotorowej w Piasecznie, rozstaw jest ten sam, może oni mają tam coś na sprzedaż.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
kofacela

kofacela

Aktywny użytkownik
Reakcje
180 0 1
#9
Nawet to nie wchodzi w rachubę...
A co do manewrówki, to ją spokojnie zastępuje stara poczciwa c360, i dodam że znakomicie się spisuje. Wcale nie trzeba jej przerabiać na rozstaw szyn, wyśmienicie ciągnie na oryginalnych kapciach, gdyż całe torowisko mam wtopione w plac, jak tramwajowe.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#11
Krośniewice skład złomu transporterowego skontaktuj się z tymi którzy ich zdaniem bardziej kochają Krośniewicką kolejkę , Rogów po krzaczorach pochowane wraki transporterów,wyglądają na kompletne, już chyba nigdy nie ruszą z tej stacji, napisz zadzwoń, wykaż inwencję.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.416 71 3
#12
Z tym Piasecznem wyleciało mi z głowy, faktycznie... Ale nie wiem czy transporterów nie używają jako platform
" niskopodłogowych"...

Pozdrawiam...:)