• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Transportery wąskotorowe.

Sebastian.W

Aktywny użytkownik
Reakcje
43 0 0
#1
Koledzy mam pytanie czy można gdzieś w chwili obecnej zakupić transportery chociaż troszkę udające te z naszych szlaków? W temacie h0 jestem bardzo początkujący jednak maży mi się skład Lxd2 ze sznurkiem transporterów z węglarkami Eaos lub wagonami 401 K, które niebawem mają się ukazać. Jako mieszkaniec Krakowa gdzie kolei wąskotorowej jak na lekarstwo brakuje mi takiego klimatu. A że Lxd2 od Bemo mam prawie wszystkie to czas wreszcie dać im pracę;).
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.492 19 0
#2
W ostatnich latach w skali H0e na rynku były dostępne dwa rodzaje modeli transporterów produkowanych wielkoseryjnie:
1) produkcji LIliputa - sześcioosiowe, jak te stosowane ostatnio w Polsce.
2) produkcji Roco - czteroosioowe

Oczywiście są to wagony innej konstrukcji niż te produkcji polskiej, ale alternatywy innej nie ma. Marcin Wojda opracował piękne modele z blaszek, idealnie odzwierciedlające naszą konstrukcje. Niestety ich wykonanie jest bardzo pracochłonne, do tego stopnia, że nawet uzdolnieni modelarze, doświadczeni w wykonywaniu modeli z blaszek, zrobili ich dla siebie niewiele.
Niestety , modele Liliputa nie są obecnie dostępne u producenta, a ich zakup z drugiej ręki jest niełatwy. Po cichu liczę na to, że Liliput wznowi produkcję tych wagonów. Pozostaje więc Roco, ale ten wagon jest konstrukcyjnie bardziej odległy od naszych. Jak napisałem powyżej, nie zgadza się nawet liczba osi.
 
OP
OP
Sebastian.W

Sebastian.W

Aktywny użytkownik
Reakcje
43 0 0
#4
Mafia bardzo dziękuję za konkretną odpowiedź:)(y). Postaram się napisać do Liliputa prośbę o wznowienie. Może jak będzie nas więcej to ruszą temat;).
 

WrocT

Znany użytkownik
Reakcje
211 31 1
#6
Postaram się napisać do Liliputa prośbę o wznowienie. Może jak będzie nas więcej to ruszą temat;).
Nie lepiej jak sie da kupic transportery typowe dla PKP. Sam marze o jednej lub dwóch sztukach, ale na razie produkt niedostępny http://forum.modelarstwo.info/threads/moje-modele-taboru-i-makiety-h0e.18821/page-8#post-412841 . A na początek zawsze można kupić używane, i poczekać na te prawidłowe chociaż pod wagon 401Ka Gags-t od Piko.
 

WrocT

Znany użytkownik
Reakcje
211 31 1
#7
Przez przypadek jak szukałem wózków do H0e wyskoczyło to:
Roco 34067 - 2 piece set: Roll wagons dostępność od: Q3/2020
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.095 3 1
#11
Tw6x75 to były transportery na 750mm.
Tw6x1000 to były transportety na 1000mm
x oznaczał podtyp różniący się długością ramy.
 

Podobne wątki