• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Transport współczesny - DyrdekHz

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#1
Witam,
ze względu, że w poprzednim temacie nie był zachowany porządek dotyczący prezentacji, jaki bym chciał mieć, postanowiłem że założę nowy wątek. :)

1. Volvo FH12 2gen. Globetrotter & Feldbinder - SANO (PL)
upload_2016-9-4_17-8-39.png


Pierwszym modelem, który zaprezentuje w nowym wątku jest Volvo, w barwach firmy Sano sp. z o. o. Firma Sano powstała w 1976 r w miejscowości Grafenwald (Niemcy), zajmuje się produkcją premiksów oraz produktów mlekozastępczych. W 1999 r powstała pierwsza fabryka poza granicami Niemiec, mieszcząca się na terenie Polski a dokładniej w Sękowie (wlkp). Obecnie firma Sano działa na 3 kontynentach, między innymi w Ekwadorze, Chinach czy Meksyku. Zestawy ciężarowe Sano w Polsce to najczęściej czarny ciągnik należący do podwykonawcy, sprzęgnięty z żółtą naczepą silosową lub firanką, w których przewożone są preparaty do karmienia zwierząt hodowlanych.
Jeśli chodzi o model - zarówno ciągnik jak i naczepa są produkcji Herpy, kalkomanie pochodzą od Melius Manu.

Zakres prac/dodatki:
• zmieniona tylna belka
• podmalowane detale
• kalkomanie wodne Melius Manu
• orurowanie dachowe, kołpaki, sygnał pneumatyczny

© LUKASZ 87 / trucksfoto.pl
DSCN7083 [800x600].jpg


SAM_9935.jpg


SAM_9943.jpg


SAM_9937.jpg


Pozdrawiam i zachęcam do komentowania! :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#3
Po przeróbkach wygląda bardzo fajnie. Rzeczywiście, tył naczepy zrobiony bardzo dobrze, ale chyba za krótka ta drabinka i wygląda jak ułamana. :confused: Czy nie powinna dotykać do belki?
 
OP
OP
DyrdekHz

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#4
Po przeróbkach wygląda bardzo fajnie. Rzeczywiście, tył naczepy zrobiony bardzo dobrze, ale chyba za krótka ta drabinka i wygląda jak ułamana. :confused: Czy nie powinna dotykać do belki?
W przypadku takiej belki nie powinna, bo zasłaniała by światła. Ale fakt faktem, uciąłem ją jeden szczebelek za wysoko :confused: w innych moich silosach już mam ją odpowiedniej długości. :)
817526549_5_1080x720.jpg
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.671 67 1
#5
No to trzeba będzie kopiować komentarze ze starego tematu :D Bardzo fajne dopieszczony i odwzorowany jest ten zestaw . Ta drabinka też fajny pomysł , tylko jak dla mnie to za wysoko ją obciąłeś .
 
OP
OP
DyrdekHz

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#7
Spokojnie chłopaki, na wymuszonych komentarzach mi nie zależy. Wole konstruktywną krytykę i jakieś sensowne uwagi co do modeli. :ROFL: Bartek, masz racje, jeden szczebelek niższa powinna być. :)
 

pacek23

Znany użytkownik
Reakcje
756 13 0
#9
Super że założyłeś nowy temat :) podoba mi się taki sposób przedstawiania prezentacji dokładne opisywanie firmy :) model również bardzo ciekawy i świetnie wykonany.
 

IgorS

Aktywny użytkownik
Reakcje
174 2 0
#10
Świetny model, lubię taką dbałość o detale. Jedyna kwestia jaka rzuca mi się w oczy to kompresor - zazwyczaj montowany jest po prawej stronie ciągnika, z racji tego, że połączenie ciągnika z naczepą zawsze jest po prawej stronie (to tam idą rury w naczepie, w modelu także) :).
 
OP
OP
DyrdekHz

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#11
Świetny model, lubię taką dbałość o detale. Jedyna kwestia jaka rzuca mi się w oczy to kompresor - zazwyczaj montowany jest po prawej stronie ciągnika, z racji tego, że połączenie ciągnika z naczepą zawsze jest po prawej stronie (to tam idą rury w naczepie, w modelu także) :).
Masz racje Igor, model skończyłem w maju 2015, dzisiaj kilka rzeczy zrobiłbym inaczej. :podstepny: Pewnie kiedyś ten błąd poprawię, lubię wracać do swoich starych modeli. ;)
 
OP
OP
DyrdekHz

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#16
2. Man TGX XXL & Nooteboom - GEERTRANS (B)
Untitled-2.jpg


Dziękuję za komentarze! :)
Model, który dzisiaj zaprezentuję jest pierwszym kupionym w mojej kolekcji. Można powiedzieć że od niego wszystko zaczęło się tak "na poważnie". GEERTRANS NV to przewoźnik należący do grupy H. Essers, zajmujący się szeroko pojętym transportem gabarytowym. Baza firmy mieści się w belgijskim Hechtel-Eksel, miejscowości znajdującej się na północnym-wschodzie kraju. Trzon floty firmy Geertrans stanowią pojazdy marki Man i Mercedes-Benz oraz wszelkiego rodzaju naczepy specjalistyczne, przeznaczone do transportu ładunków ponadnormatywnych.
Jeśli chodzi o model - zarówno ciągnik jak i naczepa są produkcji Herpy, kalkomanie pochodzą od Melius Manu.

Zakres prac/dodatki:
• podmalowane detale
• kalkomanie wodne Melius Manu

© bouwmalink.be
12299947494b505b207d02d.jpg


SAM_9983.jpg


SAM_9985.jpg


SAM_9987.jpg


SAM_9993.jpg


SAM_9964.jpg


Pozdrawiam i zachęcam do komentowania! :)
 
Ostatnio edytowane:

UniQue

Aktywny użytkownik
Reakcje
371 2 0
#18
ooojj lubię ja takie modele :) tak już mam że jak widzę coś co ma związek z hasłem "gabaryt" to od razu mi się morda uśmiecha :p bardzo fajny model w tych barwach, zresztą jak poprzedni, oba zacne modele u Ciebie kolego ;)(y)(y)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#20
Pięknie zrobiony model. Podoba mi się. Szczególnie podoba mi się ostatnie zdjęcie z uniesioną drugą osią w ciągniku. Dobrze, że takiego mam. :)
 

Podobne wątki