• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Transport współczesny - DyrdekHz

OP
OP
DyrdekHz

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#82
Dziękuję za komentarze :)

7. Daf XF105.460 Space Cab & Feldbinder - INTRA (PL)


W dzisiejszej prezentacji pokaże model Dafa XF105 w barwach firmy Intra S.A. z Iłowy. Intra działa na polskim rynku już blisko 30 lat w zakresie logistyki materiałów sypkich luzem. Obecnie posiada 200 zestawów, 300 pracowników, 6 000 m³ powierzchni składowania w silosach, 5 000 m² powierzchni płaskich magazynu, specjalistyczną myjnie dla silosów/cystern, oraz oddziały w Polsce (Iłowa), Niemczech (Lipsk) i na Litwie (Kłajpeda). Flota firmy Intra jest bardzo zróżnicowana, w charakterystycznych niebiesko-srebrno-czerwonych barwach możemy zobaczyć właściwie wszystkie marki wchodzące w skład tzw. "Wielkiej Siódemki". Wśród naczep zdecydowanym liderem jest Feldbinder.
Jeśli chodzi o model - bazą do przeróbek był oryginalny Herpowski produkt.

Zakres prac/dodatki:
• zmieniona tylna belka
• podmalowane detale
• kalkomanie wodne Decal Print
• kompresor wydmuchu
• usunięte ospoilerowanie

© MiłoszKr / TrucksFoto.pl
IMG_1612.JPG

SAM_0253.jpg


SAM_0272.jpg


SAM_0267.jpg


SAM_0279.jpg


SAM_0247.jpg


Podziękowania dla Pawła (pj-pauli) za dostarczenie brakującego siłownika oraz dla Piotrka (marpama28) za pomoc w wykonaniu modelu. :)
Pozdrawiam i zachęcam do komentowania!
 
Ostatnio edytowane:

IgorS

Aktywny użytkownik
Reakcje
174 2 0
#85
Świetna robota! Mam beczkę w tym samym kolorze i robi świetne wrażenie na półce. Nie myślałeś by wyrzeźbić światła z polistyrenu i nakleić na nie kalkomanie zamiast tych "papierowych"? :)
 

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#86
Model bardzo fajny, duży plus za wykonanie, jedynie tak jak zostało już powiedziane - lampy w naczepie strasznie rażą, polecam zrobić kalkę jako maskę, nanieść ja na przezroczysty hips, od strony belki podmalować go na srebno, od strony kalki czerwonym clearem i efekt będzie jak w 1:1 - reszta jest idealnie!
 
OP
OP
DyrdekHz

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#87
Świetna robota! Mam beczkę w tym samym kolorze i robi świetne wrażenie na półce. Nie myślałeś by wyrzeźbić światła z polistyrenu i nakleić na nie kalkomanie zamiast tych "papierowych"? :)
Model bardzo fajny, duży plus za wykonanie, jedynie tak jak zostało już powiedziane - lampy w naczepie strasznie rażą, polecam zrobić kalkę jako maskę, nanieść ja na przezroczysty hips, od strony belki podmalować go na srebno, od strony kalki czerwonym clearem i efekt będzie jak w 1:1 - reszta jest idealnie!
Dzięki za propozycje odnośnie tych lamp, na pewno wezmę to pod uwagę na przyszłość. :)
 

DamLen

Znany użytkownik
Reakcje
1.503 11 0
#91
Teraz ten model wygląda jak powinien, przede wszystkim za sprawą usunięcia spojlerów. Niemniej jednak szereg dodatków gra tutaj dużą rolę.
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#97
Jak dla mnie model dopieszczony w każdym modelu. Duży plus za przerobienie naczepy do tej częściej spotykanej u nich we flocie. Według mnie jest to jedna z bardziej realnych Intr jakie zostały pokazane ;) Może dodałbym jeszcze tylko jakieś anteny na dachu ;)
 

maciek66

Znany użytkownik
Reakcje
634 4 0
#99
Model ogólnie zajefajny, mnóstwo detali z kompresorem na czele ale za te lampy w naczepie to powinieneś kopa dostać.;) Mogłeś przynajmniej je dokładnie wyciąć.
 

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.668 4 0
Szacun! (y) Naprawdę kawał pięknie przerobionego modelu. Poprzednicy pisali o jakichś niedociągnięciach ale model robi bardzo dobre wrażenie. Chętnie widział bym go u siebie w gablotce :).
 

Podobne wątki