• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Transport lokomotyw na lawecie.

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#1
Przeglądając tematy na forum, nie znalazłem nic o podobnej tematyce dlatego zakładam nowy temat. Zdjęcie zrobione w dniu dzisiejszym na parkingu pomiędzy Radomiem a Białobrzegami.
DSCF8003.JPG
DSCF8004.JPG
DSCF8010.JPG
DSCF8007.JPG
DSCF8013.JPG
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#3
Niestety nie mogłem dowiedzieć się cokolwiek o tym transporcie,skąd przybył, ani dokąd zmierza. W kabinie kotara była zasunięta, kierowca widocznie spał, ten transport odbywał się w porze nocnej.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#9
Co prawda to nie transport lokomotyw, a wagonów metra, ale myślę że pasuje do tego wątku.
Kiedyś zebrałem fotki z tym związane. Wykonawcą transportu była firma Panas Transport. Z tego co mi wiadomo, transporty były wykonywane tylko nocą. No i co interesujące, wagony metra są na tyle niewielkie, że na lawecie mieszczą się w całości, wraz z wózkami.
Kiedyś podpytałem czemu wagony, jako pojazdy szynowe, transportuje się drogami kołowymi, a nie po prostu na torach, szczególnie że oczywiście Stacja Techniczno-Postojowa Kabaty ma połączenie z torami PKP. Okazuje się jednak, że taniej jest transportować wagony w ten sposób, niż koleją. :mad:o_O A przecież tego typu transport do tanich nie należy, w sumie na naprawy główne trafiły wszystkie 15 składów rosyjskich, z czego każdy ma 6 wagonów, każdy wagon jedzie osobno, i każdy dwa razy, bo w dwie strony.
01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#10
Czy można prosić kolegów Andzeja Haraska i Brodagaz żeby tu w ten wątek wkleili te zdjęcia z lokomotywami, bo tutaj one bardzo by pasowały.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#12
Myślę, że nie ma sensu mnożenie bytów, nie jest chyba aż tak trudno kliknąć w link, jaki podałem i przewinąć stronę w dół. A o jakie zdjęcia kolegi Brodagaz chodzi, bo nie kojarzę?
 

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
2.482 35 1
#15
nasz najnowszy czynny eksponat - 409Da-633 (SM04) też niestety dojechał do nas do Wrocławia z Drawna na lawecie samochodowej...gdyz PLK zamknęła linie Kalisz Pomorski - Choszczno i nie dało się jechać po lokomotywę transportem kolejowym, tak jak poprzednio po SM03 czy Ls40...
SM04-633_WroclawGl.jpg
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#17
Przepraszam kolegę Andrzeja Harasska za tą literówkę w imieniu i nazwisku, było to niezamierzone, jeżeli chodzi o zdjęcia kolegi Brodagaz to wątek o gabarytach, str 3 i 5.
 

Podobne wątki