• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Transport drogowo-kolejowy w USA

adas

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#1
Witam!

Mam kilka pytań dotyczących transportu naczep samochodów ciężarowych w USA. Kiedyś jadąc koleją amerykańską z New York do małej miejscowości w stanie Ohio widziałem jak na jednej ze stacji ładowane są naczepy na wózki kolejowe. Oczywiście wykonałem niezliczoną ilość zdjęć - ale dopiero później okazało się za aparat się popsuł i klisza jest pusta :/ Tak więc zamieszczam skan krótkiego artykułu w właściwie pytania czytelnika przykładem tego co widziałem.

Czy ktoś z Was posiada więcej materiałów na ten temat? Jakieś zdjęcia? Na jakie odległości i jakie linie kolejowe obsługują takie coś?

Artykuł pochodzi z magazynu Trains 4/2008
 

Załączniki

OP
OP
adas

adas

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#4
Dzięki za info oraz foto! To co mi udało się znaleźć wklejam jako załącznik.

Co do pytań i wątpliwości to rodzą się następne:

1. Widać że wózki kolejowe nie są połączone ze sobą niczym innym niż naczepa - czy to znaczy że naczepy ciągną każda kolejną (a pierwsza ciągnie niemalże cały pociąg?)?

2. Jak jest rozwiązana sprawa hamulców? Czy wykorzystana zostaje instalacja zamontowana w naczepie do przekazywania "wiatru" dalej? Można zauważyć na fotach rurki łączące wózek i naczep. Jak się mają standardy ciśnień w instalacjach pneumatycznych jeśli to co pisze wcześniej jest prawdziwe? (W Europie ciśnienie w instalacji pneumatycznej w samochodach ciężarowych mieści się od 8 do bar).

3. Domyślam się że naczepy muszą spełniać odpowiednie standardy żeby dało się je zaczepiać nie tylko siodłem ale też i tyłem - tylko jakie? Jak wyglądają mocowania na naczepach? (nie mowie o sworzniu królewskim i siodle bo to chyba jest wiadome)

Przyznam że interesuje mnie ten temat bardzo ze względu na to że interesuje się transportem drogowym i kolejowym :)
 

Załączniki

Podobne wątki