• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Transformator elektroniczny do DCC

OP
OP
corwin

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#21
Jesteś tego pewien? Ja Power 4 zasiliłem trafem od Roco (16,7V na wyjściu) a w torach zobaczyłem 32,4V ! Fakt, że mierzyłem to zwykłym multimetrem za pisiont groszy. Pewnie ujawnia się tu mój pech ale tak czy siak potwierdza się tu już kolejna opinia, że te boostery walą w tory pełną parą. Z samym trafo też miałem jazdę, kupiłem Pulsara TRP 80/16/18/20 80VA AWT800 z nadzieją, że na odszczepie 16V będę miał 16V i spokojne 4A. G***o! Na wyjściu 16V mam 18,7V, analogicznie na pozostałych 20,3V, i 24,1V. Pulsar oczywiście reklamacji nie uwzględnia zasłaniając się tolerancją i całą masą bzdetów oraz koniecznością obciążenia trafa by doszedł do swojego nominalnego napięcia. Tylko qrka sęk w tym że Power 4 nie wystartuje jak ma powyżej 18V na wejściu...
To jest właśnie dziwne... przed chwilą sprawdziłem i Intelliboxa 2 i Power 4 na 16V i na 12V. Jak podłącze multimetr z jednej strony czerwone do prawego wyjścia, czarne do lewego to na 16V mam 32V, na 12V mam 24V, jak podłącze odwrotnie to mam 16V i 12V. Niestety z elektryki nie jestem dobry i nie wiem dlaczego tak pokazuje. Może to normalne i tak powinno być - ale w takim razie jakie jest napięcie w torach?????
 
D

Docteur

Gość
#23
To jest właśnie dziwne... przed chwilą sprawdziłem i Intelliboxa 2 i Power 4 na 16V i na 12V. Jak podłącze multimetr z jednej strony czerwone do prawego wyjścia, czarne do lewego to na 16V mam 32V, na 12V mam 24V, jak podłącze odwrotnie to mam 16V i 12V. Niestety z elektryki nie jestem dobry i nie wiem dlaczego tak pokazuje. Może to normalne i tak powinno być - ale w takim razie jakie jest napięcie w torach?????
Możesz ponegocjować z Marcinem - ma właściwy miernik. Ewentualnie poczytać tu: http://members.optusnet.com.au/nswmn2/DCC_Meters.htm, jak sobie poradzić bez hipersprzętu.
 

akamina

Nowy użytkownik
Reakcje
4 0 0
#25
Zasilacz impulsowy, a transformator elektroniczny, to dwa bardzo różne urządzenia.
I nie należy ich mylić, bo może się to okazać bardzo kosztowne.
Zasilacz i transformator to z definicji 2 różne urządzenia. Nie ma czegoś takiego jak transformator elektroniczny, to żargon i błędne określenie przetwornicy napięcia. Bierze się z błędnego tłumaczenia "transformer' jako transformator.