• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tramwaje w Łodzi

Reakcje
91 0 0
O matko bosko! Przecież to wygląda jakby tam dalej nie było dalej szyn!!! Już się nabrałem, tylko że zobaczyłem to następne zdjęcie (z linku), że tam dalej jest torowisko, tak? Jak Boga kocham to wygląda jakby szyny były ucięte, tylko sieć trakcyjna daje do myślenia.... Niesamowite "przejście" (szlak oszutrowany/szlak zielony, trawny), ale fajne zdjęcie.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
"Zerówka" pod wiaduktem kolejowym na ul. Warszawskiej jedzie od strony krańcówki na ul. Wycieczkowej z stronę Zdrowia 2.09.2007

DSCF5150.JPG


Pod tym samym wiaduktem od strony "miasta " w kierunku krańcówki na ul. Wycieczkowej tramwaj linii 46 z Chocianowickiej 2.09.2007

DSCF5157.JPG
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Nie jestem pewny czy tego nie pokazywałem, ale zaryzykuję, rozjazd nakładany na ulicy Kilińskiego niedaleko Tuwima podczas remontu dalszej części sieci tramwajowej, tu tramwaj miał improwizowaną krańcówkę.

P1170576.JPG
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
I znów "Zerówka" tym razem jeździ z Placu Niepodległości na Północną.

Przed podróżą Polaków rozmowy.

DSC_0664-crop.JPG


I ruszył, na przystanku stał chwilę nie zdążyłem dobiec.

DSC_0668.JPG


Pojechał Piotrkowską.

DSC_0672.JPG


Tych to jak zarazy się naplęgło w naszym mieście.

DSC_0673.JPG


A te to lubię, ul.Przybyszewskiego dojeżdża do przystanku, przy Piotrkowskiej.

DSC_0678.JPG


Korzystam z okazji że mam zielone światło, lecę, już na Piotrkowskiej na tle budowanych "Ogrodów Geyera"

DSC_0681.JPG


Biała Fabryka czyli Centralne Muzeum Włókiennictwa i staw z fontanną.

DSC_0683.JPG


Pięknie odnowiona, aczkolwiek już bez takiego wyrazu jak dawniej, stara fabryka Geyera, komunistyczne zakłady im. Feliksa Edmundowicza "Eskimo" mając 16 lat pracowałem tam na OHP, a na tle zakładów zielony Sanok Tomasza Adamkiewicza.

DSC_0690.JPG


Mknął jak szalony nie podejrzewałem go o taką prędkość.

DSC_0693.JPG


Idę na krańcówkę, mijam ślady minionej epoki gdy wozy konne były jedynym środkiem transportu, a wjazdy do bram chroniły pachołki/słupki ochronne.

DSC_0694.JPG


DSC_0695-crop.JPG


Wnętrze bramy.

DSC_0696.JPG


Tak ze trzydzieści lat temu jeździłem rowerem po Łodzi i fotografowałem te słupki, na pamiątkę.

Znów krańcówka na PL.Niepodległości doszedłem już w chwili odjazdu.

DSC_0707-crop.JPG


Zabrał jeszcze pasażerów.

DSC_0711.JPG


Tylko jedna osoba miała maseczkę, niebawem znów będzie sraczka i lamenty.
I tyle go widziałem.

DSC_0715.JPG


Trzeba będzie się zaczaić w innym miejscu, w sobotę, bo też jeździ, może w przyszłą.

Dziękuję za uwagę.
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.092 3 1
Przy okazji zdjęć pięknego Sanoka - czy zajezdnia Brus ma jeszcze połączenie z siecią tramwajów łódzkich?
Nie ma. Pomijając stan linii lutomierskiej, to obecnie nawet na Zdrowie tramwaj nie dojeżdża. Legionów zamknięte ze względu na stan torów a Zielona ze względu na budowę stacji kolejowej Łódź Śródmieście. Łuków pozwalających zjechać z alei Włókniarzy w kierunku Zdrowia nie ma więc...
 

Seko1

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Nie ma. Pomijając stan linii lutomierskiej, to obecnie nawet na Zdrowie tramwaj nie dojeżdża. Legionów zamknięte ze względu na stan torów a Zielona ze względu na budowę stacji kolejowej Łódź Śródmieście. Łuków pozwalających zjechać z alei Włókniarzy w kierunku Zdrowia nie ma więc...
Do tego przystanki autobusów zastępczych zrobiono na torach tramwajowych (dosłownie położono płyty chodnikowe na torach).
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Krótka w niezbyt odległą przeszłość wycieczka, wyjaśniająca czemu jest tak a nie inaczej.
Zajezdnia na ul. Dąbrowskiego szczególnie miła memu sercu bo z wyjątkiem trzech miesięcy gdy mieszkałem na Widzewie:eek: całe swe życie spędziłem na Górnej w okolicach zajezdni.

Cofamy się do listopada roku 2009.

Zajezdnia tętni życiem choć już chodzą słuchy o jej likwidacji, ale kto by tam wierzył w pierdoły.
Zamykają ulicę Kilińskiego będzie remont.

P1050989.JPG


Blisko południa w hali pustki.

P1050990.JPG


Natomiast na placu tłok.

P1050996.JPG


Nowe, starsze, i nie całkiem sprawne.

P1050995.JPG


Minęły niecałe dwa lata i wszystko się zmieniło, bodajże zajezdnia jest wpisana do rejestru zabytków.
Wjazd i wyjazd z zajezdni na ulicę Dąbrowskiego.

P1090239.JPG


Hala już bez wrót.

P1090240.JPG


P1090238.JPG


P1090242.JPG


Stare słupy.

P1090243.JPG


Rozeta od mocowania naciągów sieci trakcyjnej.

P1090244.JPG


Zamarłe w oczekiwaniu.

P1090245.JPG


Hala w środku.

P1090259.JPG


P1090260.JPG


P1090263.JPG


P1090264.JPG


P1090241.JPG
 

Podobne wątki